تاریخ : 30/مهر/1397 - 15:17
کد خبر : 149125
سرویس خبری : هنر
 

از سوری‌ها برای طراحی لباس مشاوره گرفتم/پوشش استفاده شده در فیلم،لباس محلی مردم تدمر است

طراح لباس به وقت شام:

از سوری‌ها برای طراحی لباس مشاوره گرفتم/پوشش استفاده شده در فیلم،لباس محلی مردم تدمر است

طراح لباس به وقت شام در خصوص روند شکل گیری طراحی لباس های افراد در این فیلم اظهار داشت: برای طراحی لباس فیلم به وقت شام از منابع مختلفی استفاده کردم مانند جستجو در وب سایت های مختلف، تماشای فیلم های زیاد، مشاوره با دانشجویان سوری و بازیگران سوری فیلم که به طور مشخص از لباس مردم شهر تدمر اطلاع داشتند، الهام گرفتم.

به گزارش بسیج پرس؛ نازی پرتوزاده طراح صحنه و لباس که طراحی لباس فیلم به وقت شام را بر عهده داشت در ارتباط با روند شکل گیری طراحی لباس های افراد در فیلم به وقت شام عنوان کرد: برای طراحی لباس فیلم به وقت شام از منابع مختلفی استفاده کردم مانند جستجو در وب سایت های مختلف، تماشای فیلم های زیاد، مشاوره با دانشجویان سوری و بازیگران سوری فیلم که به طور مشخص از لباس مردم شهر تدمر اطلاع داشتند، الهام گرفتم.

طراح لباس به وقت شام در ادامه در خصوص لباس اهالی تدمر خاطر نشان کرد: تدمر شهری است که اگر بخواه مثال بزنم مانند جنوب کشور خودمان است و آب و هوای آن هم خشک است بنابراین ما نمی توانستیم به طور مثال از لباس های گلی استفاده کنیم زیرا در تدمر به ندرت باران می بارد. برای طراحی برخی لباس ها هیچ منبعی برای اطلاع نداشتیم مثلا برای لباس زندانیان در اختیار داعش در تدمر، هیچ عکسی در اینترنت نیست زیرا این یکی از مخوف ترین ندان های دنیا بوده است.

پرتوزاده پیرامون طراحی برخی لباس های خاص در به وقت شام تصریح کرد: در اینترنت بسیار سرچ کردیم و تنها در یک وب سایت خارجی یک عکس پیدا کردیم که واضح هم نبود. من به آقای حاتمی کیا پیشنهاد دادم از روی همان یک عکس طراحی کنم و ایشان هم پذیرفتند و بعد از طراحی هم قبول کردند. در واقع من ابتدا لباس ها را طراحی می کردم و بعد با خود بچه های سوری چک می کردم و در مورد رنگ و کلیت لباس با آقای حاتمی کیا و آقای جعفری، فیلمبردار به وقت شام هماهنگ می کردم.

وی در پایان در مورد تفاوت لباس داعشی ها با مردم سوریه تاکید کرد: لباس های داعشی ها با مردم تدمر متفاوت بود و ما این تفاوت ها را لحاظ کردیم زیرا مردم محلی تدمر لباس بومی و سنتی خود را دارند. هر لباس را با چند نوع تیپ پارچه در نظر می گرفتیم و آقای حاتمی کیا انتخاب می کردند.


کد خبرنگار : 1980

خبرگزاری سپاه حضرت محمد رسول الله (ص) تهران بزرگ - بسیج پرس