پیوندها درباره سایت ارتباط با ما
   
سه شنبه 03 بهمن 1396

           
معاون سازمان اوقاف:
تاریخ : 25/تير/1396 - 13:42 کد خبر : 97140

طرح «نشاط معنوی» در ۱۵۱۱ بقعه متبرکه برگزار می‌شود

بسیج پرس - معاون فرهنگی و اجتماعی سازمان اوقاف بابیان اینکه اجرای طرح «نشاط معنوی» در بقاع متبرکه یکی از راه‌های مقابله با جنگ نرم دشمن است، گفت: امسال طرح «نشاط معنوی» در یک هزار و ۵۱۱ بقعه و امامزاده در سراسر کشور آغاز شده و در حال برگزاری است.


طرح «نشاط معنوی» در ۱۵۱۱ بقعه متبرکه برگزار می‌شود

به گزارش بسیج پرس؛ حجت‌الاسلام احمد شرفخانی درباره برگزاری طرح «نشاط معنوی» در تابستان 96 اظهار کرد: امسال طرح نشاط معنوی در یک هزار و 511 بقعه و امامزاده با حضور مربیان اعزامی از حوزه‌های علمیه با سرفصلهای آموزشی و کارگاهی در سراسر کشور آغاز و در حال برگزاری است.

طرح «نشاط معنوی» یکی از راه‌های مقابله با جنگ نرم

وی با بیان اینکه اجرای طرح «نشاط معنوی» در بقاع متبرکه یکی از راه‌های  مقابله با جنگ نرم دشمن است، تصریح کرد: امروز ضرورت دارد غنیسازی اوقات فراغت دانش آموزان، نوجوانان و جوانان اولویت نخست مسئولان فرهنگی قرار گیرد.

معاون فرهنگی و اجتماعی سازمان اوقاف افزود: امروز در عصری زندگی می‌کنیم که دشمنان قسم خورده اسلام ناب محمدی با ناتوی فرهنگی درصدد بیهویتسازی جوانان و نوجوانان ما برنامهریزی و فعالیت می‌کنند.

حجت‌الاسلام شرفخانی یادآور شد: جنگ نرم دشمن با  یک ساختار پیچیده و حساس در عرصه دینی و اعتقادی طراحی شده است که یکی از عوامل مهم در موفقیت جنگ نرم دشمن ، پُر کردن اوقاف فراغت جبهه مقابل براساس اهدافشان خواهد بود.

وی با بیان اینکه در جنگ نرم، دشمنان به دنبال تسخیر اوقاف فراغت مردم هستند، گفت: تسخیر اوقاف فراغت جوانان و نوجوانان مهمترین برنامهریزی دشمنان در ساختار جنگ نرم است.

معاون فرهنگی و اجتماعی سازمان اوقاف افزود: اگر اوقاف فراغت نوجوانان و جوانان به درستی مدیریت نشود، آسیبهای اجتماعی در جامعه روز به روز گستردهتر خواهد شد که در این رابطه بعضی از مسئولان برای رفع آسیبهای اجتماعی فعالیتهای تبلیغاتی انجام میدهند که این خود یک آسیب بزرگ در عدم درک روشهای صحیح جهت از بین بردن و ریشهیابی و ریشهکنی آسیبهای اجتماعی است.

حجت‌الاسلام شرفخانی با بیان اینکه دشمنان با استفاده از شبکههای ماهوارهای و شبکههای فضای مجازی در صدد گسترش بی حیایی، بی بند و باری و در نهایت گسستن بنیان خانواده و از بین بردن غیرت دینی جامعه هستند، تاکید کرد: ضرورت دارد برنامههای آموزشی، تفریحی و اردویی اوقات فراغت دانش آموزان براساس نیازهای مخاطب و در راستای مصونسازی اعتقادی جوانان و نوجوانان در مقابله با جنگ نرم دشمن باشد.

وی خاطرنشان کرد: طرح نشاط معنوی از چهار سال قبل جهت ارتقای معارف معرفتی دانش‌آموزان، پُرکردن اوقات فراغت آنها و ایجاد فضای معنوی و آموزشی در جوار آستان مقدس امامزادگان اجرا شده است تا بتوانیم به آن چشم‌اندازی که برای قطب فرهنگی شدن بقاع متبرکه طراحی کردیم، دست یابیم.

معاون فرهنگی و اجتماعی سازمان اوقاف گفت: یک روش کارگاهی همراه با شور و نشاط و تفریح و ایجاد خلاقیت، مربیان متخصص با برنامه‌های جدید و کاربردی و مهمتر از همه تدوین کتاب از ویژگیهای این طرح است که به یاری خدا همه ما بتوانیم نسبت به نیاز جامعه در سالهای آینده فعالیتهای مؤثر و گسترده‌تری در این زمینه داشته باشیم.

حجت‌الاسلام شرفخانی با اشاره به بگارگیری ظرفیت حوزههای علمیه و دانشگاه علوم و معارف قرآن در اجرای این طرح ملی یادآور شد: بیش از یک هزار و 500 روحانی بومی، غیر بومی و اعزامی از حوزه علمیه، بیش از 150 مربی برادر و خواهر از دانشگاه علوم و معارف قرآن کریم و حدود یک هزار و 500 مربی در سایر رشتهها در اجرای این طرح فرهنگی با سازمان اوقاف همکاری دارند


انتهای پیام//
منبع : تسنیم

           


دیدگاه
لطفا دیدگاه خود را با حروف فارسی بنویسید
"بسیج پرس" مجاز به ویرایش ادبی نظرات مخاطبین است.
"بسیج پرس" از انتشار دیدگاه هایی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی احترامی به اشخاص قومیت ها عقاید دیگران موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه های دین مبین اسلام باشد معذور است.
دیدگاه ها پس از تائید مدیر بخش مربوطه منتشر می شود.اخبار مرتبطچند رسانه ای

آخرین اخبار
پربازدیدترین
اخبار رده ها

خبرگزاری سپاه محمد رسول الله (ص) تهران بزرگ - بسیج پرس