تاریخ : 13/آبان/1397 - 13:08
کد خبر : 149311
سرویس خبری : سایر محتوای سیاسی
 

 ۱۳آبان باعث جوانگرایی در آمریکا ستیزی شده است/تقدیر از حضور حماسی

۱۳آبان باعث جوانگرایی در آمریکا ستیزی شده است/تقدیر از حضور حماسی

نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی گفت: راهپیمایی ۱۳ آبان باعث جوانگرایی در آمریکا ستیزی و استکبار ستیزی شده است.

به گزارش بسیج پرس، حجت الاسلام سید محمدعلی آل هاشم قبل از ظهر امروز یک شنبه در سخنرانی راهپیمایی ۱۳ آبان تبریز با تقدیر از حضور حماسی مردم و به خصوص جوانان انقلابی تبریز در این راهپیمایی گفت: دشمنی آمریکا را نباید فراموش کرد و فریب لبخند دشمن را نباید خورد.

وی گفت: آنها می گویند با ملت ایران دشمنی نداریم درحالیکه دروغ می گویند و دولت ایران بدون ملت کاره ای نیست.

آل هاشم با تاکید بر اینکه روحیه مقاومت را باید در برابر دشمن تقویت کنیم، ادامه داد: جوانان ایران اسلامی باید خود را در برابر پیشرفت کشور مسئول بدانند و نوآوری داشته باشند. نمایشگاه ربع رشیدی تبریز درحال برگزاری است و ببینید نخبگان جوان ایرانی چه فناوری ها و  اختراعاتی داشته اند.

وی با اشاره به ۱۳ آبان گفت: در این روز ۳ واقعه مهم اتفاق افتاده است. در این روز امام خمینی تبعید شدند و دانش آموزان بیگناه توسط رژیم شاه به گلوله بسته شدند و همچنین در این روز لانه جاسوسی آمریکا تسخیر شد که اتفاق بزرگ و مهمی در تاریخ انقلاب اسلامی به شمار می رود.

آل هاشم با تاکید بر اینکه روز ۱۳ آبان خیلی روز مهمی است، گفت: روز ۱۳ آبان روز دانش آموز و روز دانشجو و به یک معنا روز استکبارستیزی و روز استواری مردم ایران اسلامی در برابر نقشه های دشمنان است. نقش این روز در تفهیم شعار مرگ بر آمریکا به شعور خیلی مهم است.

وی افزود: این روز باعث جوانگرایی در عرصه استکبارستیزی شده است. امسال این روز با تحریم های آمریکا همزمان شده و باعث گسترش شعار مرگ بر آمریکا نه تنها در ایران بلکه در سایر کشورها نیز شده است.

امام جمعه تبریز سپس در ادامه سخنرانی خود در راهپیمایی ۱۳ آبان گفت: شعار مرگ بر آمریکا توسط ملت ایران به رفتارهای خصمانه این کشور در ایران اسلامی بازمی گردد که با فلسفه ایران اسلامی همخوانی دارد لذا در بیان ریشه های شکل گیری این شعار می توان به ماهیت استکبارستیزی و برائت از مستکبران و مشرکان و دشمن شناسی و سابقه آمریکا در کودتای سال ۴۲ و حمایت از رژیم پهلوی و دیگر جنایت های شیطان بزرگ اشاره کرد.

آل هاشم با بیان اینکه شعار مرگ بر آمریکا بنا به دلایل عقلی و نقلی باید استمرار داشته باشد، گفت: کینه توزی آمریکا علیه کشورمان در قالب جنگ رسانه ای، جنگ اقتصادی و فرهنگی و اجتماعی ادامه دارد. این شعار به باور امام راحل دارای اثر وزنی و روانی است. 

امام جمعه تبریز با تاکید بر اینکه امروز شعار مرگ بر آمریکا توسط ملت قهرمان ایران اسلامی فراگیر و جهانی شده است، گفت: این شعار تا زمانی که سیاست های اشتباه آمریکا علیه کشورمان تداوم دارد، ادامه خواهد داشت.

وی با بیان اینکه روز ۱۳ آبان مثل همیشه امسال نیز باشکوه برگزار شد، گفت: این حضور مردم پیام های زیادی برای دشمنان داشت. این روز روز استواری مردم ایران اسلامی علیه استکبار است.

 

 


منبع : مهر

خبرگزاری سپاه حضرت محمد رسول الله (ص) تهران بزرگ - بسیج پرس