تاریخ : 18/مرداد/1396 - 11:19
کد خبر : 99047
سرویس خبری : سایر محتوای ورزشی
 

گردشگری ورزشی در کشور باید توسعه یابد

کوچک نژاد در گفت‌وگو با بسیج پرس

گردشگری ورزشی در کشور باید توسعه یابد

عضو کمیسیون ورزش مجلس گفت: گردشگری بر همه حوزه ها به خصوص بخش فرهنگ و اقتصاد تاثیر زیادی دارد و یکی از راه های جذب گردشگر، میزبانی مسابقات ورزشی بین المللی است.

جبار کوچک نژاد عضو کمیسیون ورزش مجلس در ارتباط با گردشگری ورزشی به آرمان صالحی خبرنگار ورزشی بسیج پرس، گفت: گردشگری بر همه حوزه ها به خصوص بخش فرهنگ و اقتصاد تاثیر زیادی دارد و یکی از راه های جذب گردشگر، میزبانی مسابقات ورزشی بین المللی است.

کوچک نژاد در این مورد اضافه کرد: ورزشکاران و قهرمانان بین المللی ما هم باید از نفوذ و اعتبار خود برای گرفتن میزبانی مسابقات بین المللی استفاده کنند.

این  عضو  کمیسیون ورزش مجلس در ارتباط با عملکرد وزارت ورزش دولت یازدهم  گفت: با توجه به محدودیت های امکانات، در مجموع عملکرد وزارت ورزش خوب بوده است هر چند در برخی حوزه ها که مشکل وجود داشت، وزارت ورزش ورود کرد اما مشکلات برطرف نشد.

وی در ادامه صحبت‌هایش پیرامون خصوصی سازی اضافه کرد: خصوصی سازی در فوتبال باعث مدیریت بهتر باشگاه ها می شود و نتیجه بهتری از مدیریت دولتی خواهد داشت.

کوچک نژاد پیرامون مشکلات مدیریت ورزشی افزود: یکی از مشکلاتی که وجود دارد ادغام بخش جوانان در وزارت ورزش است که باعث ناکارآمدی وزارت ورزش در حوزه جوانان شده است.

عضو کمیسیون ورزش مجلس در ارتباط با ورزش بانوان تصریح کرد: ورزش بانوان نسبت به ورزش آقایان، نقاط ضعف زیادی دارد و برای تقویت ورزش بانوان باید منابع بیشتری به آن اختصاص یابد.

کوچک نژاد در پایان پیرامون وضعیت تجهیزات و امکانات ورزشی در کشور خاطر نشان کرد: آقایان در محیط های باز هم می توانند ورزش کنند اما باید اماکن سربسته بیشتری برای بانوان ایجاد شود.

 


کد خبرنگار : 1950

خبرگزاری سپاه حضرت محمد رسول الله (ص) تهران بزرگ - بسیج پرس