پیوندها درباره سایت ارتباط با ما
   
یکشنبه 01 بهمن 1396

           
به قلم سید حسین شرف الدین؛
تاریخ : 20/فروردين/1396 - 20:00 کد خبر : 91668

کتاب «ارزشهای اجتماعی از منظر قرآن کریم» منتشر شد

بسیج پرس - کتاب «ارزش های اجتماعی از منظر قرآن کریم» با موضوع ارزش های اجتماعی – جنبه های قرآنی توسط سید حسین شرف الدین به نگارش درآمده و توسط پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی منتشر شده است.


کتاب «ارزشهای اجتماعی از منظر قرآن کریم» منتشر شد

به گزارش بسیج پرس؛ کتاب «ارزشهای اجتماعی از منظر قرآن کریم» منتشر شد. این کتاب بخشی از یک تحقیق گسترده در حوزه اندیشه های اجتماعی قرآن کریم است که به صورتی مجزا، تدوین و تالیف یافته است. ارزش ها همان گونه که در مباحث مطرح شده در بخش نخست به تفصیل بیان شده مهم ترین، کانونی ترین و زنده ترین بخش یک فرهنگ محسوب می شوند و از این رو شناخت یک فرهنگ بدون شناخت تحلیل نظام ارزشی و عناصر و اجزای آن، ارتباطات متنوع میان عناصر این نظام، پیوستگی این نظام با نظام باورها، هنجارها، شخصیت ها و رفتارهای غیرممکن خواهد بود.

محور این مطالعه، قرآن کریم و بخش گوهری و اساسی فرهنگ اسلامی انعکاس یافته در این متن آسمانی و مقدس است؛ از این رو ارزش های اجتماعی مورد بحث نیز ارزش هایی است که قرآن کریم به طور مستقیم و غیر مستقیم و در قالب عبارات و بیانات مختلف، از آن سخن گفته است.

کتاب «ارزشهای اجتماعی از منظر قرآن کریم» در پنج فصل با عناوین ارزش های اجتماعی از دیدگاه علوم اجتماعی، مواضع کلی قرآن کریم در حوزه ارزش ها، مفاهیم عام ناظر به ارزش های اجتماعی، مفاهیم خاص ناظر به ارزش های اجتماعی و ارزش های اجتماعی ناظر به حوزه های مختلف رفتاری به نگارش درآمده است.

کتاب «ارزشهای اجتماعی از منظر قرآن کریم » با موضوع ارزش های اجتماعی – جنبه های قرآنی نوشته سید حسین شرف الدین در ۵۶۴ صفحه و قیمت ۴۰ هزار تومان توسط پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی منتشر شده است.


انتهای پیام//
منبع : مهر

           


دیدگاه
لطفا دیدگاه خود را با حروف فارسی بنویسید
"بسیج پرس" مجاز به ویرایش ادبی نظرات مخاطبین است.
"بسیج پرس" از انتشار دیدگاه هایی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی احترامی به اشخاص قومیت ها عقاید دیگران موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه های دین مبین اسلام باشد معذور است.
دیدگاه ها پس از تائید مدیر بخش مربوطه منتشر می شود.اخبار مرتبطچند رسانه ای

آخرین اخبار
پربازدیدترین
اخبار رده ها

خبرگزاری سپاه محمد رسول الله (ص) تهران بزرگ - بسیج پرس