پیوندها درباره سایت ارتباط با ما
   
دوشنبه 28 اسفند 1396

           
محمودیان در نشت نقد و بررسی کتاب گفت:
تاریخ : 22/مرداد/1396 - 13:26 کد خبر : 99394

صنایع دستی آخرین خاکریز برای دفاع از هویت و اصالت مردم در مقابل تهاجم فرهنگی است

بسیج پرس - مدیر کل صادرات صنایع دستی کشور گفت: مطلب جالبی که در مقدمه کتاب آورده شده است که شخصا هم به آن اعتقاد دارم این است که « صنایع دستی آخرین خاکریز برای دفاع از هویت و اصالت مردم در مقابل تهاجم فرهنگی است.


صنایع دستی آخرین خاکریز برای دفاع از هویت و اصالت مردم در مقابل تهاجم فرهنگی است

به گزارش بسیج پرس؛ پویا محمودیان مدیر کل صادرات صنایع دستی کشور در نشست نقد و بررسی کتاب « صنایع دستی و اقتصاد خلاق »اظهار کرد: در حوزه نظری و پژوهشی مبحث صنایع دستی گامهای بسیار خوبی برداشته شده است. اولین قدم این راه، با ترجمه این کتاب شروع شد و امیدواریم روزی شاهد تالیف کتاب در زمینه صنایع دستی جمهوری اسلامی ایران باشیم و در مسیر اقتصاد خلاق و جایگاهش گام برداریم .

وی ادامه داد: خانم لاکمن نویسنده کتاب «صنایع دستی و اقتصاد خلاق» جایگاه صنایع دستی را در اقتصاد به صورت کامل مشخص می کند و توضیح میدهد که چطور در شرایط رکود وضعیت اقتصادی، صنایع دستی کماکان رو به رشد است .

محمودیان در رابطه با نکات مثبت و مهم کتاب گفت: خانم لاکمن در این کتاب به جایگاه زیست محیطی صنایع دستی و مباحث اخلاقی آن توجه میکند و زندگی مطلوب را به صنایع دستی متصل می‌کند. یکی از نکات مهمی که در کتاب به آن اشاره شده است، جایگاه زنانگی و نقش زن و مادر است که در صنایع دستی پررنگ می‌کند. در خیلی از کسب‌کار‌ها زن بعد از مادر شدن مشکلاتی برایش به وجود می آید. ولی در زنان کارآفرین حوزه صنایع دستی حین کار محوریت خانواده هم حفظ می‌شود و زن شاغل به راحتی می تواند بین آنها ارتباط برقرار کند.

وی اظهار کرد: مواردی که از نگاه خانم لاکمن در تالیف کتاب مغفول مانده است. نگاه صرفی که وی تنها به جامعه غربی دارد و به  کشورهای شرقی و آسیایی توجهی نمی شود . البته در کتاب جدید آن تحت عنوان « اقتصاد صنایع دستی » که در سال 2018 رو نمایی میشود احتملا به جزئیات بیشتر می پردازد.

مدیر کل صادرات صنایع دستی کشور گفت: مطلب جالبی که در مقدمه کتاب آورده شده است که شخصا هم به آن اعتقاد دارم این است که « صنایع دستی آخرین خاکریز برای دفاع از هویت و اصالت مردم در مقابل تهاجم فرهنگی است. ما سومین کشور تولید کننده صنایع دستی از منظر تنوع هستیم، باید به این مبحث مهم علاوه بر توجه در حوزه اقتصادی از منظر فرهنگی و همه حوزه های مرتبط نیز باید به آن توجه شود.

وی در پایان گفت: پیشنهاد میکنم که در آینده نزدیک با خانم لاکمن ارتباطی بر قرار کنیم و در خصوص صنایع دستی کشورمان اطلاعاتی را در اختارش قرارش دهیم تا در کتاب جدیدش ازآنها استفاده کند .ایران می تواند از این فرصت بسیار خوب برای نشان دادن توانایی و ظرفیت‌های  بین الملی اش استفاده کند  استفاده کند.


انتهای پیام//
کد خبرنگار : 1952

           


دیدگاه
لطفا دیدگاه خود را با حروف فارسی بنویسید
"بسیج پرس" مجاز به ویرایش ادبی نظرات مخاطبین است.
"بسیج پرس" از انتشار دیدگاه هایی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی احترامی به اشخاص قومیت ها عقاید دیگران موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه های دین مبین اسلام باشد معذور است.
دیدگاه ها پس از تائید مدیر بخش مربوطه منتشر می شود.اخبار مرتبطچند رسانه ای

آخرین اخبار
پربازدیدترین
اخبار رده ها

خبرگزاری سپاه محمد رسول الله (ص) تهران بزرگ - بسیج پرس