پیوندها درباره سایت ارتباط با ما
   
چهارشنبه 02 اسفند 1396

           
با حضور جمعی از فرماندهان عالی رتبه
تاریخ : 02/مرداد/1396 - 10:32 کد خبر : 97623

یادواره سردار شهید شوشتری برگزار شد

بسیج پرس - یادواره سردار شهید نورعلی شوشتری شامگاه یکشنبه با حضور سردار سرلشکر رحیم‌ صفوی دستیار و مشاور عالی مقام معظم رهبری و سردار مرتضی صفاری در مصلای بزرگ شهر ری برگزار شد.


یادواره سردار شهید شوشتری برگزار شد

به گزارش بسیج پرس؛یادواره سردار شهید نورعلی شوشتری شامگاه یکشنبه با حضور سردار سرلشکر رحیم‌ صفوی دستیار و مشاور عالی مقام معظم رهبری و سردار مرتضی صفاری در مصلای بزرگ شهر ری برگزار شد.

در ابتدای این مراسم سرتیپ پاسدار مرتضی صفاری در توصیف شهید شوشتری و جایگاه والای شهدا گفت: یکی از موضوعات مهم در یادواره شهدا خصلت و اخلاق شهیدان است. ما باید از خصلت شهیدان الگو بگیریم، لذا یکی از نکات مهم درباره شهدا درک اهداف متعالی آنان است. 

وی ادامه داد: ما در طول انقلاب بیش از 200 هزار شهید تقدیم اسلام کردیم از کردستان گرفته تا شهرهای مرزی در زمان دفاع مقدس تا مقابله با داعش که امروز مهمترین مسئله است. این شهدا سرمایه‌های انقلاب اسلامی هستند. 
 
فرمانده دانشگاه افسری و تربیت پاسداری  امام حسین(ع) تاکید کرد: در زمان رژیم ستم شاهی به استکبار جهانی بسیار وابسته بودیم انقلاب ما برای جدایی از این وابستگی بود. شهدای ما برای رفع مشکلات و رهایی از استکبار و اسلام شهید شدند نه اینکه امروز بسیاری از آقازاده‌ها با دشمنان دوستی می کنند.
 
صفاری خاطرنشان کرد:در زمان شاه کنسرت، شراب خوری، اعتیاد و فساد زیاد شده بود. اگر شهدای ما نبود این مسائل افزایش می یافت اما آنها با نثار جان خود جلوی انحراف را گفتند.  ما باید با انحراف مبارزه کنیم،شهدا انقلاب کردند که این مسایل ایجاد نشود و اسلام حاکم شود. باید از خود سوال کنیم که موضوع 2030 با چه هدفی انجام شده است. ما باید با این گونه مسائل مبارزه کنیم. 
 
وی تاکید کرد:عده ای در لباس روحانی مسیر کشورهای غربی را طی می کنند و ضد اسلام برخورد می کنند. شهدا برای بوجود آمدن این‌ها شهید نشدند. اهداف شهدا برای دفاع از اسلام بود. آنها برای عدالت و سبک زندگی اسلامی جلو رفتتد و شهید شدند. ما باید این مسیر را برویم تا د زمینه سازی ظهور را ایجاد کنیم.

در ادامه مراسم مولوی نذیر احمد سلامی، عضو خبرگان رهبری، روحانی اهل سنت با تقدیر از روحیه اتحاد ورزی شهید شوشتری و نیاز این مسئله حساس در امروز جهان اسلام گفت:شهید شوشتری رفتار بسیار محبت آمیزی در قبال مذاهب مختلف اسلامی داشتند و انسان با شخصیت و مهربانی بودند. ایشان چنان به اهل سنت علاقه مند بودند که به نظام به همان میزان  شهید شوشتری اقدامات خداپسندانه بسیاری برای مناطق محروم سیستان و بلوچستان انجام دادند و چنان نقش ایفاکننده ای در کشور داشتند که هیچگاه از ذهن مردم پاک نمی‌شود. 

وی ادامه داد:  این شهید بزرگوار در مناطق کویرنشین می رفتند و مشکلات مردم را حل می کردند.شوشتری بسیار با مردم ضعیف و خانواده های فقیرنشین مهربان بودند و به فرزندان ان ها محبت می کردند. وی با اعتماد به مردم  برنامه تامین امنیت را به خود مردم سپرد و با تهیه اسلحه و حقوق و امکانات امنیت منطقه را افزایش دادند و این خیلی تاثیر زیادی در امنیت منطقه ما داشت.
 
نماینده اهل سنت در مجلس خبرگان تاکید کرد: سردار شوشتری شهید وحدت و امنیت  بود و در میان سنی و شیعه رابطه عمیق دوستی برقرار کرد. 
در عراق سوریه و یمن افراد امنیت ندارند و دشمنان چنان نفوذ کرده اند که مردم انجا  در نامنی مطلق زندگی می‌کنند اما ایران امروز به دور از دشمن است و امنیت در تمام بخش ها و مناطق وجود دارد.
 
وی اضافه کرد: چپاول گری و قتل و غارت در زمان شاه بسبار وجود داشت اما با امدن امام بسیاری از شرایط تغییر کرد. امروز امنیت مالی و اقتصادی در کشور به وجود امده است. امروز نظام ما اسلامی مدیریت می شود و توصیه امام (ره) و رهبر معظم در سیاست های بین المللی عملی شده و کشور را جانثار و فداکاری را افزایش داده است. رهبر بارها فرمودند که اگر سپاه نبود نظام هم نبود. سپاه ستون فقرات و شاهرگ این نظام است.دشمنان سعی کردند این انقلاب را منحرف کنند اما نتوانستند.
 
در ادامه برنامه سرلشکر یحیی رحیم صفوی دستیار و مشاور عالی فرماندهی کل قوا درباره جایگاه والای شهید شوشتری و نقش وی در امنیت شرق و جنوب شرق ایران گفت: ما باید از شهیدان دفاع مقدس و مدافع حرم و بسیجی‌ها و رشادت‌هایشان تجلیل کنیم.رمز اقتدار امنیت و پیشرفت انقلاب اسلامی نگاه داشتن فرهنگ جهاد است. اگر از ملتی روحیه حماسی و جهادی گرفته شود و جوانان یک ملت روحیه ظلم ستیزی نداشته باشند در برابر ظالمان شکست خواهند خورد و در مقابلشان زانو می زنند.
 
وی ادامه داد: در شروع جنگ تحمیلی عده‌ای چاره‌ای جز کنار آمدن با آمریکا  نداشتند و تفکر سازش را دنبال می کردند اما  تفکر دیگر مقاومت و روحیه جهاد و شهادت در مقابل متحاوزان بود. اما با پشتوانه ملت ایران و حضور ارتشیان و پاسداران، دشمنان را از سرزمین بیرون کردیم و نشان دادیم با مقاومت همه سد را می توان از سر راه برداشت.
 
وی ادامه داد: برگزاری این گونه مراسم به جوانان یادآوری می کند که راه برون رفت ازمشکلات و مسائل سیاسی و اقتصادی توسعه فرهنگی و جهاد است و شهیدان رمز اقتدار و پیروزی هستند که به ما نشان دادند. شهیدان ما لباس عزت و افتخار را بر تن ملت ما کرده و ما را مدیون رشادت‌ها و صبوری خانواده‌های آن ها هستیم. شهید شوشتری در 8 سال دفاع مقدس در کنار فرزندان و همسرش نبود و دور از خانواده بود و این صبوری خانواده بسیار  ارزشمند است. 
 
ما ابعاد روحی و شخصی دفاع مقدس را باید به نردم معرفی کنیم. مدافعان حرم و بسیجیان و شهدای ما مظلوم واقع شدند و خوب به مردن معرفی نشده اند.
 
مشاورعالی فرمانده کل قوا تاکید کرد:امروز قدرت نفوذ ما در منطقه غرب آسیا و سوریه فلسطین و لبنان به پشتوانه مقاومت ایران شکل گرفته است.در سوریه،عراق، یمن، لبنان و کشورهای دیگر نهضت روحیه و مقاومت را از ایران یاد گرفته اند. یمنی که این قدر مظلوم است در برابر دشمن ایستاده و مطعمن باشید دشمن را شکست می دهد. نفوذ خون شهدا و انقلاب تاثیر خود را گذاشته است. زنان امروز در برابر دشمنان در برابر ظلم می ایستند که این قدرت و مکتب مقاومت را شهدای ایران و خانواده هایشان به ملت های جهان نشان داده اند.
 
سردار صفوی در ادامه تاکید کرد:خانواده شهید جایگاه بزرگی دارد. باید زندگی شهید شوشتری  را مطالعه کرد. ایشان یک چوپان بود و به فرماندهی نیروی زمینی سپاه رسید. باید جوانی و زندگی و فکرش را مطالعه کنیم. رفتار او با اهل سنت و بلوچ باید مورد بررسی قرار گیرد.شهید شوشتری با قرآن مانوس بود و اهل نماز و باتقوا بود. نماز رابطه انسان و خداست و جوانان باید آن را جدی بگیرند.ایشان نسبت به ائمه و رسول خدا عشق و محبت داشتنو و عظمت ملت ایران را درک کرده بودند. سیاسیون این مملکت را درک نمی کنند. بدترین چیز برای سیاست مداران این است که از دل نردم خبر نداشته باشند. شهید شوشتری عظمت مردم سیستان و بلوچستان را درک کرده بودند و بهترین طرخ ریزی را در توسعه و ابادانی را در بین مردم سنت برقرار کرده بود. 
 
وی با بیان این که شهید شوشتری تاریخ این منطقه شرق را می شناخت و بسیار هوشمندانه عمل کرد گفت: باید تاریخ را کامل خواند تا عبرت بگیریم و برای دفاع از اسلام و انقلاب بیشتر تلاش کنیم. شهید شوشتری اخلاق بسیجی وار داشت. لشکرهای ما در زمان جنگ از سنین مختلف حضور داشتند  و این شهید ارتباط خوبی با ان ها داشت.دفاع مقدس مردمی و خاص بود و فرماندهان در کنار بسیجی ها و نیروها  می جنگیدند.شوشتری بسیار مهربان بود و با سربازان با نرمی سخن می گفت و به محرومان و مردم عشق می ورزید. کوهی از ارامش و قلبی مطمئن داشت و هیچ ترسی از دشمن به دل راه نمی داد،او در مقابل ضدانقلاب  بسیار قاطع عمل می کرد و با صلابت می جنگید.
 
فرمانده سابق سپاه پاسداران در پایان خاطرنشان کرد:با فکر و تدبیر و بکارگیری اهل سنت و نیروهای مومن جنگ را به دست گرفته بود. این شهید در جهاد توسعه آبادانی امنیت پایدار و بسیاری مسایا دیگر این شهر تلاش می کردند و یک فرمانده جامع و مردم دار و یک پاسدار انقلابی و سرباز امام زمان بود.


انتهای پیام//
کد خبرنگار : 1951

           


دیدگاه
لطفا دیدگاه خود را با حروف فارسی بنویسید
"بسیج پرس" مجاز به ویرایش ادبی نظرات مخاطبین است.
"بسیج پرس" از انتشار دیدگاه هایی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی احترامی به اشخاص قومیت ها عقاید دیگران موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه های دین مبین اسلام باشد معذور است.
دیدگاه ها پس از تائید مدیر بخش مربوطه منتشر می شود.اخبار مرتبطچند رسانه ای

آخرین اخبار
پربازدیدترین
اخبار رده ها

خبرگزاری سپاه محمد رسول الله (ص) تهران بزرگ - بسیج پرس