تاریخ : سه شنبه 29 شهريور 1401 , 15:52 - کد خبر : 1415

گشت ارشاد، چیستی و چگونگی؟

چه کسی با آرامش و امنیت اخلاقی و اجتماعی و سلامت فضای عمومی جامعه و البته آگاهی رسانی و ارشاد و هدایت منطقی و عادلانه آحاد مردم نسبت به وظائف اجتماعی خود بلحاظ فطری و وجدانی مخالف است
گشت ارشاد، چیستی و چگونگی؟

به گزارش خبرگزاری بسیج پرس،طرح ارتقای امنیت اجتماعی و یا طرح جامع عفاف که بخشی از برنامه میدانی آن را گشت ارشاد تشکیل می دهد ، ضرورتی بوده است که با مصوبه شورای عالی انقلاب فرهنگی و با هدف تامین امنیت و سلامت حیات اجتماعی و پاکی و آرامش فضای عمومی کشور بویژه در برابر پلشتی ها و زیاده خواهی و تند روی برخی متجاوزان به حریم عمومی و متجاهران فسق و فجور، توسط نیروی انتظامی جمهوری اسلامی و پلیس امنیت اجتماعی ، جریان یافته است و تا کنون علیرغم هجمه ها و بی مهری ها ، خدمات شایسته و در خور تقدیری در راستای وظائف ذاتی خود و با رعایت همه اصول اخلاقی و تربیتی ، داشته است.

آنچه ‌تهاجمات کور و در لابلای هیا هو ها و عملیات روانی دشمنان علیه گشت ارشاد میتوان بوضوح فهمید بواقع دو نکته اساسی و مهم است که یکی به جبهه خصم و دشمن و دیگری به نیروی انتظامی و نهادها و رسانه های داخلی معطوف است .

واما نکته ای که به معاندان و منافقان داخلی و خارجی و سیلی خوردگان از ملت و نظام اسلامی ایران بر می گردد : اوج خباثت و کینه در مقابل موفقیتهای این طرح ارشادی و هدایتی است ، بواقع اگر این طرح موفق نبود و آتش فتنه دشمنان داخلی و خارجی جمهوری اسلامی را خاموش نمی کرد و داغ بلوا و ناامنی های اجتماعی و در نهایت فروپاشی نظام برآمده از اراده یک ملت بزرگ و غیور را در دل آنان و اربابان اروپایی و غربی و صهیونیستی و استکباری شان نمی گذارد ، این همه زوزه نمی کشیدند. از غولهای رسانه ای صهیونیستی در دنیای جنگل گون و سران خون آشام و کودک کش آمریکا و انگلیس و اسرائیل که انتظاری جز این نبوده و نیست ، اما تعجب از کسانی است که پای اعتماد این مردم مظلوم و رسانه های داخلی و ملی و با استفاده از امکانات این کشور و ملت ، به آلاف و اُلوفی رسیده و نام و نشانی یافته و سلبریتی شدند و از خزینه بیت المال و متعلق با این ملت ارتزاق کرده و جریده و روزنامه و مطبوعه و میز سیاسی و تبلیغاتی و رسانه ای ، بدست آورده اند، چرا آب به آسیاب دشمنان ملت می ریزند و هم سو با آنان عربده کشیده و زبان درازی میکنند. آیا اینست رسم وجدان و وفا و انسانیت؟؟؟ از میان این همه اتفاقات ریز و درشت که بعضا غرور آفرین و در سطح ملی افتخاری برای مردم شریف ایران در حال رقم خوردن است ، به ناگاه از یک اتفاق کاملا طبیعی که البته اگر قصور و تقصیری هم باشد قطعا طبق دستور مقامات پیگیری خواهد شد ، معضلی در سطح ملی ساخته و تمام رسانه های استکباری و دروغ پراکنی خارجی و داخلی ، همنوا و همسو باهم فضای کشور را متشنج و اذهان را مشوش می نمایند. آنچه در جریان خاک سپاری مرحومه مهسا امینی با کشف حجاب برخی به نمایش در آمد، ضمن اینکه هتک حرمت یک خانواده داغدار بود از حیثی غیرت و تعصب یک قوم باشرافت را که همواره شهره ناموس پرستی بوده و هستند را خدشه دار کرد و این گواه این حقیقت است که مرگ مرحومه مهسا بهانه است ، اصل حجاب و عفاف و نظام نشانه است. و اما آنچه به نیروی انتظامی و نهادهای مربوطه و بویژه رسانه های منصف و کار درست بر می گردد اینست که : علیرغم تاکیدات مقام معظم رهبری مبنی بر گزارش دهی به موقع و بهنگام از کم و کیف ماموریتها و فعالیت ها به توده مردم و پاسخگویی صریح و واضح به ابهامات و سوالات مردم ، چرا هنوز باید گشت ارشاد و طرح امنیت اجتماعی برای عامه مردم ، بلحاظ چیستی و چگونگی انجام ماموریتها ، نا آشنا باشد؟ براستی چند در صد مردم و حتی مسئولان با کم و کیف فعالیتها و برنامه های این مجموعه ارزشمند و البته ضروری و لازم آشنا هستند؟؟؟

و آیا چه کسی با آرامش و امنیت اخلاقی و اجتماعی و سلامت فضای عمومی جامعه و البته آگاهی رسانی و ارشاد و هدایت منطقی و عادلانه آحاد مردم نسبت به وظائف اجتماعی خود بلحاظ فطری و وجدانی مخالف است؟

آیا اگر برخی با حربه ی مرموز ترویج بی حجابی و بی عفتی بدنبال آلوده سازی محیط جامعه باشند و از سر جهل و بی فرهنگی فضای عموی را با محیط خصوصی خلط کرده و مورد تهاجم بی رحمانه قرار بدهند ، براستی چه باید کرد؟ اگر با رعایت احترام و ادب و تنها با توجیه و ارشاد و تذکرات لسانی و لین و منطقی با آنان مواجه بشوند باید آن را به خشونت تعبیر کرد و تعریف نمود. البته این بدین معنی نیست که کار عوامل انسانی در اجرای این طرح مبرای از هر خطا و اشتباهی است، ولی بخاطر یک خطا و اشتباه آنهم اگر ثابت گردد که اشتباهی در کار بوده و نه یک مرگ طبیعی و فرا رسیدن اجل مقدر ، باید تمام نظام و قانون و میثاقهای ملی را نادیده گرفت و به زیر پا نهاد !؟

به نظر می رسد بسیاری از نهادها بویژه نیروی محترم انتظامی در کار رسانه ای و گزارش دهی بموقع و البته اقناع کننده به افکار عمومی ، همواره ضعیف بوده و ناکارآمد ... و لذا از این خلاء ، بدخواهان در کمین نشسته برای ایجاد فتنه و آشوب ، سوء استفاده کرده و تشویش اذهان می نمایند.

حجت‌الاسلام ابوالقاسم علیزاده مسئول نمایندگی ولی فقیه در سپاه حضرت محمدرسول الله(ص) تهران بزرگ

 

انتهای پیام//
لینک کوتاه : http://basijpress.ir/1415
دیدگاه
لطفا دیدگاه خود را با حروف فارسی بنویسید
"بسیج پرس" مجاز به ویرایش ادبی نظرات مخاطبین است.
"بسیج پرس" از انتشار دیدگاه هایی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی احترامی به اشخاص قومیت ها عقاید دیگران موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه های دین مبین اسلام باشد معذور است.
دیدگاه ها پس از تائید مدیر بخش مربوطه منتشر می شود.
اخبار مرتبط
چند رسانه ای
آخرین اخبار
پربازدیدترین
اخبار رده ها