پیوندها درباره سایت ارتباط با ما
   
چهارشنبه 04 مهر 1397

           
آیت‌الله خاتمی در خطبه‌های نماز جمعه تهران:
تاریخ : 13/اسفند/1395 - 13:15 کد خبر : 90359

فتنه‌گران توبه نکنند ملت با آنها آشتی نمی‌کند

بسیج پرس - خطیب نماز جمعه این هفته تهران گفت: فتنه‌گران تا زمانی که توبه نکنند، ملت با آنها آشتی نمی‌کنند.


فتنه‌گران توبه نکنند ملت با آنها آشتی نمی‌کند

به گزارش بسیج پرس؛ آیت‌الله سیداحمد خاتمی خطیب نماز جمعه این هفته تهران در خطبه‌های دوم این نماز در سخنانی با اشاره به فضای انتخاباتی در کشور، گفت: فضای کشور، فضای انتخاباتی است و کلید انتخابات زده شد؛ فضای انتخاباتی جمهوری اسلامی ایران باید با فضای انتخاباتی غربی متفاوت باشد، افتضاحات  انتخابات ریاست‌جمهوری آمریکا را دیدیم.

وی با بیان اینکه "اولویت همه ما در انتخابات باید حضور شکوهمند باشد، افزود: صر‌ف‌نظر از اینکه چه‌کسی رأی می‌آورد و چه جناحی برنده می‌شود، قبل از اینها این است که تلاش همه، نظارتی‌ها، اجرایی‌ها، جناح‌ها و رسانه‌‌ای‌ها باید برگزاری باشکوه انتخابات باشد، این تکلیف است.

خطیب نماز جمعه این هفته تهران، گفت: دشمن در پی تشنج‌آفرینی در عرصه انتخابات است، خودشان گفته‌اند، تحلیل نیست، خبر است، دشمنان زخم‌خورده شما ملت در پی این هستند که فضای انتخابات آرام نباشد، تشنج‌آفرینی و التهاب‌آفرینی در انتخابات از ناحیه هر کس و هر جناحی که باشد، محکوم است.

آیت‌الله خاتمی ادامه داد: نباید فضای انتخابات، فضای عقده‌گشایی نسبت به ارزش‌های نظام اسلامی باشد، به‌بهانه نطق‌های انتخاباتی، نه کاندیداها و نه هواداران‌ آنها حق جفا به نظام اسلامی را ندارند و نباید خدمات 38ساله نظام را زیر سؤال ببرند.

وی با تأکید بر اینکه کسانی که وارد میدان انتخابات  می‌شوند، فرهنگ تسلیم بودن در برابر رأی مردم را باید باور کنند، گفت: فتنه سال 88 خروجی این تسلیم‌ناپذیری در برابر رأی مردم است.

خطیب نماز جمعه این هفته تهران، تصریح کرد: دروغ، فریب و اهانت به دیگران و دیگر کاندیداها در شأن فضای نظام اسلامی نیست، در شأن آمریکا و کشورهای غربی که کمترین ارزشی برای اخلاق قائل نیستند، هست.

آیت‌الله خاتمی ابراز کرد: فضای انتخاباتی نباید فضای تفرقه باشد، کاندیداها و هواداران آنها، نان‌شان را در فضای تفرقه نبینند، به‌خصوص اینکه از بعضی از ملّیت‌ها حمایت و آنها را تحریک کنند، اگر بخواهند با تفرقه رأی بیاورند، این رأی ارزشی ندارد.

وی با تأکید بر اینکه باید مراقبت کرد، رسانه‌های بیگانه از هم‌اکنون برای تفرقه در فضای انتخابات خیز برداشته‌اند، افزود: چند شبکه ایجاد کرده‌اند تا همان بازی‌هایی را که در فتنه 88 آفریدند دنبال کنند؛ عزیزانی که در فضای مجازی هستند، تنفرشان را از آنها ابراز و هر جا که آنها قصد مقابله با ارزش‌های اسلامی ما را دارند، تهاجمی عمل کنند.

خطیب نماز جمعه این هفته تهران با اشاره به برخی اظهارات از سوی بعضی درباره آشتی ملی، افزود: واژه‌ها بار دارد، سیاسیون توجه داشته باشند که هر واژه‌ای نباید در عرصه سیاسی به کار برده شود، کیست که از آشتی بدش بیاید، تمام وجودمان برای آشی پر می‌کشد، آشتی ملی بار دارد و بارش این است که دعوای ملی در این کشور است، این دروغ است، دعوای ملی در این کشور نیست.

آیت‌الله خاتمی اضافه کرد: بین مردم ما در عرصه دفاع از اصل انقلاب هیچ مخالفتی نیست، از ابتدای پیروزی انقلاب اختلاف سلیقه بوده، هست و خواهد بود، این لازمه جامعه آزاد است، جامعه آزاد یعنی همین، اگر درست هدایت شود، نه‌تنها بحران نیست، بلکه فرصت است، باید درست هدایت شود که به تفرقه کشیده نشود؛ در فتنه سال 88 اقلیتی در برابر اکثریت وفادار این ملت ایستادند و فتنه فرصت‌سوز و  تفرقه‌افکن  88 را آفریدند، این اکثریت دلشان از این اندک آدم‌های این‌چنینی خون است، این ملت از این جماعت دل پر خون دارد و تا زمانی که توبه نکرده‌اند، با آنها آشتی نخواهد کرد.

وی در بخش دیگری از سخنانش به مسائل خارجی و منطقه‌ای اشاره و تصریح کرد: مدت‌هاست که دم از ایران‌هراسی می‌زنند، به‌خصوص پس از سر کار آمدن رئیس‌جمهور تازه‌کار آمریکا به‌شدت دوره‌گردی می‌کنند، دیروز شاه جلاد سعودی در مالزی بیانیه علیه ایران صادر کرده‌ است.

خطیب نماز جمعه این هفته تهران با بیان اینکه ایران‌هراسی اقتدار صلح‌جویانه ایران مقتدر اسلامی است، خطاب به همسایگان، گفت: اگر شما همسایگان خوبی باشید، اقتدار ایران در مسیر ثبات کشورهای شماست، شما نمی‌خواهید باور کنید که غربی‌ها و به‌خصوص آمریکا در پی تجریه کشورهای شماست، قدرت پیدا کنند در پی تجزیه کشورهای شما هستند، بفهمید این مطلب را که اگر ایران در صحنه نبود، داعش در سوریه، عراق و لبنان دولت تشکیل داده بود، این دست شما درد نکنه به ایران اسلامی است؟!

آیت‌الله خاتمی ادامه داد: ایران اسلامی برادر قدرتمند شماست، قَدر این برادر را بدانید، به آن طرف آبی‌ها اعتماد نکنید، مثل صدام از شما استفاده می‌کنند، وقتی مدت‌تان تمام شد، شما را مچاله می‌کنند و بیرون می‌اندازند.

وی افزود: می‌خواهند در سوریه به‌بهانه پناه دادن به آوارگان، منطقه امن تشکیل دهند، پشت‌صحنه این است که می‌خواهند تروریست‌ها را جای دهند و مقدمه تجزیه سوریه است؛ ایران اسلامی هم به‌فضل خدا ایستاده و معتقد است که وحدت کشورهایی که آنها را مشروع می‌داند و به‌خصوص همسایگان باید حفظ شود.

خطیب نماز جمعه این هفته تهران با اشاره به نزدیک شدن به ایام نوروز و خرید مردم در شب عید، اظهار داشت: مردم در عید روانه بازار می‌شوند، از شما مردم وفادار به انقلاب اسلامی می‌خواهیم که روی تولید داخل متمرکز شوید، تا جنس تولید داخل هست، سراغ تولید خارج نروید،  اقتصاد مقاومتی بدون این شکل نمی‌گیرد، سهم خودتان را در اقتصاد مقاومتی ادا کنید، یک نه و یک آری داشته باشید،  نه به تولید خارج و آری به کالاهای تولید داخل.

آیت‌الله خاتمی در بخش دیگری از خطبه‌های دوم نماز جمعه این هفته تهران به 14 اسفند سالروز تشکیل کمیته امداد امام(ره) اشاره کرد و گفت: کمیته امداد امام خمینی(ره) از اولین نهادهایی است که با پیروزی انقلاب شکل گرفت و امام به‌شدت به این نهاد عشق می‌ورزید. مسئول بسیجی کمیته امداد، آقای مهندس فتاح گزارش خوبی قبل از خطبه‌ها ارائه کرد، به او گفتم که پُستی بالاتر از خدمت به محرومین نیست، او نیز به من گفت که "به زیرمجموعه‌ام گفته‌ام که آدم‌های اخمو جایی در کمیته امداد ندارند".

وی به روز 15 اسفند سالروز درختکاری اشاره و خاطرنشان کرد: اسلام در این رابطه رهنمودهای زیادی دارد، امیر مؤمنان درختکار بزرگ مدینه است، 100 هزار درخت خرما در این شهر کاشته و وقف امور مسلمین کرده است.

خطیب نماز جمعه این هفته تهران تصریح کرد: روایات ما بر درختکاری حکایت دارند، اما توجه شود که درخت میوه هم مورد تأکید روایات است، فقط اصرار بر درختکاری تنها نباشد. مسئولان بر کاشت درخت میوه هم مردم را ترغیب کنند. عزیزان استان خوزستان با مشکلات ریزگردها دست و پنجه نرم می‌کنند که ان‌شاءالله از این طریق مشکلات‌شان حل شود.


انتهای پیام//

           


دیدگاه
لطفا دیدگاه خود را با حروف فارسی بنویسید
"بسیج پرس" مجاز به ویرایش ادبی نظرات مخاطبین است.
"بسیج پرس" از انتشار دیدگاه هایی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی احترامی به اشخاص قومیت ها عقاید دیگران موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه های دین مبین اسلام باشد معذور است.
دیدگاه ها پس از تائید مدیر بخش مربوطه منتشر می شود.


چند رسانه ای

آخرین اخبار
پربازدیدترین
اخبار رده ها

خبرگزاری سپاه محمد رسول الله (ص) تهران بزرگ - بسیج پرس