تاریخ : شنبه 19 شهريور 1401 , 16:10 - کد خبر : 1386

وظیفه مسئولان در «جهاد تبیین»، بیان دستاوردهای جمهوری اسلامی است

حضرت امام خمینی (ره) به مسئولان توصیه کرده‌اند که «مقیّد باشید به این‌که کارهای‌تان را‏ ‏بگویید به مردم» و سپس تأکید کرده‌اند که اقدامات خود را با اقداماتی که در دوران طاغوت صورت گرفته است، مقایسه کنید و به‌صورت ریز به مردم ارائه دهید.
وظیفه مسئولان در «جهاد تبیین»، بیان دستاوردهای جمهوری اسلامی است

به گزارش خبرگزاری بسیج پرس،سید محمدجواد میرخانی؛ «جنگ روایت‌ها» این‌روز‌ها به‌عنوان یکی از مسائل مهم کشور تبدیل شده است، تا جایی که رهبر معظم انقلاب اسلامی اقشار مختلف جامعه خصوصاً جوانان را به جهاد در این زمینه فراخوانده و آن را «جهاد تبیین» عنوان کردند.

«جنگ روایت‌ها» علاوه‌بر این‌که از طریق رسانه‌ها و فضای مجازی علیه باور‌ها و اعتقادات دینی ملت مسلمان ایران در جریان است، آرمان‌های انقلاب اسلامی، دفاع مقدس و دستاورد‌های جمهوری اسلامی ایران در این ۴۳ سال گذشته را نیز هدف گرفته است و از سویی دیگر به ناکارآمدی نظام اسلامی دامن می‌زند و به تطهیر حکومت مستعمره پهلوی پرداخته و گاهی هم جای مظلوم و ظالم و قاتل و شهید را باهم عوض می‌کند، دروغ می‌گوید و واقعیت را ۱۸۰ درجه خلاف واقع مطرح می‌کند.

زیر سوال بردن دستاورد‌های جمهوری اسلامی ایران و ناکارآمد نشان دادن نظام اسلامی در اداره کشور، همان‌گونه که گفته شد، یکی از عرصه‌های جنگ روایت‌هاست؛ بنابراین در این زمینه علاوه‌بر این‌که همگان وظیفه جهاد تبیین را برعهده دارند، وظیفه مسئولان نظام و سپس رسانه‌ها دوچندان و مهم‌تر است؛ چراکه بدون‌شک اگر در این زمینه اقدامات مثبت نظام اسلامی در جهت پیشرفت و آبادانی کشور در همه عرصه‌ها گفته نشود، دشمن این خلأ را به نفع خود مصادره کرده و واقعیت را هر آن‌گونه که می‌خواهد تحریف کرده و بیان می‌کند.

«جهاد تبیین» در زمینه بیان دستاورد‌های جمهوری اسلامی ایران، موضوعی نیست که ضرورت آن در این چندسال اخیر مورد توجه قرار گرفته باشد؛ بلکه به‌دلیل افزایش هجمه جنگ روایت‌ها در این چندسال و گسترش ابزار‌های ارتباطی خصوصاً فضای مجازی و رسانه‌ای و از طرفی نیز افزایش تعداد رسانه‌های معاند داخلی و خارجی، بیش از گذشته مورد توجه قرار گرفته است؛ وگرنه حضرت امام خمینی (ره) در همان سال‌های ابتدایی پیروزی انقلاب اسلامی، این ضرورت را به مسئولان دولتی گوشزد کرده‌اند.

بنیان‌گذار کبیر انقلاب اسلامی ایران در تاریخ ۱۶ دی سال ۱۳۵۹، در حالی که هنوز عمر انقلاب اسلامی به ۲ سال هم نرسیده بود، در دیدار با اعضای هیئت دولت وقت، به مسئولان توصیه کرده‌اند که «مقیّد باشید به این‌که کارهای‌تان را‏‎ ‎‏بگویید به مردم» و سپس در ادامه تأکید کرده‌اند که اقدامات خود را با اقداماتی که در دوران طاغوت صورت گرفته است، مقایسه کنید و به‌صورت ریز به مردم ارائه دهید.

حضرت امام خمینی (ره) همچنین در این سخنان خود، مسئولان را مکلف کرده‌اند که از طریق رسانه‌ها اقدامات صورت‌گرفته خود را به‌اطلاع مردم رسانده و در مقابل نیز «چنان‌چه مردم اعتقادشان این است که این‌طور نیست‏‎ ‎‏و کاری انجام نداده است جمهوری اسلامی، بلکه عقب رفته است از زمان طاغوت. هر‏‎که این ادعا را دارد، [آن مسئول]بیاید بگوید که ما در این مواردی که داریم می‌گوییم که «عمل‏‎ ‎‏کردیم»، [مردم]بیایند بگویند که نه‌خیر، شما عمل نکردید».

بنیان‌گذار کبیر انقلاب اسلامی ایران سکوت در برابر اقدامات مثبت صورت‌گرفته در نظام جمهوری اسلامی ایران را موجب ایجاد فساد و تضعیف کشور دانسته و از طرفی دیگر، به مردم نیز توصیه کرده‌اند که به حرف کسانی که می‌گویند که دولت هیچ کاری‏‎ ‎‏نکرده و نمی‌تواند هیچ کاری بکند، گوش ندهند. ایشان بیان اقدامات مثبت صورت‌گرفته توسط مسئولان را موجب کم شدن تخریب‌ها علیه دستاورد‌های جمهوری اسلامی ایران دانسته و تأکید کرده‌اند: «من نمی‌گویم که بعد از این‌که این را هم اعلام کردید، ‏‎ ‎‏باز مسائل نیست؛ اما کم می‌شود، در بین مردم کم می‌شود. ولو آن‌هایی که می‌خواهند‏ [علیه دولت]‎ ‎‏بگویند، می‌گویند.

بررسی توصیه‌های حضرت امام خمینی (ره) در ۴۱ سال پیش و تفکراتی که این‌روز‌ها در برخی افراد جامعه نسبت به مقایسه میزان فساد‌ها و دستاورد‌های نظام جمهوری اسلامی با رژیم پهلوی وجود دارد، حاکی از آن است که مسئولان، آن‌گونه که باید، تاکنون به وظیفه خود در تبیین دستاورد‌های جمهوری اسلامی و مقایسه آن با دوره طاغوتی پهلوی عمل نکرده‌اند و در حالی که دشمن درحال تطهیر چهره حکومت پهلوی و تحریف واقعیت‌هاست، برخی موضوعات نظیر سردادن شعار «رضاشاه روحت شاد» و تعریف و تمجید‌های پررنگ و لعاب از حکومت پهلوی، حکایت از این امر دارد؛ بنابراین امروز وظیفه مسئولان در «جهاد تبیین»، بیان دستاورد‌های جمهوری اسلامی است.

انتهای پیام//
لینک کوتاه : http://basijpress.ir/1386
دیدگاه
لطفا دیدگاه خود را با حروف فارسی بنویسید
"بسیج پرس" مجاز به ویرایش ادبی نظرات مخاطبین است.
"بسیج پرس" از انتشار دیدگاه هایی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی احترامی به اشخاص قومیت ها عقاید دیگران موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه های دین مبین اسلام باشد معذور است.
دیدگاه ها پس از تائید مدیر بخش مربوطه منتشر می شود.
اخبار مرتبط
چند رسانه ای
آخرین اخبار
پربازدیدترین
اخبار رده ها