پیوندها درباره سایت ارتباط با ما
   
چهارشنبه 02 اسفند 1396

           
مسئول تربیت بدنی سپاه تهران بزرگ:
تاریخ : 16/ارديبهشت/1396 - 12:31 کد خبر : 92797

اجرای طرح فتح یک تکلیف است

بسیج پرس - مسئول تربیت بدنی سپاه حضرت محمد رسول الله (ص) تهران بزرگ گفت: در سال 95 سپاه تهران با آمادگی و نشاط اقدام به برگزاری دوره های آموزشی فتح کرد و به دنبال اجرای بهتر این طرح در سال جاری هستیم.


اجرای طرح فتح یک تکلیف است

به گزارش بسیج پرس؛ رنجبر مسئول مرکز تربیت بدنی سپاه تهران در ارتباط با طرح فتح گفت: مشکل کمبود اعتبارات و تجهیزات بدون تردید در روند اجرای طرح مهم و گسترده ای مثل فتح تاثیرگذار است. با این وجود در سال 95 سپاه تهران بزرگ با آمادگی و نشاط اقدام به دوره های آموزشی فتح کرد و از نظر کمی و کیفی عملکرد فوق العاده ای در این بخش داشت.

مسئول تربیت بدنی سپاه تهران بزرگ در مورد اهداف و چشم انداز سال 96 افزود: برنامه‌های ورزشی سال 96 را از 15 فروردین آغاز کردیم و از سال 95 به فکر اجرای بهتر طرح ها در سال 96 بودیم. من معتقدم عملکرد ما در سپاه تهران بسیار متفاوت بوده است که امیدوارم تجربه ای برای بهتر عمل کردن به طرح فتح در کل کشور باشد.

برنامه تربیت بدنی سپاه تهران بزرگ بر اساس نظر فرماندهی سپاه تهران و سردار غیب پرور تعیین شده است. با این نگاه که حتی یک استعداد در محلات نباید نادیده گرفته شود و فرصت کشف و بروز هر استعداد ورزشی در زمینه تخصصی داده شود. مهمترین برنامه ما در سال 96 راه اندازی 23 باشگاه فرعی در محلات تهران بزرگ است.

وظیفه این باشگاه ها استعداد یابی و استعداد گزینی در محلات تعریف شده است.  ما با این برنامه می خواهیم فرصت بروز استعدادهای ورزشی هر چند جزئی را به تک تک بسیجیان نواحی بدهیم. البته تخصصی عمل کردن هر مرکز در هر محله بر اساس رصد کردن است. مثلا ما اگر به این نتیجه برسیم که در محله‌ای استقبال از تکواندو بیشتر است، مرکز بر اساس همین رشته فعالیت می کند.

در ادامه سرهنگ رنجبر به بسیج پرس گفت: پیشنهاد من این است که هیچ کس در هیچ استانی برای آموزش خود به بودجه و تجهیزات اکتفا نکند و از هر فرصت و مکانی برای اجرای طرح فتح استفاده کنند. برای مثال ما اگر می خواستیم در تهران بزرگ برای فضای ورزشی و یا سالن رزمی هزینه بپردازیم فقط باید چند میلیارد هزینه سالن می دادیم اما با مشارکت سازمان های مختلف مانند سازمان ورزش شهرداری توانستیم از توان و ظرفیت این سازمان ها در هر زمینه ای برای پیشبرد فتح استفاده کنیم.

در نمونه ابتدایی ما برای همه معاونین و فرماندهان سپاه و فرماندهان گردان ها به طور کلی از جزئی ترین فرماندهان تا رده های بالا تیپ و لشگر و معاونین سپاه یک دوره فتح برگزار کردیم که همین دوره باعث شد به اهمیت طرح فتح و توجه ویژه ما به این  طرح پی ببرند. در سال 95 بیش از 30 هزار لباس تخصصی و 10 هزار متر تشک تاتمی بین اعضای گردان های تهران بزرگ توزیع کردیم.

بیش از 160 نفر مربی با  برگزاری روزانه 2 تا 3 کلاس در زمینه ارائه آموزش های طرح فتح برای سال 95 همراه بودند. توزیع اقلام و تجهیزات مانند تونفا و انواع سلاح ها به اندازه کافی در بین نیروهای بسیجی و پایور تهران بزرگ از دیگر فعالیت های ما در حوزه اجرای فتح بود.

مسئول تربیت بدنی سپاه تهران بزرگ معتقد است: برای اجرای یک طرح جهادی باید از همه ظرفیت های موجود در کشور به درستی استفاده کرد تا با کاهش هزینه ها به دستاوردی ارزشمند دست یافت. پاسدار حسن رنجبر در ارتباط با کمبود امکانات و اعتبارات گفت:  اولین و مهمترین نکته این است که در بسیج صرفا نگاه کردن به بودجه و تجهیزات کافی نیست و ما هیچ وقت اینطور نمی توانیم در بسیج فعالیت کنیم چون با  رفتار و مسلک بسیجی وار در تضاد است.

دومین نکته این است که همه در زمینه بودجه و تجهیزات با مشکل روبرو هستند اما به عنوان مثال ما در تهران بزرگ با جذب کمک و حمایت از بخش های دیگر غیر از بودجه بسیج و سپاه توانستیم همه تجهیزات و نیروی انسانی مورد نیازمان را تامین کنیم. شاید همه در ذهنشان بپرسند وقتی تجهیزات نیست چرا ما باید از این در به آن در بزنیم تا کمکی برای اجرای فتح جذب کنیم.

حرف من این است که ما اگر به فتح به چشم کاربردی و لازم نگاه کنیم آن وقت با خودمان عهد می بندیم تحت هر شرایطی طرح را اجرا کنیم حتی اگر کمک و حمایتی هم صورت نگیرد. در واقع اجرای فتح را وظیفه و تکلیف خودمان دانستیم که باید به هر شکلی و با وجود هر کم و کاستی انجام شود.

مسئول تربیت بدنی سپاه تهران بزرگ در ارتباط با عملکرد سال گذشته این نهاد گفت: خوشبختانه بر اساس برنامه ریزی ها در تربیت بدنی سپاه تهران بزرگ اجرای برنامه های ورزشی  در سال گذشته تا 27 اسفند  ادامه داشت. به طور مثال در 2 ماه دی و بهمن 5 جشنواره ارزشمند برگزار کردیم که تنها بخشی از عملکرد ما در حوزه ورزش قهرمانی است.

جشنواره بزرگ ولایت، جشنواره شهدای بسیج، جشنواره مدافعین حرم، جشنواره سرباز و جشنواره انتخابی ثار الله (علیه السلام) از جمله جشنواره هایی بود که در سال 95 برگزار کردیم. البته ما در بخش ورزش قهرمانی به طور کلی در سال 95 حدود 10 جشنواره برگزار کردیم که در هر جشنواره تقریبا 5 هزار نفر شرکت کردند و می توانم بگویم در سال 95 بیش از 50 هزار نفر در جشنواره های قهرمانی ما حضور داشتند.


انتهای پیام//
کد خبرنگار : 1950

           


دیدگاه
لطفا دیدگاه خود را با حروف فارسی بنویسید
"بسیج پرس" مجاز به ویرایش ادبی نظرات مخاطبین است.
"بسیج پرس" از انتشار دیدگاه هایی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی احترامی به اشخاص قومیت ها عقاید دیگران موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه های دین مبین اسلام باشد معذور است.
دیدگاه ها پس از تائید مدیر بخش مربوطه منتشر می شود.اخبار مرتبطچند رسانه ای

آخرین اخبار
پربازدیدترین
اخبار رده ها

خبرگزاری سپاه محمد رسول الله (ص) تهران بزرگ - بسیج پرس