تاریخ : 02/آبان/1396 - 11:22
کد خبر : 104269
سرویس خبری : دین و اندیشه
 

30 مبلغه در ایام اربعین اعزام می شود

30 مبلغه در ایام اربعین اعزام می شود

لاله افتخاری رئیس شورای راهبری بانوان و معاون حوزه بانوان کمیته فرهنگی آموزشی ستاد مرکزی اربعین با شرکت در نشستی مطبوعاتی و رادیو و تلویزیونی برنامه های ویژه بانوان پیاده روی اربعین حسینی را تشریح کرد .

به گزارش خبرنگار بسیج پرس ، لاله افتخاری رئیس شورای راهبری بانوان و معاون حوزه بانوان کمیته فرهنگی آموزشی ستاد مرکزی اربعین با شرکت در نشستی مطبوعاتی و رادیو و تلویزیونی برنامه های ویژه بانوان پیاده روی اربعین حسینی را تشریح کرد .

لاله افتخاری در آغاز این نشست ضمن خیر مقدم دارم و تشکر به اصحاب رسانه گفت : فکر می کنم شما بزرگواران نقش تان از همه بیشتر است چون نقش حضرت زینب که اطلاع رسانی است را انجام می دهید .

وی در ادامه گفت : ما می خواهیم به نقش بانوان بپردازیم ، امروزه در سطح جهان یک الگویی مطرح می شود برای نقش بانوان که همه مسئولیت ها بر عهده آنهاست و الگوی دیگر که همه حقوق را برای زن در نظر گرفته است که هر دو این الگو ها امروز شکست خوردند .

رئیس شورای راهبری بانوان و معاون حوزه بانوان کمیته فرهنگی آموزشی ستاد مرکزی اربعین  گفت : اما ما الگو سومی که حضرت زینب ارائه می دهد که تساوی در استعداد های انسانی برای تعالی است و می بینیم که همان نقشی که حضرت اباعبدالله در زمان حیات و بعد از مرگ معاویه داشته است حضرت زینب بعد از شهادت حضرت ابی عبدالله د برابر دشمن داشتند .

لاله افتخاری گفت :  سال گذشته برادران ما در ستاد مرکزی اربعین به این توجه کردند که باید در پیاده روی  اربعین نقش خانم ها را در نظر بگیرند و به تعبیر خودشان اربعین یک رویداد زنانه است که در آن حضرت زینب و زنانی که در کاروان بودند محوریت آن را برعهده داشتند .

وی افزود : ستاد مرکزی اربعین چهار کمیته دارد که سه تای آنها پشتیبانی است و چهارمی در حوزه آموزشی و فرهنگی و رسانه ای است که مسئولیت معاونت بانوان بر عهده بنده گذاشته شد .

رئیس شورای راهبری بانوان و معاون حوزه بانوان کمیته فرهنگی آموزشی ستاد مرکزی اربعین  در ادامه افزود : ما یک گروه قرآنی داریم که جمعی از نخبگان قرآنی را اعزام خواهیم کرد و نشست های قرآنی و تلاوت قرآن را در این مراسم برگزار خواهیم کرد .

لاله افتخاری گفت : مهمترین هدف که سرلوحه ما باید باشد این است که تعداد زیادی از زوار که بخش قابل توجه از آنها را بانوان تشکیل می دهند این است که شعور و آگاهی مردم را نسبت به معارف اهل بیت افزایش دهیم .

وی در ادامه افزود : همچنین نشست های علمی تخصصی در این زمینه را در برنامه داریم در دانشگاه ها و حوزه های علمی مختلف برگزار می شود .

رئیس شورای راهبری بانوان و معاون حوزه بانوان کمیته فرهنگی آموزشی ستاد مرکزی اربعین افزود : ما برنامه اعزام مبلغ را داریم که دوره های آموزشی و مصاحبه و گزینش را طی کرده اند که به تعداد 30 نفر اعزام خواهند شد که در کربلا و نجف و مسیر پیاده روی حضور خواهند داشت و سخنرانی خواهند کرد .

لاله افتخاری در پایان اضافه کرد : کتابخانه هایی در نظر داریم که در موکب های بانوان دایر خواهد شد ، بحث تولید نماهنگ و محتوا را داریم .

معاون هماهنگی و اجراء معاونت زنان کمیته فرهنگی آموزشی ستاد مرکزی اربعین در ادامه گفت :  ما یکی از اهداف بزرگ انقلاب اسلامی در جهت صدور انقلاب را در همین ایام اربعین می دانیم .

خانم فرزانه افزود : ما با برنامه های فرهنگی تبلیغی که در خدمت خواهرانمان هستیم در جهت افزایش شعور حسینی است تا فرهنگ حسینی در زندگی مان مانا و برقرار بماند .   

وی اضافه کرد : به لطف خدا 21 مرکز علمی و آموزشی برای برگزاری نشست های علمی و تخصصی را در این زمینه همکاری کردند که تعدادی در حال برگزاری است و تعداد دیگر تا اربعین حسینی برگزار می شود .

معاون هماهنگی و اجراء معاونت زنان کمیته فرهنگی آموزشی ستاد مرکزی اربعین گفت :  ما این نکته را خدمت همه دوستان تاکید داریم که فقط صرف حضور نیست بلکه انتقال فرهنگ سبک زندگی زینبی است که اهمیتی برابر با همین هجرت و زیارت اربعین دارد .

خانم فرزانه افزود : ما در بحث تلاوت قرآن بسیار تاکید داریم و حضور اساتید در موکب های بانوان برای تصحیح قرائت قرآن مراجعان را خواهیم داشت .

وی در پایان گفت : ما به جهت رعایت موازین شرعی کرسی های تلاوت فردی نخواهد داشت مگر در موکب هایی که فقط خواهران حضور دارند و برادران در آنجا حضور ندارند . 


کد خبرنگار : 1953

خبرگزاری سپاه حضرت محمد رسول الله (ص) تهران بزرگ - بسیج پرس