پیوندها درباره سایت ارتباط با ما
   
دوشنبه 02 بهمن 1396

           
حجت الاسلام مهدی امجدی، امام جمعه باخرز
تاریخ : 15/مرداد/1396 - 11:06 کد خبر : 98737

حرف شنوی از روحانی ملاک ورود به کابینه

بسیج پرس - در دولت آینده از اصلاح طلبان، کارگزاران و اصولگرایانی که بتوانند جریان فکری آقای روحانی را دنبال کرده و در برابرشان کوتاه بیاید، استفاده می شود.


حرف شنوی از روحانی ملاک ورود به کابینه

به گزارش بسیج پرس؛ حجت الاسلام مهدی امجدی، امام جمعه باخرز در گفت وگویی درخصوص شایعات ایجاد شده مبنی بر ورود رهبری در انتخاب اعضای کابینه، بیان داشت: «دولت در ۴ سال گذشته اقداماتی انجام داده که در برخی مواقع مقابل فرمایشات مقام معظم رهبری قرار می گرفت. رهبر انقلاب نیز به صراحت این موضوعات را در عرصه اجتماعی و سخنرانی رسانه ای رد کرده اند که یکی از مهم ترین آن ها درباره برجام بود. دولتی ها از نخست می گفتند ما به تأیید و دستور رهبری وارد مذاکره شده و ایشان در مسائل ریز نیز اعلام نظر می کنند، ولی مقام معظم رهبری فرمودند بنده در موضوعات ریز ورود نکرده و تنها خطوط کلی را بیان کردم».
حجت الاسلام امجدی با بیان این که مقام معظم رهبری چون در رأس حاکمیت قرار داشته، نسبت به برخی رفتارهای دولت خویشتنداری می کنند، بیان داشت:

«ایشان به دولت نگاه پدرانه دارند ولی دولتمردان از آن سوء استفاده می کنند. یعنی اقداماتی را انجام داده و آن را منتسب به رهبری می کنند. برای نمونه موضوعات برجام و هسته ای را به دوش رهبری گذاشتند».

امام جمعه باخرز با یادآوری این نکته که خود آقای رئیس جمهور می داند رهبری در مسائل ریز و جزئی ورود نمی کند، گفت: «مسلماً مشورت دولت درباره اعضای کابینه به صورت مصداقی وجود نداشته و ندارد. حتی خود آقایان بخواهند مشورت کنند رهبری این گونه مشورت مصداقی را نمی پذیرند. حضرت آقا تنها اوصاف کلی وزیران را مطرح می کنند».

وی اضافه کرد: «این که آقایان جو رسانه ای ایجاد کرده و می گویند درباره تک تک اعضای کابینه با رهبری مشورت می کنند می خواهند اگر بعدها وزیری کاری کرد که موافق مقام معظم رهبری و نظام نبود بگویند این ها را خود رهبری انتخاب کرده اند. یعنی بی تدبیری دولت آینده را به دوش رهبری بگذارند».

حجت الاسلام امجدی، بیان داشت: «از سویی دیگر، دوستان می خواهند طیف اصلاح طلب را مستقیماً در برابر رهبری قرار داده و یک جریان ۲۴ میلیونی معرفی کنند. سپس این جریان را به جریان حصر ارتباط دهند که با بیماری چند روز اخیر آقای کروبی دور از ذهن نیست. در نهایت تقصیر جریان حصر را به گردن رهبری بیندازند. البته این جریان یک عقبه فکری محدودی دارند ولی تلاش رسانه ای آن ها این است که جریان فکری حداکثری معرفی کنند».

امام جمعه باخرز با اشاره به این که دولت آینده اصلاح طلب یا اصولگرای محض نخواهد بود بلکه کسانی خواهند بود که جریان فکری آقای روحانی را پاسخ دهند، تأکید کرد: «در دولت آینده از اصلاح طلبان، کارگزاران و اصولگرایانی که بتوانند جریان فکری آقای روحانی را دنبال کرده و در برابرشان کوتاه بیاید، استفاده می شود، همان گونه که در این دولت از آقای رحمانی فضلی استفاده شد. ایشان با یک تفکر انقلابی جدی در میدان وارد شد ولی در ادامه با تغییرات اساسی مواجه و مبدل به گفتمان اعتدالی گردید که در انتخابات استانداران، مطالبات نمایندگان ولی فقیه در استان و… دیدیم».

حجت الاسلام امجدی با بیان این که آقای روحانی با طرح جریان اعتدال در برابر انقلاب می خواهد جریان یا نحله فکری سیاسی به قول معروف معتدل ایجاد کند، ولی در موفق شدن یا نشدن آن تردید وجود دارد، تأکید کرد: «جریان اعتدالیون هر چند در برخی مواقع با اصلاح طلبان، اعتدال ملی، کارگزاران و… هماهنگی دارد ولی اختلاف سلیقه های بسیاری فراوانی دارند، به همین دلیل نمی توانند به عنوان جریان جدیدی در فضای سیاسی کشور حضور داشته باشند.حضرت آقا نیز فرمودند گفتمان اعتدال مقابل گفتمان انقلاب است. اعتدال اگر حقیقی باشد در درون گفتمان انقلاب وجود دارد و نیازی نیست به صورت مستقل مطرح شود. چون در گفتمان انقلاب عقلانیت، اعتدال و… وجود دارد».

این استاد حوزه در پایان با تأکید بر این مسئله که دولت در بسیاری از وزارتخانه ها توفیقات قابل ذکری کسب نکرده است، اظهار داشت: «گمان می شود بنای آقای روحانی و تیم مشورتی ایشان این است دولت مقداری از نیروهای کارآمد به عنوان وزیر استفاده کند و این نیروهای کارآمد عموماً دل بسته تر به انقلاب هستند که چنین نیروهای بیشتر در جریان انقلابی مشاهده می شود».


انتهای پیام//
منبع : مساجد نیوز

           


دیدگاه
لطفا دیدگاه خود را با حروف فارسی بنویسید
"بسیج پرس" مجاز به ویرایش ادبی نظرات مخاطبین است.
"بسیج پرس" از انتشار دیدگاه هایی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی احترامی به اشخاص قومیت ها عقاید دیگران موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه های دین مبین اسلام باشد معذور است.
دیدگاه ها پس از تائید مدیر بخش مربوطه منتشر می شود.


چند رسانه ای

آخرین اخبار
پربازدیدترین
اخبار رده ها

خبرگزاری سپاه محمد رسول الله (ص) تهران بزرگ - بسیج پرس