تاریخ : 17/مهر/1397 - 13:23
کد خبر : 148410
سرویس خبری : فوتبال
 

سرمربی های بزرگ برای فوتبال پایه مناسب نیستند

سرمربی نونهالان سایپا:

سرمربی های بزرگ برای فوتبال پایه مناسب نیستند

سرمربی نو نهالان سایپا اظهار داشت: به نظر من اگر تیم های باشگاهی ما به صورت جدی در فوتبال پایه کار کنند ما در بلند مدت افتخارات زیادی کسب می کنیم.

به گزارش بسیج پرس؛ محمد حسن عبدی، سرمربی نو نهالان سایپا در گفتگوی اختصاصی با خبرنگار حوزه ورزشی خبرگزاری بسیج پرس در ارتباط با عوامل ناکامی تیم های فوتبال پایه در رده های ملی اظهار داشت: به نظر من اگر تیم های باشگاهی ما به صورت جدی در فوتبال پایه کار کنند ما در بلند مدت افتخارات زیادی کسب می کنیم. این امر نیازمند این است که ما مربی مناسب فوتبال پایه را انتخاب کنیم.

وی افزود: مربی های بزرگ فوتبال بزرگسالان برای فوتبال پایه مناسب نیستند زیرا درست است که بسیار با سواد هستند اما نوع برخورد و انتقال مفاهیم را در فوتبال پایه نمی دانند. در آلمان مربی های با تجربه ای برای فوتبال پایه انتخاب می شوند و در هر رده آموزش ها متفاوت است.

سرمربی تیم نونهالان سایپا در ادامه در خصوص آموزش ها در فوتبال پایه خاطر نشان کرد: مثلا شش ماه کنترل توپ را می گذرانند و دوره بعدی ضربات بغل پا یا ضربه سر می آموزند. اگر می خواهیم نتیجه بگیریم باید زیرساخت فوتبال پایه را در باشگاه ها اجباری کنیم. تیم های بزرگ ما مانند استقلال و پرسپولیس می گویند ما تیم های پایه داریم ولی وقتی این تیم ها را می بینید مشاهده می کنید که یک مربی را گذاشته اند و به او گفته اند خودت همه کاره ای و باشگاه هیچ برنامه مشخصی ندارد.


کد خبرنگار : 1980

خبرگزاری سپاه حضرت محمد رسول الله (ص) تهران بزرگ - بسیج پرس