تاریخ : چهارشنبه 01 تير 1401 , 00:18 - کد خبر : 1316

برگزاری آیین نام گذاری پل بهاران به نام شهید امنیت محمدعلی بایرامی

پل بهاران واقع در منطقه ۱۷ شهرداری تهران، امروز با حضور فرمانده انتظامی تهران بزرگ به نام شهید امنیت محمدعلی بایرامی نام گذاری شد.
برگزاری آیین نام گذاری پل بهاران به نام شهید امنیت محمدعلی بایرامی

به گزارش خبرگزاری بسیج پرس،آیین نام گذاری پل بهاران به نام شهید امنیت «محمدعلی بایرامی» پیش از ظهر امروز پنج شنبه ۲۶ خردادماه با حضور سردار حسین رحیمی فرمانده انتظامی تهران بزرگ، رضا شنگی شهردار منطقه ۱۷، سید احمد علوی عضو شورای شهر تهران، سرهنگ جلیل موقوفه‌ای رییس پلیس پیگیری تهران بزرگ، سردار یونس عبدی رییس مرکز امور ایثارگران فراجا، تاجیک معاون منابع توسعه بنیاد شهید، اقدامی معاون بنیاد شهید تهران بزرگ، لطفی دبیر کنگره شهدای استان تهران، سرهنگ حسن زاده فرمانده سپاه حبیب بن مظاهر، سرهنگ تیموری فرمانده ناحیه مقاومت بسیج حبیب بن مظاهر، عظیم گل محمدی رئیس آموزش و پرورش منطقه ۱۷، سرهنگ جعفری رئیس کلانتری ۱۶۱ ابوذر، سرهنگ صالحی رئیس کلانتری امامزاده حسن (ع)، جمعی از مدیران شهری منطقه ۱۷، روحانیون معظم منطقه، خانواده‌های شهدا و مردم شهید پرور در بوستان الهادی برگزار شد.

شنگی: با مطالعه زندگی نامه شهید بایرامی به شدت منقلب شدم

در ابتدای این مراسم شهردار منطقه ۱۷ با اشاره به مطالعه زندگی نامه این شهید عزیز گفت: این شهید والامقام در شب شهادت حضرت زهرا (س) به شهادت رسیده اند و با مطالعه زندگی نامه ایشان به شدت منقلب شدم.


وی افزود: شهید بزرگوار انگشتری برای هدیه روز مادر برای مادرشان خریداری کرده بودند که قبل از تقدیم هدیه، به شهادت رسیدند. در همین جا به مقام والای این مادر شهید عرض احترام می‌کنیم و باور و عقیده داریم ان شاالله مزد صبر و زحمات خود را از خانم حضرت زهرا (س) خواهند گرفت.


شنگی با اشاره به ششمین دوره شورای اسلامی شهر تهران، تصریح کرد: یکی از موضوعاتی که در این دور از شورای شهر، بسیار مورد توجه بوده، بحث نام گذاری معابر و بوستان‌های شهر تهران به نام شهدا است که در سنوات گذشته در این خصوص کوتاهی شده بود.


شهردار منطقه ۱۷ اظهار کرد: خانواده شهید بایرامی دو سال و نیم برای نام گذاری یکی از معابر منطقه ۱۷ به نام فرزند شهیدشان پیگیری کرده بودند که الحمدالله توفیق این نام گذاری نصیب اعضای شورای شهر ششم شد و نوکری مابقی اقدامات نام گذاری بر عهده حقیر و دیگر عزیزان مدیریت شهری قرار داده شد که باعث افتخار است.

به زودی کلنگ احداث کلانتری جدید در منطقه ۱۷ زده خواهد شد
شنگی با بیان اینکه منطقه ۱۷ مزین به نام و یاد ۴ هزار شهید گرانقدر است، تصریح کرد: پل بهاران یک پل فرامنطقه‌ای بین منطقه ۱۷ و ۱۸ است و از زحمات خالصانه شهردار منطقه ۱۸ تشکر می‌کنم که موافقت کردند این پل به نام شهید بایرامی نام گذاری شود. ان شالله در آینده‌ای نه چندان دور، کلنگ احداث یک کلانتری جدید در منطقه ۱۷ زده خواهد شد.
علوی:یکی از سخت‌ترین مقوله‌های امنیت، مقابله با دشمن داخلی است


در ادامه مراسم سید احمد علوی عضو کمیسیون شورای اسلامی شهر تهران در این مراسم گفت: از سردار رحیمی فرمانده انتظامی تهران بزرگ تشکر می‌کم که انصافا خود و همکارانشان در رده‌های مختلف فراجا زحمت می‌کشند تا ما بتوانیم شئون مختلف شهر را پیگیری کنیم و دغدغه امنیت شهر را نداشته باشیم.


وی افزود: امنیت مقوله مهمی است و یکی از سخت‌ترین مقوله‌های امنیت، زمانی است که در داخل با دشمن مواجه می‌شویم. چراکه مواجه با دشمن در داخل که از درون علیه امنیت جامعه برنامه ریزی کرده، کار خیلی سخت و غیرقابل تصوری است. در اینجا نیرو‌های حافظ امنیت ما از جان و آبرو مایه می‌گذارند تا امنیت ما را حفظ کنند.


علوی با اشاره به حوادث خیابان پاسداران در ناآرامی‌های اسفندماه سال ۹۶، گفت: واقعه تلخی در این خیابان رخ داد که منجربه شهادت تعدادی از عزیزان شد که از مقوله امنیت سخت است. دست تک تک نیرو‌های انتظامی را می‌بوسم که برای حفظ امنیت شهر و کشور تلاش می‌کنند.


عضو شورای اسلامی شهر تهران تصریح کرد: قدردان همه عزیزانی هستیم که برای امنیت مردم و شهر تلاش می‌کنند. از دست دادن جوان بسیار سخت است، بنابراین برای کسانی که برای این شهر و امنیت آن تلاش می‌کنند و جان خود را فدا می‌کنند، حرمت ویژه قائل باشیم. دست تک تک خانواده‌های شهدا به ویژه شهدای مدافع حرم و امینت را که در دوره‌ای مظلوم واقع شدند را می‌بوسم. روح شهیدحاج قاسم سلیمانی شاد که توجه و آگاهی نسبت به این شهدا را بالا برد.


وی خاطرنشان کرد: در راستای بیانات مقام معظم رهبری مبنی بر مزین شدن معابر و خیابان‌های شهر با نام شهدا کمیسیون نام گذاری و فرهنگی شورای اسلامی شهر تهران به وظیفه خود در این خصوص عمل می‌کند.

درود می‌فرستیم به تک تک کسانی که برای زنده نگهداشتن اسلام تلاش می‌کنند
در ادامه مراسم سردار رحیمی با اشاره به منطقه ۱۷، گفت: در مکان و منطقه مقدسی ایستاده ایم که بیش از ۴ هزار شهید والامقام برای حفاظت و مراقبت از نظام و جمهوری اسلامی تقدیم انقلاب اسلامی کرده است. درود می‌فرستم به یکایک کسانی که در مسیر احیاء و زنده نگهداشتن یاد و نام شهدای انقلاب و اسلام تلاش می‌کنند.


فرمانده انتظامی تهران بزرگ تصریح کرد: دشمنان از همان روز اول با دین اسلام مبارزه کردند و تلاش کردند این دین جان نگیرد؛ اما در تمام ۱۴۰۰ سالی که از دین اسلام می‌گذرد، مردان و زنان دلاوری بودند و هستند که از آرمان‌ها و اندیشه‌های اسلام دفاع کرده اند، از ائمه اطهار و فرزندان گرانقدرشان گرفته تا امروز که شهدای عزیز ما در این مسیر تلاش کرده اند.


وی اظهار کرد: از قبل و پس از شروع جریانات انقلاب، چه مردان بزرگی بوده اند که برای اسلام جان فشانی کرده اند. در روز‌های ابتدایی پیروزی انقلاب اسلامی نیز توطئه‌های بسیاری علیه انقلاب اسلامی شکل می‌گرفت که همواره بزرگ مردانی مقابل آن‌ها ایستادگی کرده اند. با شروع جنگ تحمیلی علیه کشور عزیزمان، اولین شهدا متعلق به فراجا بود که در نقطه صفر مرزی به شهادت رسیدند. در طی سال‌های پس از پیروزی انقلاب اسلامی تا الان، عزیزانی از بسیج و نیرو‌های مسلح و سایر ارگان‌ها با رشادت و مردانگی از انقلاب دفاع کرده اند که یکی از آن‌ها شهید بایرامی بوده است.


شهدا گلچین شده هستند
سردار رحیمی با اشاره به حادثه خیابان پاسداران در سال ۹۶، گفت: بیش از یک ماه با این فرقه ظاله زبان نفهم و کج فهم و بی دین مذاکره و ایستادگی کردیم که از طریق قانونی حرکت کنند که این از مظلومیت نظام جمهوری اسلامی است و در جریان این حادثه چندین نفر از همکاران ما شهید و مجروح شدند. اگر همین اتفاقات در کشور‌های دیگر می‌افتاد، پلیس با کوچکترین تحرک، سخت‌ترین برخورد‌ها را با آن‌ها می‌کرد.


وی با اشاره به شهدا از ابتدای انقلاب تا جنگ تحمیلی و پس از آن، تصریح کرد: برای زنده ماندن اسلام ناب محمدی (ص) باید بهترین‌ها را تقدیم کرد که این بهترین‌ها گلچین می‌شوند، شک نکنید شهدا انتخاب شده هستند و خانواده شهدا بیشتر این مسئله را درک می‌کنند. امروز فرزندان شما در فراجا با تمام قدرت و با اخلاص و گمنامی برای دفاع از آرمان‌ها و ارزش‌های انقلاب اسلامی و نظام سربلند جمهوری اسلامی ایران و در مسیر سربازی ولایت امر جان فشانی می‌کنند که بسیاری از آن‌ها دیده نمی‌شود.


شهید بایرامی‌ها برای زنده نگه داشتن اسلام از جان می‌گذرند/لحظه‌ای درنگ در فراجا شهر را به مخاطره می‌اندازد
فرمانده انتظامی تهران بزرگ افزود: زنده و پایدار ماندن اسلام ناب محمدی (ص) نیاز به مردان و زنان ایثارگر و از جان گذشته دارد و این کار کسانی مثل شهید بایرامی است. یک لحظه فراجا درنگ کند، امنیت شهر به مخاطره می‌افتد. دو نعمت سلامتی و امنیت از نعمات بزرگ هستند که قدر آن را نمی‌دانیم تا زمانی که آن را از دست بدهیم. تا وقتی شرایط عادی است تلاش‌ها و زجر‌ها برای برقراری امنیت دیده نمی‌شود.


سردار رحیمی با اشاره به نام گذاری معابر و خیابان‌های شهر تهران به نام شهدا، گفت: کاری که شورای اسلامی شهر تهران که شورایی انقلابی و متدین است و معبار و خیابان‌های شهر تهران را که ان شالله مرکز حکومت امام زمان (عج) خواهد شد را مزین به نام شهدا می‌کند، کار کمی نیست. مقام معظم رهبری می‌فرمایند که زنده نگهداشتن یاد و نام شهدا کمتر از مقام شهدا نیست. درود می‌فرستم به کسانی که امروز در این عرصه فعالیت و تلاش می‌کنند که یاد و نام شهدا را گرامی بدارند.


وی افزود: مرام انسانیت و معرفت انسانیت حکم می‌کند یاد شهدا را زنده نگه داریم. انقلاب اسلامی با درایت‌های رهبر معظم انقلاب اسلامی در مسیری قرار دارد که جایگاه شهدا و خانواده‌های آن‌ها روز به روز ارتقاء پیدا می‌کند. وظیفه ما است که در مقابل هجمه‌های سنگین دشمن، تبلیغ کنیم و هیچ گاه نباید جایگاه و یاد شهدا را از یاد ببریم.


فرمانده انتظامی تهران بزرگ در پایان سخنان خود گفت: از شهردار منطقه ۱۷ و شورای نام گذاری شورای اسلامی شهر تهران برای هماهنگی جهت نام گذاری پل بهاران به نام شهید بایرامی تشکر می‌کنم. همچنین از شهردار منطقه ۱۸ و تمام کسانی که در این راه زحمت کشیدند نیز تلاش می‌کنم.


در ادامه مراسم پدر شهید امنیت محمدعلی بایرامی گفت: از اینکه کوچه‌ها و معابر را با نام شهدا مزین می‌کنید، تشکر می‌کنم.


در انتهای مراسم نیز فراجا از شهردار منطقه ۱۷ و تعدادی از مدیران شهری منطقه جهت برگزاری همچین مراسمی تجلیل کرد.

انتهای پیام//
لینک کوتاه : http://basijpress.ir/1316
دیدگاه
لطفا دیدگاه خود را با حروف فارسی بنویسید
"بسیج پرس" مجاز به ویرایش ادبی نظرات مخاطبین است.
"بسیج پرس" از انتشار دیدگاه هایی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی احترامی به اشخاص قومیت ها عقاید دیگران موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه های دین مبین اسلام باشد معذور است.
دیدگاه ها پس از تائید مدیر بخش مربوطه منتشر می شود.
اخبار مرتبط
چند رسانه ای
آخرین اخبار
پربازدیدترین
اخبار رده ها