پیوندها درباره سایت ارتباط با ما
   
سه شنبه 02 آبان 1396

           
حسن پور:
تاریخ : 24/تير/1396 - 10:20 کد خبر : 96976

بسیج اصناف خط مقدم مبارزه با فساد اقتصادی است

بسیج پرس - رئیس بسیج اصناف کشور با اشاره به اینکه دشمن برای تجزیه کشور ایران، نقشه هایی در سر می پروراند و ما باید با حفظ وحدت و هم بستگی این نقشه شوم را نقش بر آب کنیم، گفت: وحدت اقتصادی رمز پیروزی در نبرد اقتصادی با دشمنان است.


بسیج اصناف خط مقدم مبارزه با فساد اقتصادی است

به گزارش بسیج پرس؛ غلامرضا حسن پور رئیس بسیج اصناف ، بازاریان و تجار در جمع برخی از مسئولین اصناف وفعالان اقتصادی استان سیستان و بلوچستان بیان کرد :

وحدت اقتصادی رمز پیروزی در نبرد اقتصادی است

با توجه به شنیدن زمزمه هایی از جدایی طلبی های اخیر در کشور همسایه  ما  عراق ، یکی از موضوعات مهمی که در این استان باید مورد توجه قرار بگیرد حفظ وحدت است، البته باید توجه داشت که در موضوع وحدت به حبل الله متمسک شویم و چنگ بزنیم و در حول محور ولایت وحدت داشته باشیم. چون به قطع یقین دشمن برای تجزیه کشور ایران هم ، نقشه ها یی در سر می پروراند. باید با حفظ وحدت و هم بستگی این نقشه شوم دشمن را نقش بر آب کنیم .

همانگونه که طی این مدت در مذهب وحدت ایجاد کردیم و در مقابل دشمن مردانه ایستادگی کردیم. باید در اقتصاد هم، هم بستگی ایجاد کنیم. متاسفانه هنوز  در زمینه ی اقتصادی وحدت لازم، در بخش های خصوصی  اتفاق نیافتاده است ، ما سعی بر این داریم که بین بخش خصوصی و مردم فضای هم دلی ایجاد کنیم. از این جهت تقاضای حمایت از جانب دولت را هم داریم که فقط به عنوان ناظر و حمایت کننده، سطح ِ توانِ مجموعه های خصوصی را بالا ببرد. باید همه بدانیم وحدت اقتصادی رمز پیروزی در نبرد اقتصادی با دشمنان است.

بسیج اصناف قصد تصدی گری ندارد

وی افزود : این سال ها که بسیج برای گسترده کردن چتر خود در اقتصاد تلاش کرده با هدف متحد کردن بخش های خصوصی و همچنین قدرت بخشیدن به آنها بوده است و هیچ قصد تصدی گری بر بخش خصوصی را ندارد و با شعار هدایت ، حمایت ، نظارت به راه خود ادامه می دهد.

بسیج اصناف هم به تنهایی نمیتواند تمامی مشکلات را حل کند ، از این رو به سراغ بخش هایی مانند وزارتخانه ها اتاقهای  بازرگانی ها مناطق ازادونهادهای حاکمیتی رفتیم. با تعامل با آنها ، اعتمادی میان مجموعه ها حاصل کردیم که سبب همکاری های مختلفی شده است. به طور مثال تا حدودی توانستیم در وزارت اقتصاد و دارایی و ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز ورود کنیم و با آن ها همکاری داشته باشیم و به نفع مردم از آنها مطالبه گری کنیم .

بسیج اصناف خط مقدم مبارزه با فساد اقتصادی است

با توجه به فرمایشات مقام معظم رهبری که فرمودند : وقتی اقتصاد مردم سالار می شود که بسیج ورود کند. ما می توانیم با استفاده از شبکه گسترده بسیج  اصناف، با 600 هزار نیرو در سراسر کشور به تمامی مراکز دولتی کمک برسانیم و با افراد مفسد برخورد کنیم . ما بسیج اصناف را  خط مقدم مبارزه با فساد اقتصادی می دانیم.

صادرات 1000تنی مواد غذایی به قطر  شکل گرفت

در سال 95 در کشور اوگاندا ساختمانی را که چهار سال بلا استفاده بود به ساختمان دندانپزشکی تبدیل و با کمک پزشکان بدون مرزبه آن جا نیرو اعزام کردیم که کاملا از لحاظ اقتصادی به نفع ایران می می باشد .

در مبحث تحریم های قطر، در حالی که دولت هنوز مشغول تصمیم گیری و در پیچ خم مراحل اداری بود. تجاربسیجی خط شکن عمل کرد ند. این عملکرد موجب شد در دو هفته اول 1000 تن مواد غذایی به کشور قطر صادر شود.

سیاست قطعی بسیج اصناف، استقلال اصناف است

رئیس بسیج اصناف ، بازاریان و تجار ادامه داد : سیاست قطعی ما این است که سازمان های اقتصادی روی پاهای خودشان بایستند و به دولت ها تکیه نکنند. وی در زمینه اشتغال و تولید اضافه کرد : تولید باید استقلال داشته باشد. باید با بسیج مردمی اعتماد به کالای داخلی را برای مردم ایجاد کنیم. از این رو بازارچه اینترنتی را راه اندازی کردیم تا بتوانیم تولیدات مردم ایران را معرفی کنیم و خریداران را به آنها وصل کنیم تا از تولید ملی حمایت کنیم .

کارنامه سه ساله اتاق اصناف ایران در اقتصاد مقاومتی تقریبا هیچ است

مسئول بسیج اصناف افزود : ما مشکلات فراوانی داریم که دولت باید همیاری کند ، مشکل اصلی اصناف در بحث های تولید ، مالیات ، صادرات و ... است ، نه اینکه اتاق اصناف ایران در روز ملی اصناف به جای پرداختن به مشکلات صنوف مختلف و مساعدت برود 4.5 میلیارد تومان برای یک اپلیکشن ضعیف هزینه کند. مسئولین اتاق اصناف ایران بعد از سه سال بالاترین مقام اجرایی کشور یعنی رییس جمهور را در روز اصناف به مراسمی  دعوت می کنند تا عصاره ی سه سال حضور در این مسئولیت را به نمایش بگذارند. اما متاسفانه ازاعتماد رییس جمهورمحترم معاون اول ایشان ووزیرمحترم صنعت سوءاستفاده کرده و از اپلیکیشنی رو نمایی می کنند که فاقد محتوا است. ای کاش مسئولین اتاق اصناف ایران به جای "خودنمایشی" ، مشکلات اصناف را به نمایش رییس جمهور می رساندند. کارنامه ی سه ساله اتاق اصناف ایران در موضوع اقتصاد مقاومتی تقریبا هیچ است ودراین مدت هیچ همکاری بابسیج اصناف درمباحث اقتصادمقاومتی نداشته است.


انتهای پیام//

           


دیدگاه
لطفا دیدگاه خود را با حروف فارسی بنویسید
"بسیج پرس" مجاز به ویرایش ادبی نظرات مخاطبین است.
"بسیج پرس" از انتشار دیدگاه هایی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی احترامی به اشخاص قومیت ها عقاید دیگران موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه های دین مبین اسلام باشد معذور است.
دیدگاه ها پس از تائید مدیر بخش مربوطه منتشر می شود.اخبار مرتبطچند رسانه ای

آخرین اخبار
پربازدیدترین
اخبار رده ها

خبرگزاری سپاه محمد رسول الله (ص) تهران بزرگ - بسیج پرس