تاریخ : 03/آبان/1395 - 08:56
کد خبر : 85190
سرویس خبری : امنیتی و دفاعی
 

دانشجویان دافوس با افزایش توان رزم با تهدیدات مقابله کنند

فرمانده دانشگاه دافوس:

دانشجویان دافوس با افزایش توان رزم با تهدیدات مقابله کنند

فرمانده دانشگاه دافوس گفت: دانشجویان دافوس باید درجهت افزایش توان رزم، منطقه عملیاتی خود را مطالعه کنند وبا بهره گیری از تجارب کسب شده و قدرت ایمان با تهدیدات مبارزه کنند.

به گزارش بسیج پرس؛ امیر سرتیپ ولی‌وند فرمانده دانشگاه دافوس در حاشیه بازدید از اردوی دانشجویان دافوس آجا که جهت بررسی منطقه عملیات به شهر منجیل سفر کرده اند، گفت: اردوی بررسی منطقه عملیات پشتوانه ای برای درک عمیق  آموزه های نظری دانشجویان این دانشگاه است.

وی خطاب به دانشجویان تاکید کرد: این اولین باری نیست که آموزش های خارج از پادگان را دیده اید اما هدف، دیدن بر اساس تجربه است که بسیار مهم است و باید به آموزش ها نگاهی متفاوت نسبت به گذشته داشته باشید.

فرمانده دافوس تصریح کرد: شما برای فراگیری و مرور آنچه در این محیط یاد گرفته اید و تطبیق آن با رزم کلاسیک و رزم ناهمطراز بویژه رزم مشترک این است که نباید تک نیرویی فکر کرده و به آن عمل کنید بلکه باید اساس انتخاب شما نگاه عمیق به رزم مشترک باشد.

امیر ولی‌وند با بیان اینکه بررسی منطقه عملیات، شناخت جو، زمین و دشمن است، تاکید کرد: بررسی اقلیم‌های متفاوت در این دوره برای درک عمیق دانشجویان بر اساس پیشینه‌ای که دارند از آموزش هایی که در گذشته یاد گرفته اند و انطباق آن با شرایط فعلی خود برای نبردهای احتمالی در حوزه پدافند و آفند است.

وی درپایان گفت: دانشجویان باید درجهت افزایش توان رزم، منطقه عملیاتی خود را مطالعه کنند وبا بهره گیری از تجارب کسب شده و قدرت ایمان با تهدیدات مبارزه کنند.


منبع : مهر

خبرگزاری سپاه حضرت محمد رسول الله (ص) تهران بزرگ - بسیج پرس