تاریخ : 05/آذر/1396 - 22:00
کد خبر : 105980
سرویس خبری : امنیتی و دفاعی
 

 سرلشکر جعفری: دولت‌مردان شکرگزار نعمت بسیج باشند

در اجتماع بزرگ بسیجیان تهران مطرح شد

سرلشکر جعفری: دولت‌مردان شکرگزار نعمت بسیج باشند

سرلشکر جعفری فرمانده‌کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گفت: امروز تشکیل بسیج جهانی جبهه اسلام محقق و هسته‌های مقاومت در کشورهای منطقه تشکیل شده است.

به گزارش بسیج پرس؛ سرلشکر محمدعلی جعفری فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی صبح امروز (یکشنبه 5 آذر) در همایش بزرگ بسیجیان تهران بزرگ در حرم امام راحل طی سخنانی اظهار داشت: بسیجیان در عرصه‌های مختلف انقلاب اسلامی نقش تعیین‌کننده‌ای ایفا کرده‌اند و علی‌رغم کسانی که خود را طلبکار انقلاب می‌دانند، بسیجیان هیچ توقعی نداشته و خود را بدهکار انقلاب می‌دانند.
 
وی افزود: بزرگترین نصرت و دستاورد بسیج خنثی‌سازی مکر و شرک دشمنان بود که دیدیم علی‌رغم برنامه‌ریزیهای تمام ابرقدرتها چه پیروزی‌هایی را در جبهه مقاومت نصیب امت اسلامی و انقلاب اسلامی کرد.
 
فرمانده کل سپاه ادامه داد: امروز بسیج به درخت تنومندی تبدیل شده است و باید از برکات آن استفاده کرد.
 
سرلشکر جعفری با اشاره به نقش بسیج در دوران انقلاب اسلامی و دفاع مقدس گفت: بسیج نقش عمده‌ای در سازماندهی مردم برای مقابله با ناامنی‌ها در ابتدای انقلاب اسلامی داشت و پس از آن با شروع جنگ تحمیلی بسیج حضوری سرنوشت‌ساز و گسترده در این عرصه ایفا کرد که سرنوشت جنگ را دگرگون ساخت.
 
وی همچنین گفت: پس از دوران دفاع مقدس دشمنان داخلی با کمک دشمنان خارجی ناامنی‌های مختلفی در عرصه‌های سیاسی کشور به‌وجود آوردند که حضور مؤثر بسیج آنها را خنثی کرد.
 
فرمانده سپاه امدادرسانی و محرومیت‌زدایی را یکی دیگر از عرصه‌های حضور بسیج دانست و افزود: نمونه بارز این خدمت‌رسانی بسیج امدادرسانی در زلزله اخیر در کرمانشاه بود که غیرقابل مقایسه با سایر زلزله‌ها در کشور بود. اگر کمک‌های مردمی در قالب 31 سپاه استانی سازماندهی نمی‌شد و امر امدادرسانی به هر روستا بین سپاههای استانی تقسیم نمی‌شد معلوم نبود سرنوشت مردم زلزله‌زده به چه‌صورت بود و سپاه تهران یکی از استانهای موفق در امر امدادرسانی بود که ساخت خانه‌های مسکونی دائمی زلزله‌زدگان را نیز آغاز کرده است.
 
سرلشکر جعفری با اشاره به نقش تعیین‌کننده بسیج در کمک به پیروزی‌های جبهه مقاومت، گفت: گردانهای فاتحین سپاه تهران و پس از آن تشکیل تیپ فاتحین در تهران بزرگ به‌عنوان اولین نیروهای بسیجی از کشور حضور گسترده‌ای در عملیات اطراف حلب کنار سایر کادرهای باتجربه یادگار دوران دفاع مقدس در سپاه تهران داشتند و پیروزیهای امروز نتیجه حضور نیروهای ایرانی و نیروهای مردمی از سایر کشورها و حضور مؤثر فرماندهان ایرانی است.
 
وی ادامه داد: امروز حزب‌الله لبنان نتیجه انتقال تجربه بسیج به سایر کشورها و همچنین در سوریه نزدیک به 100 هزار نیروی مردمی برای دفاع از این کشور سازماندهی شده‌اند که آماده دفاع از کشورشان هستند، ضمن آنکه در عراق نیز با تشکیل نیروهای حشدالشعبی، ایجاد ناامنی در این کشور که هدف آمریکا و عربستان خائن بود میسر نشد و در عین حال امروز انتقال تجربه بسیجی به سایر کشورها نتایج ارزشمندی در بر داشته است.
 
فرمانده سپاه با بیان اینکه امروز بسیج جهانی جبهه اسلام تشکیل شده است، گفت: هسته‌های مقاومت در کشورهای منطقه و در بسیاری از کشورهای جهان تشکیل شده است که در آینده نتایج ارزشمند آن را خواهیم دید.
 
سرلشکر جعفری با اظهار اینکه یک وجه جنگ با تروریست‌های تکفیری در سوریه جنبه اعتقادی این نبرد بود، خاطرنشان کرد: جنگی که در سوریه با داعشی‌های تکفیری اتفاق افتاد باعث شد کسانی که به اسلام و انقلاب اسلامی علاقه داشتند داوطلبانه و مشتاقانه به جبهه مبارزه با تروریست‌ها بشتابند.
 
وی در بخش دیگری از صحبت‌های خود با اشاره به نقش بسیج در حل بحرانهای اجتماعی عنوان کرد: هر جا و در هر بحران و معضل بزرگی که نیروهای مردمی با اعتقاد و انگیزه سازماندهی شدند آن معضل و بحران برطرف شد. جنگی که در منطقه رخ داد یک جنگ بزرگ جهانی بود که بسیاری از ابرقدرت‌ها در صحنه اجرای آن نقش‌آفرینی کردند.
 
فرمانده سپاه در پایان  یادآور شد: تجربه بسیج در حل معضلات اجتماعی را همه مسئولان کشور باید قدر بدانند و به این نکته توجه کنند که در آینده نیز حل این معضلات بدون حضور مؤثر نیروهای مردمی امکان‌پذیر نیست البته در موضوعات اقتصادی اراده دولتمردان و مسئولان برای حل این معضلات نقش تعیین‌کننده‌ای دارد. سپاه آمادگی خود را برای کمک به حل معضلات اجتماعی و اقتصادی اعلام می‌کند.

کد خبرنگار : 1951

خبرگزاری سپاه حضرت محمد رسول الله (ص) تهران بزرگ - بسیج پرس