تاریخ : یکشنبه 21 فروردين 1401 , 04:15 - کد خبر : 1090

مایکل ،ریچارد پامپیو پیمانکار آمریکایی ترور سردار دلها

مایکل ریچارد پمپئو،معروف به مایک پمپئو هفتادمین وزیر امورخارجه ایالات متحده آمریکا از حزب جمهوریخواه ،با سوابقی در گذشته
مایکل ،ریچارد پامپیو پیمانکار آمریکایی ترور سردار دلها

به گزارش خبرگزاری بسیج پرس،مایکل ریچارد پمپئو،معروف به مایک پمپئو  هفتادمین وزیر امورخارجه ایالات متحده آمریکا از حزب جمهوریخواه ،با سوابقی در گذشته  چون : افسر نیروی زمینی ارتش آمریکا،نماینده ایالت آرکانزاس در مجلس نمایندگان آمریکا،ریاست سازمان سیا ،وکیل و سیاستمدار آمریکایی فارغ التحصیل از آکادمی نظامی وست پوینت و مدرسه حقوق هارواد بوده  که ، از عوامل لجستیک (پشتیبانی کننده موثر ) در ترور سردار دلها ست.

جهت سنجش شخصیت این فرد ،در برابر کشورمان ،کافیست تا به گفته های رفتاری یا گفتار-رفتار این فرد بیشتر توجه شود.

وی از جمله شخصیتهایی است که در کنار سناتورهای تند رو ی آمریکایی چون :«تام کاتن،جان بولتن،لیندسی گراهام،تد کروز ،جوبایدن ،ترامپ و...» مواضع موهن و رفتاری پرخاشگرانه نسبت به جمهوری اسلامی ایران داشته ،و در گفتارهایی خارج از قواره و عرف دیپلماتیک بیان نموده،که به شرح ذیل میباشد :

«عوامل ایرانی و حزب ا... لبنان مصادیق تروریست بوده و ما به تعقیب آنان در هر کجای جهان ادامه داده تا آنان را پیدا و خرد کنیم»

«ایران اسلامی با توافقی که از سال ۱۳۹۴، بر سر پرونده هسته ایی،خویش با آمریکا و غرب در حال دستیابی به آن است ،موجب دستیابی به منابع مالی و گنجینه ایی،شده است که سیاستهای هژمونیکی و بلند پروازانه آن را توسعه بخشیده است»

«باید با شدیدترین سطح از تحریم های موثر ،ایران را از تعقیب برنامه هایش باز داریم و برنامه های آمریکا مقابل ایران بازدارنده باشد.»


نگاهی ،موجز به لحن و متن این مواضع ،بیانگر مشی ستیزه جویانه آمریکایی در برابر جمهوری اسلامی ایران است که تنها، دکترین راهبردی کشورمان ، در جهان و منطقه نیل به «همزیستی مسالمت آمیز،با  دولت-کشورهای موجود در نظام بین الملل است.»

و چون ایدئولوژی ایران اسلامی از جاذبیت  نرم در پذیرش ایدئولوژی و آرمانهایش ، از جانب ملل نیازمند و مستضعف تحت تحمیل برخوردار است .این ظرفیت و پتانسیل ایالات متحده را با مخاطراتی عمده مواجه نموده ،و مورد طبع و تمایل آن نیست.
مع الوصف ایالت متحده آمریکا(بخوانید متفرقه ،چون به علت وجود ایالت های ناهمطراز کنار هم ظرفیت تجزیه و تلاشی در آتیه را دارد) به طرق گوناگون ،سعی نموده تا جلوی نفوذ هژمونیکی  و ژئواستراتژیکی -ژئو اکونومیکی آن را سد نموده ،که البته در این خصوص ،سیاستمدارانی چون افراد پیش گفته ،و عامل طراح ترور سردار دلها (مایکل ریچارد پامپیو) سخت در اشتباه می باشند.

چون اندیشه و تفکری که از فطرت ناب اسلامی برخاسته باشد با هیچ سلاح متعارف و غیر متعارفی ،مسدود نمی‌گردد.

و دقیقا از همین روست که ایالات متحده آمریکا هم راستا با تفکر «برنارد لوئیس یهودی در اجلاسیه بنیاد بیلدر برگ‌ » در سال ۱۹۷۹ م . (۱۳۵۷ ه.ش) ،به دنبال اتمیزه کردن(تجزیه) منطقه خاورمیانه ،منطبق بر گویشها،مرامها،ایدئولوژی های کوچکتر ،جهت مدیریت بهتر از منظر دولتمردان آمریکاییست.
چیزی که در این دوران معاصر ،آمریکائیان برای آن به دنبال جعل عناوینی عامه پسند و فریب دهنده ایی،چون:دموکراتیزه کردن،گلوبالیسیم یا جهانی سازی و جهانی شدن ،نوسازی و توسعه ،خاورمیانه بزرگ‌ و آمریکایی برآمده اند.

منطقی که به زعم دولتمردان آمریکایی چون :کاولین پاول،رامسفلد،رایس ،هیلاری کلینتون و.... منطق «هرج و مرج سازنده » نام گرفته است و با شدت و حدت بالایی در حال تعقیب و پیگیری است.

طبیعی است در چارچوب چنین منطق آمریکایی که به دنبال تسطیح جهان جهت ،تحقق پایان تاریخ آمریکایی و ظفرمندی ایدئولوژی کاپیتالیسم است، موانع حضور ویرانگر آمریکا در منطقه چون ،محور مقاومت و در رأس آن ،نظام مقدس ج.ا.ا. مورد هجمه قرار گیرد،به رهبر انقلاب اسلامی به واسطه تفکرات مردمگرایانه،امت محورانه و اسلام پسندانه ،هجمه وارد شود.فرماندهان ارشد جهان اسلام «حاج قاسم سلیمانی ،عماد مغنیه ،عباس موسوی ره ،طه یاسین رمضان و.....) ترور فیزیکی شوند،تا ایالات متحده به گسترش چتر امنیتی و دفاعی خویش جهت تاراج و چپاول مناطق مختلف جهان و بصورت محوری خاورمیانه مبادرت نماید.

رصد رفتاری دولتمردان آمریکایی موید اهتمام آنان برای تحریف و حذف دول مزاحم این استراتژی است .
چین.روسیه .ایران از اهداف راهبردی و عمده آمریکا جهت رفع موانع می باشند.

در یک پیوستار معنا دار با صدر تحلیل ،امروز افرادی چون :پمپئو منادی ایران ستیزی بوده و بصورتی کاملا موهن و عریان بیان می‌دارند ،ترور سردار سلیمانی ،از اهداف استراتژیک برنامه راهبردی ،ابراهیم بود که به نوعی آشکار ،عادی سازی روابط صهیونیت با تفکر وهابی،سلفی -تکفیری و ممزوج نمودن این ملغمه «اسلام آمریکایی» و پخش و سرایت آن به تمام  سطح منطقه فوق راهبردی خاورمیانه است.

سرهنگ یکم رالف پیترز نقشه این هرج و مرج سازنده آمریکایی را در سال ۲۰۰۶ تهیه و در ژورنال نیروهای مسلح آمریکا به چاپ رساند.

نقشه ایی،که هم اکنون بصورت کاملا آشکار بر روی دیوار تمام مقامات نظامی-دفاعی آمریکایی نصب شده و به آمریکا اجازه شکل دادن به هر نوع هرج و کرجی را جهت پیشبرد منافع نامشروعش در هر نقطه از جهان می دهد.

زمانی چرچیل نخست وزیر بریتانیا در همین ارتباط گفته بود :«مرزهای ساختگی ما در خاورمیانه مردمان عادی را به مشقت و سختی خواهد انداخت.»

و البته ما امروز معنا و مفهوم هجمه ها،تخریب ها،تهدیدها و جنگ های نیابتی آمریکا و همقطاران غربیش در مناطق مختلف جهان ،منجمله خاورمیانه به سهولت بیشتری میفهمیم و رصد می‌کنیم.

نویسنده ومدیرخبرگزاری بسیج پرس :افشین سلیمانی

انتهای پیام//
لینک کوتاه : http://basijpress.ir/1090
دیدگاه
لطفا دیدگاه خود را با حروف فارسی بنویسید
"بسیج پرس" مجاز به ویرایش ادبی نظرات مخاطبین است.
"بسیج پرس" از انتشار دیدگاه هایی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی احترامی به اشخاص قومیت ها عقاید دیگران موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه های دین مبین اسلام باشد معذور است.
دیدگاه ها پس از تائید مدیر بخش مربوطه منتشر می شود.
اخبار مرتبط
چند رسانه ای
آخرین اخبار
پربازدیدترین
اخبار رده ها