پیوندها درباره سایت ارتباط با ما
   
سه شنبه 03 مهر 1397

           
مدیرکل مدارس غیردولتی وزارت آموزش و پرورش خبر داد:
تاریخ : 21/فروردين/1396 - 10:16 کد خبر : 91710

ابلاغ شهریه مدارس غیردولتی تا دو هفته آینده

بسیج پرس - مدیرکل مدارس غیردولتی وزارت آموزش و پرورش با تاکید بر اینکه پیش ثبت نام در مدارس غیردولتی ممنوع نیست اما نباید در قالب دریافت شهریه باشد گفت: شهریه مدارس غیردولتی طی یک تا دوهفته آینده ابلاغ می‌شود.


ابلاغ شهریه مدارس غیردولتی تا دو هفته آینده

به گزارش بسیج پرس؛ حسن مسعودی مدیرکل مدارس غیردولتی وزارت آموزش و پرورش در نشستی خبری اظهار کرد: با ابلاغ شهریه طی یک تا دوهفته آینده به مدارس غیردولتی، ثبت نام در مدارس غیردولی قابل انجام خواهد بود.

وی درباره پیش ثبت نام در مدارس غیردولتی بیشتر توضیح داد و گفت: مقوله ثبت نام و پیش ثبت نام در مدراس غیردولتی همانند مدارس دولتی هست و همانطور که مدارسی چون استعدادهای درخشان، نمونه دولتی و مدارس ماندگار برای ثبت نام اقدام به برگزاری آزمون و فراهم کردن مقدمات آن می‌کنند، مدارس غیردولتی هم برای ثبت نام دست به تمهید مقدماتی می‌زنند. البته از یک سو معتقدیم پیش ثبت نام نباید به گونه ای باشد که مردم را در شرایط اضطرار قرار دهد و بارمالی به خانواده تحمیل کند از سوی دیگر هم نمی‌توانیم پیش ثبت نام را به طور کامل رد و تکذیب کنیم زیرا فرصت سوزی برای مردم ممکن است اتفاق بیفتد.

مدیرکل مدارس غیردولتی وزارت آموزش و پرورش تاکید کرد: گزارشاتی مبنی بر اقدام برخی مدارس برای دریافت شهریه در هنگام پیش ثبت نام نداریم اما اگر مدرسه‌ای هم مرتکب تخلف شده باشد باید پاسخگو باشد.

مسعودی  با اشاره به سه وظیفه این سازمان عنوان کرد: سه وظیفه برعهده داریم نخست آنکه از حقوق مردم دفاع کنیم و در هرتصمیمی که می‌گیریم منافع مردم را درنظر داشته باشیم. دوم آنکه منافع موسسان و گروهی که بر روی آموزش سرمایه گذاری کرده‌اند را در نظر بگیریم و سوم آنکه توجه داشته باشیم هر اتفاقی که رخ می‌دهد در چارچوب قانون باشد.

بخش قابل توجهی از پولی که اولیاء به مدرسه می‌دهند جزو شهریه نیست

مسعودی در ادامه با اشاره به اینکه دستورالعمل تعیین الگوی شهری به مدارس ارسال شده و در دست بررسی است تا بتوانیم آن را طی دو هفته آینده تصویب و ابلاغ کنیم، گفت: الگوی شهریه دارای چهار مرحله است و همه اینها در کمیته‌های مربوط مورد بررسی قرار می‌گیرد. در مرحله نخست موسس اعلام می‌کند که برنامه و سازوکارش برای خدمات آموزشی چیست؟ در مرحله دوم گروهی در منطقه ادعای موسس را بررسی می‌کنند. در مرحله سوم شهریه به شورای نظارت می‌رود و در نهایت به ستاد مرکزی می‌آید تا بتوانیم بر اساس روش‌های موجود شهریه مدارس غیردولتی را محاسبه و برآوردهای لازم را انجام دهیم تا انحراف از الگو اتفاق نیفتاده باشد.

وی افزود: در این شرایط نمی‌توان گفت قاطبه مدارس بی‌حساب و کتاب از مردم پول می‌گیرند. شهریه مدارس بر اساس ضوابط و الگوهای مشخص تامین می‌شود اما به هر حال یک ایراد وجود دارد و آن این است که هر پولی که اولیاء به مدرسه می‌دهند جزو شهریه حساب می‌کنند در حالیکه بخش قابل توجهی از این شهریه نیست. پول ایاب و ذهاب، پول لباس، فوق برنامه‌های اختصاصی آموزشی و ورزشی، شهریه نیستند.


انتهای پیام//

           


دیدگاه
لطفا دیدگاه خود را با حروف فارسی بنویسید
"بسیج پرس" مجاز به ویرایش ادبی نظرات مخاطبین است.
"بسیج پرس" از انتشار دیدگاه هایی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی احترامی به اشخاص قومیت ها عقاید دیگران موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه های دین مبین اسلام باشد معذور است.
دیدگاه ها پس از تائید مدیر بخش مربوطه منتشر می شود.


چند رسانه ای

آخرین اخبار
پربازدیدترین
اخبار رده ها

خبرگزاری سپاه محمد رسول الله (ص) تهران بزرگ - بسیج پرس