تاریخ : 07/آذر/1394 - 11:25
کد خبر : 64119
سرویس خبری : مجلس
 

پیشنهاد هیئت انگلیسی به ایران؛ ائتلاف جدید علیه داعش تشکیل دهیم

عضو کمیسیون امنیت ملی:

پیشنهاد هیئت انگلیسی به ایران؛ ائتلاف جدید علیه داعش تشکیل دهیم

عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس با اشاره به سفر اخیر هیئت پارلمانی انگلیس به ایران گفت:انگلیس همزمان۹ هیئت پارلمانی به کشورهای مختلف فرستاده بود تا بتواند ائتلاف جدیدی علیه داعش با محوریت خودش ایجاد کند.

به گزارش بسیج پرس؛ محمدصالح جوکارعضو کمیسیون امنیت ملی  مجلس شورای اسلامی گفت: هیئت پارلمانی انگلیس که اخیرا به ایران سفر کرده بود پیشنهاد تشکیل ائتلاف جدید علیه داعش با محوریت این کشور را داشت.

عضو کمیسیون امنیت ملی افزود: کشور انگلیس همزمان ۹ هیئت پارلمانی به کشورهای مختلف فرستاده بود تا بتواند ائتلاف جدیدی علیه داعش با محوریت خودش ایجاد کند.

نماینده مردم یزد در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: پشت پرده این اقدام جدیدانگلیس مشخص نیست اما به نظر می رسد با توجه به پیشرفت هایی که اخیرا ائتلاف ایران و روسیه در آزادسازی مناطق مختلف سوریه داشته است، غرب تلاش دارد تا این پیروزی ها را به انحراف ببرد.

وی با تاکید بر اینکه ایران هم اکنون محور مبارزه با داعش در منطقه و جهان است گفت: هر کشوری اگر قصد دارد با داعش مبارزه کند باید به ائتلاف فعلی که حول محور ایران شکل گرفته و روسیه نیز در آن عضویت دارد شرکت کند زیرا شکل گیری هر نوع ائتلاف جدید به معنای انحراف مبارزه با داعش است.


منبع : مهر

خبرگزاری سپاه حضرت محمد رسول الله (ص) تهران بزرگ - بسیج پرس