علمی و پژوهشی و آموزشی
RSS
پنجمین رویداد استارتاپی فضای مجازی انقلاب اسلامی برگزار می‌شود
پنجمین رویداد استارتاپی فضای مجازی انقلاب اسلامی توسط معاونت فضای مجازی سپاه ناحیه حضرت مسلم بن عقیل علیه السلام تهران بزرگ از ۳ اذرماه سال ۱۴۰۰ به مدت ۴۸ ساعت برگزار می‌شود.
بیماری‌های شایع پاییز و نحوه در امان ماندن از آنها
گرچه ممکن است هنوز هم در حوالی ظهر گرمای آفتاب را بچشیم اما رفته رفته عمر این آفتاب پاییزی هم کم خواهد شد.
مایکروسافت مدعی حمله سایبری روسیه به صدها شبکه آمریکایی شد
مایکروسافت مدعی شده همان مجموعه هکری عامل تهاجم سایبری سولارویندز در روسیه این بار به صدها سازمان و شرکت آمریکایی حمله کرده اند.
دلایل افت ۳۱ پله‌ای ایران در ارتباط دانشگاه با صنعت
براساس گزارش سازمان مالکیت فکری جهان، از سال ۱۳۹۶ تا ۱۴۰۰، شاخص ارتباط دانشگاه با صنعت کشور ۳۱ پله افت کرده است. علت این افت رتبه بویژه در شرایط تحریمی چیست و چه نهادی باید پاسخگو باشد؟
چین: واکسن تقویتی آخرین راه‌حل کنترل کرونا نیست
کارشناس ارشد برنامه ایمن سازی در مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری های چین گفت: تزریق دز سوم واکسن به افراد با واکسن‌های تقویت کننده کووید ۱۹ گزینه نهایی کنترل کرونا در چین نخواهد بود.
WHO: دز سوم واکسن کرونا باید مشابه باشد/ بهترین زمان برای تزریق واکسن آنفلوانزا
گروه مشاوره استراتژیک متخصصان ایمن سازی تحت سازمان جهانی بهداشت توصیه می‌کند برای دریافت دز تقویت‌کننده افراد از واکسن‌هایی با فناوری مشابه آنچه که قبلاً دریافت کرده‌اند، استفاده کنند.
هوش مصنوعی به یاری فعالان عرصه سلامت دیجیتال آمد/ تولید ۱۰ محصول دانش‌بنیان دراین حوزه
یکی از فناوری‌های کاربردی در حوزه سلامت دیجیتال هوش مصنوعی است. فناوری که یاری دهنده کادر بهداشت و درمان برای تشخیص زود و دقیق بیماری‌ها و شکایات بیماران است.
تولید سیستم تعویض و تهویه مطبوع هوا با بکارگیری تکنولوژی انرژی ریکاوری
یک شرکت فناور با بکارگیری تکنولوژی انرژی ریکاوری، موفق به تولید سیستم تعویض و تهویه مطبوع هوا شد.
طراحی یک الگوی بومی برای افزایش مشارکت‌ در حوزه آب و خشکسالی
با ارتقای سهم دانش در حوزه آب و خشکسالی راهی مطمئن برای رفع چالش‌های این حوزه پیش پای مدیران و سیاستگذاران این حوزه قرار می‌گیرد. یکی از این راه‌ها استفاده از توان دانشی جوانان و متخصصان داخلی است.
افزایش نقش آفرینی کسب‌وکارهای فناور در مهاجرپذیری ایران
یکی از زمینه‌های اصلی در حوزه مهاجرت‌های بین‌المللی، مهاجرت با هدف اشتغال در شرکت‌ها است. نوعی از مهاجرت که با توسعه زیرساخت‌های فناورانه افزایش می‌یابد
سلول‌های بنیادی چگونه به رویای فرزندآوری تحقق می‌بخشند
بهره ­مندی از روش­ های همیشگی درمان ناباوری، فناوران را به شکل جدیدی از درمان مبتنی بر سلول ­های بنیادی مشتق از خون قاعدگی سوق داده است.
کشف یک سیاره جوان فراخورشیدی در فاصله چند میلیون ساله
ستاره‌شناسان یکی از جوان‌ترین سیاره‌های ممکن را کشف کردند. این سیاره که "۲M۰۴۳۷b" نام دارد در حدود ۱۰۰ برابر فاصله زمین و خورشید و چندین برابر مشتری جرم دارد و چند میلیون سال پیش، شکل گرفته است.
برندگان چهارمین دوره جایزه بین‌المللی مصطفی را بشناسیم
چهارمین دوره جشنواره بین‌المللی مصطفی آخرین روزهای مهرماه سال ۱۴۰۰ همزمان با هفته وحدت برگزار شد. این دوره از این جشنواره ۵ برنده از دانشمندان مسلمان ساکن در کشورهای اسلامی و مسلمانان ساکن در دیگر کشورها داشت.
برگزاری مسابقات "ره‌نشان" بنیاد ملی نخبگان با هدف حل مسائل کشور
دومین دوره مسابقات ملی ره‌نشان در حال برگزاری است که در این دوره شرکت‌های فناور و صنعتی در ۵ حوزه سلامت،‌ حمل‌ونقل، مواد و معدن، هوشمندسازی و انرژی تعریف طرح کرده‌اند تا شرکت‌کنندگان ضمن ارزیابی اولیه و تیم‌سازی وارد مرحله حل مسئله و اجرای آنها شوند.
واکاوی دلایل حال بد اینترنت کشور
مشکل کندی اینترنت کشور از یک سو ریشه در عدم تناسب عرضه و تقاضای پهنای باند کشور دارد و از سوی دیگر در شرایط کرونایی مصرف اینترنت در حالی افزایش یافته که به دلیل عدم سرمایه گذاری مناسب در زیرساخت، شبکه آمادگی افزایش بار ترافیکی را ندارد.
چند رسانه ای
آخرین اخبار
پربازدیدترین
اخبار رده ها