تاریخ : 25/ارديبهشت/1396 - 17:12
کد خبر : 93147
سرویس خبری : سایر محتوای فرهنگی
 

ماجرای گریه استاندار شهید برای قلب امام خمینی(ره)

ماجرای گریه استاندار شهید برای قلب امام خمینی(ره)

شهید علی انصاری استاندار گیلان در اوایل انقلاب اسلامی بود که توسط منافقین به فیض شهادت نائل شدند.

به گزارش بسیج پرس؛ شهید علی انصاری متولد سوم خرداد 1323 در شهرستان رودسر و  قائم مقام استاندار خراسان  و سپس استاندار گیلان تا سال 1360 بود. شهید علی انصاری در ساعت 7 صبح روز 15 تیر 1360 توسط عوامل سازمان منافقین با اصابت 11 گلوله به همراه معاون عمرانی خود محمد نورانی به شهادت رسید.

خاطرات و خصوصیات شهید علی انصاری در کتاب استاندار آسمانی به چاپ رسیده است. در بخشی از این کتاب همسر شهید انصاری داستان گریه شهید برای قلب امام خمینی(ره) را تعریف می‌کند: «یک روز صبح ساعت7 وقتی وارد اتاق ایشان شدم،متوجه شدم که آقای انصاری صبحانه نخورده(...)فهمیدم که ناراحت و مکدر است(...) متوجه شدم دارد گریه می کند!

خیلی تعجب کردم. از او پرسیدم: آقای انصاری شما و گریه؟؟!!

همین طور که به صورت من نگاه می کرد، گفت: دیروز جمعی از آقایان خدمت امام بوده اند و گفته اند: انصاری کفایت استانداری را ندارد و شکایت مرا نزد ایشان برده اند.  "من اصلا برایم مهم نیست که اینجا باشم یا نباشم." پست استانداری به هیچ وجه ارزشی برایم ندارد. پرسیدم پس برای چه گریه می کنی؟ ایشان پاسخ داد:گریه من برای قلب امام است.  این بی انصاف ها می دانند که قلب امام مشکل دارد. به جای اینکه خبرهای  خوش بدهند، خبرهای مایوس کننده و تاثر برانگیز که قلب ایشان را آزار می دهد به ایشان رسانده اند. اشک من به خاطر قلب و دلامام است.»


منبع : تسنیم

خبرگزاری سپاه حضرت محمد رسول الله (ص) تهران بزرگ - بسیج پرس