پیوندها درباره سایت ارتباط با ما
   
شنبه 05 اسفند 1396

           
وزارت کشور:
تاریخ : 26/دي/1395 - 10:35 کد خبر : 88425

فضای بداخلاقی و حاشیه سازی در انتخابات آینده مضر است

بسیج پرس - مرکز اطلاع رسانی و امور بین الملل وزارت کشور در واکنش به خبرسازی برخی رسانه ها اطلاعیه ای صادر و تاکید کرد: وزارت کشور فضای بد اخلاقی و حاشیه سازی را مضر در انتخابات آینده می داند.


فضای بداخلاقی و حاشیه سازی در انتخابات آینده مضر است

به گزارش بسیج پرس؛ مرکز اطلاع رسانی و امور بین الملل وزارت کشور در واکنش به خبرسازی برخی رسانه ها اطلاعیه ای صادر و تاکید کرد: وزارت کشور فضای بد اخلاقی و حاشیه سازی را مضر در انتخابات آینده می داند.

 متن کامل این اطلاعیه بدین شرح است:

به منظور بهره گیری از اقدامات دولت و ایجاد روح امید در جامعه و نشان دادن تلاش مسئولان در رشد و شکوفایی همه جانبه کشور، وزارت کشور وظیفه خود می داند که اطلاع رسانی شفاف وامید آفرین ِ ‌کارکرد استانداریها و فرمانداری ها را در دستور کار خود قرار دهد.

درپی انتشارخبرخلاف واقع دربرخی رسانه های همسو با ادعای« بسیج امکانات دولت برای روحانی» نکات ذیل جهت تنویر افکار عمومی و مخاطبان رسانه های مذکور اعلام می شود؛

1. دولت یازدهم دولت مستقر و درحال انجام وظیفه قانونی خود می باشد و طبیعتا گزارش عملکرد هرساله خصوصا پایان دوره را امر بدیهی، ضروری، وظیفه اداری و یک تکلیف حکومتی می داند.

2. رهبر انقلاب در دیدار سوم شهریور95 بااعضای هیئت دولت فرمودند؛‌ عملکرد دولت و اقدام آن بهترین تبلیغ برای دولت محسوب می شود. توقع این است که رسانه های گروهی در آستانه دهه فجر در تقویت کارکرد نظام و گزارش آن از استانداران و فرمانداران مطالبه گری کنند؛‌ نه اینکه درخواست وزیر کشور برای گزارش به مردم به عنوان ولی نعمتان انقلاب را که یک وظیفه اداری است،‌ امر تبلیغاتی قلمداد کنند.

3. مرحوم فقید سعید؛ آیت الله هاشمی رفسنجانی طی سخنانی در روزهای پایان عمر به صراحت یادآورشدند که اطلاع رسانی در این دولت علیرغم کارهای صورت پذیرفته و عملکرد آن ضعیفمی باشد. به راستی کدام رسانه ها و کدام ساز و کار اطلاع رسانی،‌ باید اقدامات انجام شده را به عنوان کارکرد نظام بدور از جنجال های سیاسی به مردم گزارش دهد؟

4. دسترسی آسان دوستان منتقد دولت به این ابلاغیه،‌ حکایت از عدم طبقه بندی و محرمانه بودن آن دارد؛‌ همچون موارد دیگری که وزارت کشور طبق روال معمول در مناسبتهای مختلف ازجمله هفته دولت و دهه فجر و نظائر آن،‌ به منظور ارائه گزارش و روند پاسخگویی مناسب صادر می کند که جا داشت منتقدین به طور کامل به ابلاغیه توجه می کردند،‌ نه اینکه به استناد برخی از مطالب، آن هم بصورت ناقص، حکم کلی صادر کنند و جنجال رسانه ای هدایت شده ای را به راه بیندازند و تصریح بند 13 ابلاغیه با این عبارت که: (( تاکید می شود که اجرای طرح تعامل رسانه ای نباید تداعی کننده رفتار سیاسی و انتخاباتی استانداریها تلقی گردد)) را بدلیل منافع سیاسی و حزبی بر عقلانیت و انصاف مبتنی بر مصالح ملی غلبه داده و نادیده بگیرند.

5. به منظور بهره گیری از اقدامات دولت و ایجاد روح امید در جامعه و نشان دادن تلاش مسئولان در رشد و شکوفایی همه جانبه کشور، وزارت کشور وظیفه خود می داند که اطلاع رسانی شفاف و امید آفرین ِ ‌کارکرد استانداریها و فرمانداری ها را در دستور کار خود قرار دهد و طبق روال همه دولت های گذشته معاونین سیاسی را بهعنوان مس‍ئول شورای اطلاع رسانی برای انجام هرچه بهتر این ماموریت انتخاب و برگزیند؛ لذا با قاطعیت و تاکید اجرای آن را از استانداریها در ایام دهه فجر مطالبه می نماید.

6. وزارت کشور خود را امین نظام- دولت- ملت می داند و از تمام توان و قدرت خود در راستای اعتلاء و اقتدار ملی کشور بهره می برد و خود را موظف به اجرای دقیق قانون در برگزاری انتخابات سالم پرشور و با مشارکت حداکثری میداند و این اطمینان را می دهد که رضایت حق تعالی، پایبندی به حفظ خون شهدا و آرمان حضرت امام و منویات مقام معظم رهبری و دفاع از حقوق و صیانت از آراء مردم را در این انتخابات وظیفه قانونی و شرعی خود می داند و فضای بد اخلاقی و حاشیه سازی را مضر در انتخابات آینده می داند.


انتهای پیام//
منبع : شبکه خبر

           


دیدگاه
لطفا دیدگاه خود را با حروف فارسی بنویسید
"بسیج پرس" مجاز به ویرایش ادبی نظرات مخاطبین است.
"بسیج پرس" از انتشار دیدگاه هایی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی احترامی به اشخاص قومیت ها عقاید دیگران موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه های دین مبین اسلام باشد معذور است.
دیدگاه ها پس از تائید مدیر بخش مربوطه منتشر می شود.


چند رسانه ای

آخرین اخبار
پربازدیدترین
اخبار رده ها

خبرگزاری سپاه محمد رسول الله (ص) تهران بزرگ - بسیج پرس