تاریخ : 17/مهر/1397 - 19:16
کد خبر : 148451
سرویس خبری : بسیج وسپاه
 

فروپاشی داعش نتیجه قدم نهادن حججی‌ها در راه شهید حاج حسین همدانی بود

سردار کوثری:

فروپاشی داعش نتیجه قدم نهادن حججی‌ها در راه شهید حاج حسین همدانی بود

انشین فرماندهی قرارگاه ثارالله تهران در گفتگوی اختصاصی با بسیج پرس اظهار داشت: کسانی که مانند حججی‌ها پا در راه ایشان گذاشتند در نهایت باعث پاکسازی سوریه از داعش شدند.

به گزارش بسیج پرس؛ سردار کوثری جانشین فرماندهی قرارگاه ثارالله تهران در گفتگوی اختصاصی با خبرنگار حوزه سیاسی خبرگزاری بسیج پرس با ذکر و یاد شهید سردار سرلشکر حسین همدانی اظهار داشت: عدم حضور ایشان بسیار احساس می شود و باعث ناراحتی ماست. اما از طرفی ایشان از ابتدا به دنبال شهادت بودند و اکنون به این درجه عالی رسیده اند.

وی افزود: آثار تشکیل بسیج توسط سردار همدانی تحت عنوان دفاع وطنی در سوریه در جلوگیری از پیشروی تروریست ها بسیار موثر بود و بعدها آثار آن در عراق تحت عنوان حشدالشعبی دیده شد. ایشان این کار را در شرایطی بسیار سخت انجام داد که بسیاری از افراد از مقابله با داعش ناامید شده بودند.

سردار کوثری خاطرنشان کرد: مهم ترین ویژگی سردار همدانی، اعتقاد راسخ‌ و خستگی ناپذیری اش بود. ایشان با انگیزه الهی و مقاومتی که داشتند خود را نسبت به مردم مظلوم منطقه متعهد می دانستند و به اصطلاح سختی ها را به جان می خریدند؛ به همین دلیل پیروزی های زیادی را کسب کردند.

جانشین فرماندهی قرارگاه ثارالله تهران در پاسخ به اینکه چه میزان در پیمودن راه سردار همدانی موفق بوده ایم گفت: کسانی که مانند حججی‌ها پا در راه ایشان گذاشتند در نهایت باعث پاکسازی سوریه از داعش شدند. حاج حسین همدانی با اینکه حدود 65سال سن داشتند اما مانند یک جوان می خروشیدند و روحیه شهادت طلبی و ایثارگری بالایی داشتند و شاید به دلیل اینکه همه را به یاد حبیب بن مظاهر می انداخت مقام معظم رهبری بعد از این سردار سرافراز اسلام  لقب حبیب حرم برای وی برگزید.


 


کد خبرنگار : 1978

خبرگزاری سپاه حضرت محمد رسول الله (ص) تهران بزرگ - بسیج پرس