پیوندها درباره سایت ارتباط با ما
   
پنجشنبه 02 آذر 1396

           
آیت الله غلامعلی نعیم آبادی، امام جمعه بندرعباس
تاریخ : 25/مرداد/1396 - 14:03 کد خبر : 99634

مسجد الاقصی نگین پیروزی اسلام در برابر کفر

بسیج پرس - مسجد الاقصی نگین پیروزی کفر در برابر اسلام است. البته بنده به آینده خوش بین بوده و معتقدم که مسجد الاقصی به آغوش اسلام باز می گردد.


مسجد الاقصی نگین پیروزی اسلام در برابر کفر

به گزارش بسیج پرس؛ آیت الله غلامعلی نعیم آبادی، امام جمعه بندرعباس در گفت وگویی، با بیان این مسئله که درخصوص مسجد الاقصی نکات فراوانی وجود دارد، بیان داشت: مسجد الاقصی مکانی است که همه ادیان یهودی، مسیحی و مسلمانان قبول دارند.

وی ادامه داد: مسجد الاقصی قبله نخست مسلمانان است. مدتی پیامبر(ص) و مسلمانان به سوی آن نماز می خواندند. مسجد الاقصی از مساجد ارزشمندی است که سابقه فراوانی در گذشته دارد. دفاع از مسجد الاقصی بر همه ادیان لازم است. باید افزون بر مسلمانان، مسیحیان و یهودیان مانع لجن کاری اسرائیل غاصب شوند ولی آن ها به ملاحظات به وظیفه عمل نمی کنند ولی ما عمل می کنیم.

آیت الله نعیم آبادی تأکید کرد: مسجد الاقصی برای همه انسان ها است. ادیان دیگر نیز در خصوص این مکان مقدس، وظایف و تکالیفی دارند اما به آن عمل نمی کنند. در حالی که مسیحیان و یهودیان باید از سابقه و قبله بودن آن دفاع کنند. شکست در مسجد الاقصی در حقیقت پیروزی اسرائیل غاصب و گسترش یافتن این غده سرطانی است به همین خاطر ما باید حضور پیدا کرده و دفاع کنیم.

وی افزود: دفاع از مسجد الاقصی یک تکلیف انسانی – اسلامی است. وظیفه داریم هر مظلومی که یاری می خواهد یاری برسانیم. به این خاطر در گذشته نیز وقتی مسلمانان بوسنی هرزگوین فریاد یاری خواستند کمک کردیم. فرهنگ ما فرهنگ حمایت از مظلوم است. بر اساس این ادله دفاع از بیت المقدس بر ما لازم است.

امام جمعه بندرعباس، درخصوص چرایی یاری نکردن کشورهای اسلامی برای آزادسازی بیت المقدس تصریح کرد: مگر این کشورها در سوریه، عراق، لبنان و… کمک کردند؟ حاکمان این کشورها فاسد هستند و مردم نیز خودشان نمی توانند اقدامی کنند. اگر ملت ها آزاد بودند مسلماً حرکت می کردند ولی ملت ها در اسارات قدرت ها هستند. مصرها اگر در اسارات سیسی ها و مبارک ها نبودند، نمی آمدند؟

وی تسلط بر مسجد الاقصی را برای صهیونیست ها نگین پیروزی عنوان کرد و یادآور شد: مسجد الاقصی نگین پیروزی کفر در برابر اسلام است. البته بنده به آینده خوش بین بوده و معتقدم که مسجد الاقصی به آغوش اسلام باز می گردد. برای نمونه روزی آمریکا همه کاره بود ولی اکنون زورش به لبنان نمی رسد. فرد شیب سقوط آمریکایی ها، غربی ها و صهیونیست ها را می بیند. روزی منطقه در مشت آمریکا بود ولی اکنون سر آمریکا در مقابل مشت های مردم منطقه است. فرد سقوط آمریکا و اسرائیل را می بیند. حتی دیوانه بازی های ترامپ به خاطر احساس خطر از اسلام است.
آیت الله نعیم آبادی، در پایان اضافه کرد: مسلمانان باید درِ جهانِ اسلام و داخل کشورشان را محکم کنند. کشور ما نیز یک نظام اسلامی با رهبری آگاه است و آن جا که اشارت ایشان باشد وظیفه شرعی و دینی ما است. با انسجام می توانیم هر کاری انجام دهیم.


انتهای پیام//
منبع : مساجد نیوز

           


دیدگاه
لطفا دیدگاه خود را با حروف فارسی بنویسید
"بسیج پرس" مجاز به ویرایش ادبی نظرات مخاطبین است.
"بسیج پرس" از انتشار دیدگاه هایی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی احترامی به اشخاص قومیت ها عقاید دیگران موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه های دین مبین اسلام باشد معذور است.
دیدگاه ها پس از تائید مدیر بخش مربوطه منتشر می شود.


چند رسانه ای

آخرین اخبار
پربازدیدترین
اخبار رده ها

خبرگزاری سپاه محمد رسول الله (ص) تهران بزرگ - بسیج پرس