تاریخ : 09/آبان/1394 - 14:55
کد خبر : 61351
سرویس خبری : مسکن
 

اداره شهر از محل فروش حقوق مردم قابل تداوم نیست

معاون وزیر راه و شهرسازی:

اداره شهر از محل فروش حقوق مردم قابل تداوم نیست

معاون شهرسازی و معماری وزیر راه و شهرسازی با اعلام ورود شورای عالی شهرسازی و معماری به بحث زمین خواری در زیارت، گفت: تلاش کرده ایم انضباط شهری را به شهرها برگردانیم و معتقدیم اداره شهر از محل فروش حقوق مردم قابل تداوم نیست.

به گزارش بسیج پرس؛ پیروز حناچی معاون شهرسازی و معماری وزیر راه و شهرسازی در نشست خبری اظهار کرد: در دوره جدید تلاش کرده ایم به حقوق شهروندان بیشتر از قبل توجه کنیم، تمامی تلاش های دبیرخانه شورایعالی و معماری نیز به طور  مستقیم و غیرمستقیم با این شعار قابل پیگیری است.

وی تصریح کرد: اطلاع رسانی باید همراه با صیانت حقوق شهروندان باشد، در مصوبه های شورا حضور مردم در زمینه مبحث مقررات ملی ساختمان در حال تقویت است.
وی با بیان این که خوشبختانه در حال فراهم کردن زمینه های این برنامه ها هستیم، یادآور شد: کج سلیقگی است که یک بنای ارزشمند را با یک نمای کامپوزیت پوشش دهیم، باید تلاش کنیم در همه زمینه ها خرد جمعی را به جامعه برگردانیم.

معاون وزیر راه و شهرسازی با بیان این که شهر بدون سرمایه به گردش در نمی آید، تصریح کرد: در این دوره جدید تلاش کردیم انضباط شهری را به شهرها برگردانیم نمی گویم موفق بوده ایم اما تا حدود زیادی موفق بوده ایم. اداره شهر از محل فروش حقوق مردم چیزی نیست که بتوانیم آنرا ادامه دهیم.

حناچی گفت: باید تلاش کنیم در عقبه فرهنگی کشور حرکت کنیم و معماری جدید بتواند انقطاع را جبران کند.

وی همچنین با اشاره به گزارش ها در خصوص زمین خواری در 3 استان مازندران، گیلان و گلستان، بیان کرد: به زمین خواری منطقه زیارت گرگان وارد شده ایم که شورای عالی شهرسازی و معماری گزارش آنرا به زودی اعلام می کند.


منبع : تسنیم

خبرگزاری سپاه حضرت محمد رسول الله (ص) تهران بزرگ - بسیج پرس