پیوندها درباره سایت ارتباط با ما
   
یکشنبه 01 مهر 1397

           
یادداشت/ علی شیرازی
تاریخ : 13/ارديبهشت/1396 - 09:20 کد خبر : 92694

نامزدهای ریاست جمهوری و ضرورت اتخاذ مواضع انقلابی

بسیج پرس - ایران و ایرانی رئیس‌جمهوری را می‌خواهند که از فتنه گران وتوطئه گران علیه نظام اسلامی تبری جوید. از مفسدان اقتصادی حمایت نکند در تبلیغات انتخاباتی خود به صورت پرررنگ، حمایتش از اسلام ناب و خط امام و ولایت فقیه را اعلام و خود را خادم مردم بداند.


نامزدهای ریاست جمهوری و ضرورت اتخاذ مواضع انقلابی

به گزارش بسیج پرس؛ حجت‌الاسلام والمسلمین علی شیرازی نماینده ولی فقیه در نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در یادداشتی نوشت:

بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران در 11 اردیبهشت 1358 هدف اصلی انقلاب را استقرار نظام اسلامی در جهان می دانند و می فرمایند: «مسأله اساسی ما این نبود که رژیم سلطنتی برود و قطع ایادی دیگران بشود، اینها همه مقدمه بود برای مساله اساسی ما؛ و آن اسلام است. انبیاء که جنگ می‌کردند با مخالفین توحید مقصدشان این نبود که جنگ بکنند و طرف را از بین ببرند، مقصد اصلی این بود که توحید را در عالم منتشر کنند؛ دین حق را در عالم منتشر کنند... مقصد این بود که دین اسلام را منتشر کنند؛ و حکومت، حکومت قرآن باشد؛ حکومت اسلام باشد... جنگ های زیادی که پیغمبر اکرم فرموده است همه برای این معنا بوده است که موانع را از سر این مقصد الهی، مقصد اعلی که دارند و آن تحکیم حکومت اسلامی، حکومت الله، حکومت قرآن همه برای این بود. به طوری که اگر معارض با این نبودند، معلوم نبود که جنگی پیش بیاید. معارضه داشتند و نمی‌گذاشتند که این حکومت تحقق پیدا بکند، جنگ پیش آمد».

امام خمینی (ره) در ادامه می افزایند: «مقصد اسلام است. ما می‌خواهیم که اسلام حکومت کند در این مملکت؛ احکام اسلام در این مملکت جریان پیدا بکند... این همه خون ریختن ملت ما برای این نبوده است که حالا یک مملکتی باشد؛ مملکت اسلامی نباشد؛ و لو رژیم سلطنتی هم نباشد. یک رژیم غیر اسلامی. خیر... ما همچو چیزی را نمی‌خواستیم و نمی‌خواهیم... این همه خون دادند مردم به اینکه اسلام تحقق پیدا بکند... دنبال اسم نیستیم که حالا که ما اسم جمهوری اسلامی پیدا کردیم کافی است برای ما. ما در هر یک از مواردی که هست، در تمام شئون مملکتمان، می‌خواهیم که احکام اسلام باشد، قرآن حکومت کند».

امام خامنه ای نیز در 21 اسفند 1393 فرمودند: «نظام اسلامی به معنای مجموعه ظرفیت هایی است در کشور که حرکت عمومی مردم را و مسئولین را شکل می دهد. همه ظرفیت هایی که موجب حرکت عمومی مردم و مسئولین می شود، مجموع اینها، نظام اسلامی است - وقتی این نظام واقعاً اسلامی است که در آن همه اجزای اسلام محفوظ باشد و صورت و سیرت اسلام در آن حفظ بشود. صورت اسلام، همین حرف های ما و اظهارات ما و کارهایی که می کنیم و این ظواهر امر است؛ سیرت اسلام، این است که ما یک هدفی را، یک آرمانی را، یک سرمنزلی را در نظر بگیریم و تعریف کنیم و برای رسیدن به آن سرمنزل، برنامه‌ریزی کامل کنیم و در این راه عمل کنیم، حرکت کنیم، با همه وجود راه بیفتیم؛ آن‌وقت در آن صورت، سیرت اسلامی هم، هم، محفوظ خواهد ماند، هم رو به کمال خواهد رفت».

با این دو بیان، هدف انقلاب اسلامی و هدف ملت ایران از تشکیل نظام مردم سالاری دینی و جمهوری اسلامی روشن شد. مسئولین بالای کشور نیز باید به این حقیقت اذعان نمایند و به این هدف، ایمان داشته باشند.

کاندیداهای ریاست جمهوری نیز باید با همین نگاه، وارد عرصه رقابت انتخاباتی شوند و بدانند که همه دشمنی دشمنان با انقلاب اسلامی برای جلوگیری از تحق این هدف بلند است.

استکبار جهانی به دنبال تغییر رفتار سران کشور در راستای شکستن قدرت جمهوری اسلامی است. او می خواهد در عرصه انتخابات، این تغییر رفتار در برخی از کاندیداتورها مشهود باشد تا با قدرت گرفتن نگاه متمایل به آمریکا، نظام اسلامی را تغییر دهد.

امام خامنه ای در 21 اسفند 1393 فرمودند: «تغییر رفتار با تغییر نظام هچ تفاوتی ندارد. درست همان است؛ یعنی تغییر آن سیرت اسلامی؛ این معنای تغییر رفتار است. تغییر رفتار یعنی شما از آن چیزهایی که از لوازم قطعی و حتمی حرکت به آن سرمنزل است، دست بردارید؛ از آن کوتاه بیایید و نسبت به آن، اهتمام خودتان را از دست بدهید؛ این معنای تغییر رفتار است».

برای پافشاری بر اهداف انقلاب اسلامی و حرکت در مسیر صحیح و در راه ولایت و امام است که مقام معظم رهبری در 12 تیر 1395 فرمودند: «در دفاع از نظام اسلامی هیچ تقیه نکنید و صریح باشید، نظام اسلامی مایه افتخار است... نظام اسلامی مایه شرف است».

معظم له در 4 شهریور 1394 نیز به رئیس جمهور و اعضای هیأت دولت فرمودند: «در اتخاذ مواضع انقلابی باید صراحت داشت؛ یعنی رودربایستی نکنیم. مواضع انقلابی را، مبانی امام بزرگوار را صریح بیان کنیم، خجالت نکشیم، رودربایستی ، ترس نداشته باشیم».

آمریکا به دنبال این است که جمهوری اسلامی از مسائل اساسی ای که به حکم اسلام و به حکم برجستگی های نظام جمهوری اسلامی پایبند به آن هاست، صرف نظر کند. آنان می گویند اگر جمهوری اسلامی و ملت ایران می خواهد، ما با آنان کاری نداشته باشیم، باید از محتوای جمهوری اسلامی دست بردارد، از مفاهیم اسلامی دست بردارد. این همان تغییر رفتار است.

این تغییر در نگاه رئیس جمهور مشهود است. ایشان در 27 اردیبهشت 1393 می گوید: «ما باید با ابزار مدرن البته نه منفعلانه و ترسو، بلکه فعال و شجاع وارد عرصه شویم و بخش بزرگی از این فضای اجتماعی و شبکه‌های اجتماعی را جوانان، دانشجویان، ایران دوستان و اسلام دوستان به تصرف درآورند و هویت اسلامی، ایرانی و اسلام رحمانی را به دنیا معرفی کنند».

امام خامنه ای در 20 تیر 1394 فرمودند: «بعضی ها که در حرف ها و نوشته جات و اظهارات این تعبیر اسلام رحمانی را به کار می برند، انسان مشاهده می کند و خوب احساس می کند که این اسلام رحمانی یک کلیدواژه‌ای است برای معارف نشئت‌گرفته از لیبرالیسم... تفکر لیبرالیستی از تفکر اروپای قرن هجدهم و نوزدهم -یعنی زیربنای فکری اومانیستی که نفی معنویت و خدا و مانند اینها است- سرچشمه می گیرد... معنای اسلام رحمانی این است که ما با دشمنانی که علیه اسلام، علیه ایران، علیه ملت ایران، علیه پیشرفت ایران دارند تلاش می کنند و از هیچ کوششی فروگذار نمی کنند، بایستی با چهره محبت‌آمیز، با دل صاف و پاک برخورد کنیم».

وقتی  بنا شد با دل صاف با آمریکا برخورد کنیم، با فتنه گران 88 هم با دل پاک برخورد می شود؛ از آنان حمایت می گردد!! بحث آشتی ملی با فتنه گران را مطرح می کنند!!

مقام معظم رهبری در 27 بهمن 1395 فرمودند: «یک عده ای یاد گرفته اند تعبیرات آشتی ملی، آشتی ملی  [را گفتن]؛ این حرف ها به نظر من معنی ندارد؛ مردم مجتمعند، با هم متحدند؛ آنجایی که پای اسلام در میان است، پای ایران در میان است، پای استقلال در میان است، پای ایستادگی در مقابل دشمن در میان است، مردم با همه وجودشان ایستاده‌اند... بله، مردم ما با آن کسانی که به روز عاشورا اهانت کردند قهرند. ملت با آنهایی که روز عاشورا، با قساوت، با لودگی، با بی‌حیایی آمدند جوان بسیجی را در خیابان لخت کردند و کتک زدند، قهر است. با اینها آشتی هم نمی کنیم».

معظم له همچنین در 12 تیر 1395 فرمودند: «رسم شده که از امام و نظام و انقلاب دم بزنند، اما با کسی هم که می گوید "انتخابات بهانه است، اصل نظام نشانه است" همکاری کنند یا از او حمایت کنند؛ این نمی شود. موضع بنده در این مورد کاملاً صریح است؛ من بارها گفته‌ام که برای من این تقسیمات اصولگرا و اصلاح‌طلب و اصلاح‌طلب مدرن و سنتی و از این حرف هایی که می زنند، مطرح نیست؛ من به این اسم ها اصلاً اهمیتی نمی دهم و توجه ندارم؛ به محتواها کار دارم؛ اما روی مسئله فتنه حساسم. حالا البته اکثر کسانی که در آن تظاهرات شرکت داشتند مردم معمولی بودند و هیچ تقصیری هم نداشتند اما یک عده‌ای سردمداری می کردند، یک عده هم سوءاستفاده کردند و گفتند "انتخابات بهانه است، اصل نظام نشانه است"؛ دیگر از این صریح‌تر؟ آیا این شعار داده شد یا نه؟ خب اگر این شعار داده شده، تبری از این شعار، آن روز هم لازم بود و باید می کردند که نکردند، حالا هم یک عده‌ای از آن ها حمایت بکنند، آن‌وقت دم از امام و طرفداری از امام و طرفداری از نظام و طرف‌داری از انقلاب هم بزنند! این نمی شود، این قابل قبول نیست. این پدیده بسیار بدی است، پدیده زشتی است».

امام خامنه ای در 5 شهریور 1393 به آقای روحانی  و اعضای هیات دولت فرمودند: «مساله فتنه و فتنه گران از مسایل مهم و از خطوط قرمز است».

مقام معظم رهبری در تاریخ 1 فروردین 95 فرمودند: وزیر خارجه محترم ما در مواردی به بنده گفت که ما اینجا را یا این خط قرمز را دیگر نتوانستیم حفظ کنیم. معنای این همین است؛ یعنی وقتی طرف مقابل یک دولتی مثل آمریکا  آن که وسایل تبلیغ دارد، امکانات دارد، پول دارد، دیپلماسی فعال دارد، عوامل گوناگونی در اطراف دنیا دارد، دولت هایی که به آنها فشار می آورد در اختیارش هستند، کنار آمدن با او به معنای صرف نظر کردن از برخی از چیزهایی است که انسان بر آنها پای می فشارد.»

این نگاه منفعل در برابر غرب، نه تنها از فتنه گر حمایت می کند، بلکه در برابر اهانت به امام رضا (ع) نیز که از سوی حامیان ستاد روحانی در ایلام شکل می گیرد، آرام می گیرند. آیا اگر این اهانت به آمریکا یا سران فتنه شده بود، باز وی و برخی هم فکران روحانی سکوت می کردند.

امام خامنه ای در تاریخ 4 شهریور 1394 به رییس جمهور و اعضای هیات دولت فرمودند: «یکی از بزرگ ترین انتخابات کشور ما برخورداری های کشور ما وجود آن مرقد مطهر(حضرت ثامن الائمه) است. هر چه بتوانیم در بزرگداشت آن جایگاه رفیع تقدس کنیم و دل ها را متوجه به آنجا کنیم، یقیناً به سود معنویت ما و به سود کشور است».

همه کاندیداهای ریاست جمهوری دوازدهم باید به این حقیقت ها توجه نمایند. آنها قصد دارند رییس جمهور کشوری شوند که هدفش گسترش توحید به جهان است. نظام ایران، نظامی بر پایه قرآن و اسلام است. هدف مردم، اجرای احکام اسلامی در ایران و مقابله با نظام های استکباری و ملحدین است.

این حقایق باید در بیانات و گفتارهای کاندیداتورها مشهود باشد و در عمل نیز بدان پای بند باشند. ما رییس جمهوری که با آمریکا سازش کند نمی خواهیم. ما رییس جمهوری که حرف دشمن را بزند نمی خواهیم. مارییس جمهوری که از لیبرالیسم و سکولاریزم حمایت کند نمی خواهیم. ما رییس جمهوری که از فتنه گران حمایت کند نمی خواهیم. ما رییس جمهوری که در برابر اسلام ناب محمدی بایستد نمی خواهیم. ما رییس جمهوری که همراه ولایت نباشد نمی خواهیم. ما رییس جمهوری که از ارزش ها و دین حمایت نکند نمی خواهیم.

ما رئیس جمهوری می خواهیم که توحید را به عالم منتشر کند. دین حق را به عالم منتشر کند. رئیس جمهوری که مدافع حکومت قرآن و اسلام باشد. مجری احکام اسلامی باشد. مدافع سیره و روش پیامبر اکرم و ائمه باشد. مدافع واقعی خط و راه امام باشد و با صراحت از مبانی امام خمینی (ره) دفاع کند. مواضعش، مواضع انقلابی باشد. از دشمن نترسد. از آمریکا نترسد. مرعوب غرب و شرق نشود. حامی دشمنان دین و انقلاب اسلامی نباشد.

ما رئیس جمهوری می خواهیم که از آمریکا و ایادیش، از فتنه گران  وتوطئه گران علیه نظام اسلامی تبری جوید. از مفسدان اقتصادی حمایت نکند. دنبال رفاه طلبی و دنیا طلبی و قدرت طلبی نباشد و در تبلیغات انتخاباتی خود به صورت پرررنگ، حمایتش از اسلام ناب و خط امام و ولایت فقیه را ابزار نماید و خود را خادم مردم بداند.

مردم بایستی در روز 29 اردیبهشت 1396 به چنین فردی رأی بدهند. با تحقیق و تفحص و با درایت و شناخت، فرد اصلح را برگزینند و قوه مجریه را تحویل کسی بدهند که بر اسلام ناب و ارزش ها پای می فشرد. از ولایت دفاع می کند. از قانون حمایت می کند. مرز خود را با دشمنان پررنگ می کند. مرز خود را با فتنه گران پررنگ می کند. از استکبار جهانی و طرح ها و خدعه هایش غفلت نمی نماید. نگاهش به درون و تلاشش تقویت کار و کارگر ایرانی و در راستای حمایت از تولید ملی است.

همه ما در برابر خدا مسئولیم و باید از گوهر گرا ن بهای امام و ملت ایران و از جمهوری اسلامی ایران و ارزش ها و از خط و راه امام و شهیدان پاسداری کنیم و روز به روز بر عزت ملت ایران و بر اقتدار جمهوری اسلامی بیفزاییم. 


انتهای پیام//

           


دیدگاه
لطفا دیدگاه خود را با حروف فارسی بنویسید
"بسیج پرس" مجاز به ویرایش ادبی نظرات مخاطبین است.
"بسیج پرس" از انتشار دیدگاه هایی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی احترامی به اشخاص قومیت ها عقاید دیگران موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه های دین مبین اسلام باشد معذور است.
دیدگاه ها پس از تائید مدیر بخش مربوطه منتشر می شود.


چند رسانه ای

آخرین اخبار
پربازدیدترین
اخبار رده ها

خبرگزاری سپاه محمد رسول الله (ص) تهران بزرگ - بسیج پرس