تاریخ : 13/دي/1395 - 10:54
کد خبر : 87868
سرویس خبری : بین الملل
 

با ورود ترامپ به کاخ سفید فضای بهتری بین آمریکا و روسیه حاکم می شود

کارشناس مسائل بین‌الملل در گفتگو با بسیج پرس:

با ورود ترامپ به کاخ سفید فضای بهتری بین آمریکا و روسیه حاکم می شود

یک کارشناس مسائل بین‌الملل گفت: با ورود ترامپ به کاخ سفید فضای بهتری بین آمریکا و روسیه حاکم خواهد بود ولی این یک احتمال است چرا که بر روابط این دو کشور موضوعات و متغیرهای مختلفی همچون مسائل خاورمیانه و رژیم صهیونیستی تأثیرگذار هستند.

به گزارش بسیج پرس؛ علیرضا محرابی کارشناس مسائل بین‌الملل در گفتگو با خبرنگار سیاسی بسیج پرس در خصوص تیرگی روابط آمریکا و روسیه و همچنین اخراج 35 دیپلمات روسیه در آمریکا با دستور باراک اوباما با اشاره به پیام اخیر پوتین به ترامپ در مورد روابط آمریکا و روسیه و همچنین اظهار نظرهای مقامات این دو کشور در ارتباط با اهمیت گسترش زرادخانه‌های هسته‌ای‌شان، اظهار کرد: روابط روسیه و آمریکا در دوران اوباما روابط گرمی نبود و حتی اوباما مدعی شد که روس‌ها درصدد بوده‌اند در انتخابات آمریکا مداخله کنند.

وی با بیان اینکه تا چند روز دیگر دوران اوباما به اتمام خواهد رسید و ترامپ پا به کاخ سفید خواهد گذاشت، تصریح کرد: برخی از کارشناسان معتقدند با ورود ترامپ به کاخ سفید فضای بهتری بین آمریکا و روسیه حاکم خواهد بود ولی این یک احتمال است چرا که بر روابط این دو کشور موضوعات و متغیرهای مختلفی همچون مسائل خاورمیانه و رژیم صهیونیستی تأثیرگذار هستند.

این کارشناس مسائل بین‌الملل با اشاره به هزینه‌هایی که آمریکا طی سال‌های اخیر در ارتباط با برخی از پرونده‌ها و نظام بین‌الملل پرداخت کرده است، افزود: این خود باعث ایجاد حساسیت‌هایی درآمریکا شده است و آمریکایی‌ها خواهان اتمام این موضوع هستند. ترامپ نیز به این نتیجه رسیده که نظام بین‌الملل هزینه‌های زیاید را به آمریکا تحمیل می‌کند و در این صدد است که آمریکا را از این روند خارج کند.

محرابی همچنین به وزیر امور خارجه انتخاب شده از سوی ترامپ اشاره کرد و گفت: این فرد در گذشته رابطه دوستانه‌ای با روسیه داشته است و این خود باعث ایجاد حساسیت‌هایی در آمریکا از جمله بین جمهوری‌خواهان شده است.


کد خبرنگار : 1930

خبرگزاری سپاه حضرت محمد رسول الله (ص) تهران بزرگ - بسیج پرس