تاریخ : 31/فروردين/1396 - 09:12
کد خبر : 92204
سرویس خبری : انتظامی و قضائی
 

جمع آوری ۱۲ هزار معتاد متجاهر از سطح شهر تهران در سال گذشته

رئیس دادگستری استان تهران خبر داد؛

جمع آوری ۱۲ هزار معتاد متجاهر از سطح شهر تهران در سال گذشته

رییس دادگستری استان تهران با بیان اینکه در سال 95 بیش از 12 هزار معتاد متجاهر از سطح شهر جمع آوری شدند، گفت: در این راستا معتادان به اردوگاه‌ها معرفی شدند.

به گزارش بسیج پرس؛ اسماعیلی رئیس دادگستری استان تهران در گردهمایی روسای کل دادگستری، دادستان ها و معاونین اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم سراسر کشور با موضوع بررسی آسیب های اجتماعی، گفت: در موضوع اعتیاد استان تهران بهترین کارنامه را ارایه کرده است.  در سال 95 بیش از 12 هزار معتاد متجاهر از سطح شهر تهران که سیمای شهر را مخدوش کرده بودند، جمع‌آوری شد.

وی افزود: در این راستا معتادان به اردوگاه‌ها معرفی شدند. از این تعداد 5 هزار نفر را بهزیستی نپذیرفت و اعلام کرد این افراد بیماری دارند و قابل پذیرش نیستند، البته در این یک سال که کار جمع آوری معتادان متجاهر را آغاز کردیم 90 درصد از آنها به خاطر نبود برنامه های مراقبتی پس از آزادی به چرخه اعتیاد باز می گردند که نشان می دهد زحمات نتیجه لازم را نداشته است.

اسماعیلی با اشاره به اینکه در بحث طلاق واجدین شرایط احصا و دوره های آموزشی برای آنها برگزار شده است، خاطرنشان کرد: در واقع در سطح شهر تهران مراکز مشاوره‌ای که مورد تایید هستند مورد استفاده قرار می گیرد. در تهران پرونده طلاق 4 درصد کاهش یافته است، در حالی که استان های دیگر توفیقات بیشتری داشتند. اکنون اقدامات و تعالیمی که انجام می شود دیر هنگام است و قبل از طلاق باید آموزش ها داده شود.خبرگزاری سپاه حضرت محمد رسول الله (ص) تهران بزرگ - بسیج پرس