تاریخ : 17/آبان/1395 - 13:28
کد خبر : 85945
سرویس خبری : امنیتی و دفاعی
 

ایجاد ناامنی در ایران هدف نهایی آمریکا در جنگ نیابتی

سرلشکر صفوی در پاسخ به بسیج پرس:

ایجاد ناامنی در ایران هدف نهایی آمریکا در جنگ نیابتی

مشاور عالی فرمانده کل قوا اعزام تروریست ها به ایران را از اولین اهداف آمریکائی ها در منطقه برشمرد و گفت: هدف نهایی آن ها در جنگ های نیابتی، ناامن کردن ایران بود.

به گزارش بسیج پرس؛ سرلشکر سید یحیی رحیم صفوی دستیار و مشاور عالی فرمانده معظم کل قوا در پاسخ به سوال خبرنگار سیاسی بسیج پرس در خصوص اهداف آمریکا برای به وجود آوردن داعش و حضور در منطقه گفت: آن ها می خواستند با ایجاد گروه تروریستی داعش انرژی جوانان کشورهای مسلمان را تخلیه، از حرکت آن ها به سوی انقلاب های آزادی بخش جلوگیری کنند و این جوانان را برای کشتار مسلمانان به سوریه بیاورند.

سرلشکر صفوی دومین هدف آمریکا از ایجاد داعش را ایجاد امنیت برای رژیم صهیونیست برشمرد و خاطرنشان کرد: صهیونیست ها از وضعیتی که به وجود آمده بسیار خوشحال هستند و می بینیم که مجروحان داعش در بیمارستان های تلاویو درمان می شوند.

وی تجزیه کشورهای لیبی، سوریه و یمن را محتمل دانست و گفت: ایجاد کشورهای کوچک و تحت تسلط آمریکا تامین کننده امنیت رژیم صهیونیستی است.

دستیار و مشاور عالی فرماندهی کل قوا تصریح کرد: فروش سلاح و تجهیزات به کشورها و به ویژه سعودی ها در دوره اوباما ۱۰۰ میلیارد دلار بوده و همچنین ۷ میلیارد دلار نیز از انگلیس سلاح خریده اند.

سرلشکر صفوی از بین بردن زیر ساخت های کشورهای غرب آسیا را هدف دیگر آمریکایی ها از دخالت در منطقه دانست و گفت: بعد از چند سال بمباران شهرهای کشوری مانند سوریه این کشور را تبدیل به کشوری سوخته کرده اند.

وی از بین بردن محور مقاومت، دولت سوریه، عراق و حزب الله لبنان را هدف دیگر آمریکایی ها از به وجود آوردن داعش عنوان کرد و گفت: آن ها می خواستند با تضعیف محور مقاومت، تلاش کنند جمهوری اسلامی ایران را نیز سرگرم کنند.

سرلشکر صفوی اعزام تروریست ها به ایران را از اولین اهداف آمریکائی ها برشمرد و گفت: هدف نهایی آن ها در جنگ نیابتی، ناامن کردن ایران بود اما با هوشیاری و درک عمیق رهبر انقلاب و نقش آفرینی مستشاری در عراق و سوریه عمق راهبردی ایران گسترش پیدا کرد.


کد خبرنگار : 1930

خبرگزاری سپاه حضرت محمد رسول الله (ص) تهران بزرگ - بسیج پرس