تاریخ : 15/آبان/1397 - 14:17
کد خبر : 149346
سرویس خبری : امنیتی و دفاعی
 

قابلیت‌های «باور» از «S۳۰۰» هم بیشتر خواهد بود

قابلیت‌های «باور» از «S۳۰۰» هم بیشتر خواهد بود

معاون هماهنگ کننده ارتش جمهوری اسلامی ایران گفت: با انجام مراحل نهایی آزماشی سامانه موشکی باور، توانایی‌های آن از اس ۳۰۰ هم بالاتر خواهد رفت.

به گزارش بسیج پرس، دریادار حبیب الله سیاری در برنامه گفتوی ویژه خبری با بیان اینکه هیچ کشوری به علت تحریم‌ها سلاحی به ایران نمی‌دهد و همه سامانه های ما ساخت داخل است، اظهار داشت: نیروهای مسلح و وزارت دفاع همه تهدیدهای روز دشمنان را می‌دانند و بر مبنای پاسخ به این تهدیدها حرکت می‌کنند و سلاح‌های دفاعی مورد نیازشان را می‌سازند.

وی افزود: تمامی نیروهای مسلح به این باور رسیده‌اند که برای موفقیت در برابر هر گونه تهدید باید همدل و همراه باشند.

معاون هماهنگ کننده ارتش با اشاره به برگزاری رزمایش مشترک هوایی ولایت ۹۷ به وسعت ۵۰۰ هزار کیلومتر، ادامه داد:در این رزمایش که حدود یک سوم مساحت کشور را در بر گرفته است نیروهای پدافند حضرت خاتم الانبیاء ارتش، هوافضای سپاه و نیروی هوایی ارتش به منظور ارتقاء عملکرد پدافند هوایی کشور حضور دارند.

دریادار سیاری با بیان اینکه در این رزمایش از سلاح‌ها و سامانه‌های جدید استفاده شده، تصریح کرد: پیام رزمایش مشترک هوایی ولایت ۹۷ آمادگی همه جانبه پدافند هوایی کشور در برابر هر گونه تهدید است و تمامی مرزهای هوایی کشور به طور ۲۴ ساعته تحت کنترل، رصد و پایش پدافند هوایی کشور است.

وی با اشاره به عملکرد خوب سامانه‌های موشکی در نخستین روز برگزاری این رزمایش، عنوان کرد: به همه نیروها تاکید شده است که هیچ پرنده‌ای نباید بتواند پس از ورود به منطقه رزمایش از آن خارج شود. تمامی پهپادهای شناسایی، بمب افکن، موشک انداز، انتحاری و ریزپرنده‌هایی که در نخستین روز رزمایش به منطقه عمومی این رزمایش وارد شدند با شلیک به موقع سامانه‌های موشکی هدف قرار گرفتند.  

معاون هماهنگ کننده ارتش، تصریح کرد: انجام مراحل نهایی آزمایش سامانه موشکی باور، توانایی‌های آن را از اس ۳۰۰ بالاتر خواهد برد.

سخنگوی رزمایش مشترک هوایی ولایت ۹۷ هم در ارتباط با این برنامه گفت: این رزمایش از پرشلیک‌ترین رزمایش‌های پدافند هوایی کشور است که در آن سامانه‌های موشکی ۹۵ درصد پرنده‌ها را هدف قرار دادند و تمامی پهپادهای وارد شده به منطقه رزمایش سرنگون شدند.  

امیر دریادار دوم سید محمود موسوی با بیان اینکه تمامی این سامانه‌ها تولید داخل است، افزود:در این رزمایش از سامانه‌های موشکی سوم خرداد، تلاش و سراج یک برای مقابله با پرنده‌های بدون سرنشین استفاده شد. آماده شدن برای شلیک در سریع‌ترین زمان، قابلیت جابه جایی سریع و هدف گیری دقیق از جمله ویژگی‌های این سامانه پدافندی است.

وی با تاکید بر اینکه در نخستین روز از برگزاری رزمایش شاهد پرواز پر تعداد پهپادها بدون سرنشین و پروازهای با سرنشین در منطقه عمومی رزمایش بودیم، گفت: از این نظر و همچنین تنوع و تعداد تیرها و موشک‌های شلیک شده این رزمایش منحصر به فرد است.

جانشین فرمانده قرارگاه پدافند هوایی خاتم الانبیاء هم در ارتباط تلفنی با این برنامه عنوان کرد: به علت طی کردن مراحل نهایی آماده سازی سامانه موشکی باور از این سامانه در این رزمایش استفاده نشد و در این رزمایش از سامانه‌های راداری کاوش و سه بعدی مراقب استفاده شد.

وی در پایان گفت: یک شبکه راداری زیر نظر سامانه پیام اعظم به صورت مستمر و ۲۴ ساعته ضمن صیانت از مرزهای هوایی کشور تا کیلومترها دورتر از مرزها را رصد می‌کند.

 

 


منبع : مهر

خبرگزاری سپاه حضرت محمد رسول الله (ص) تهران بزرگ - بسیج پرس