پیوندها درباره سایت ارتباط با ما
   
جمعه 31 فروردين 1397

           
معاون هماهنگ کننده نیروی زمینی سپاه:
تاریخ : 26/آبان/1395 - 10:01 کد خبر : 86292

ایستادگی مدافعان حرم سبب حضور ۲۲ میلیونی مردم در حماسه اربعین شده است

بسیج پرس - معاون هماهنگ کننده نیروی زمینی سپاه با بیان اینکه مدافعان حرم با شعار "اجازه برپا شدن عاشورای دوباره را نمی‌دهیم" وارد عرصه نبرد شدند گفت: ایستادگی مدافعان حرم در عراق، کاظمین و نجف سبب حضور ۲۲ میلیونی مردم در حماسه اربعین حسینی شده است.


ایستادگی مدافعان حرم سبب حضور ۲۲ میلیونی مردم در حماسه اربعین شده است

 به گزارش بسیج پرس؛ سردار علی‌اکبر پورجمشیدیان شامگاه سه‌شنبه در مراسم بزرگداشت شهید محمدحسین بشیری به اربعین شهادت شهید مدافع حرم الوانی اشاره کرد و اظهار داشت: چند روز پیش در مراسم چهلم شهید الوانی دوست و همسنگر شهید بشیری به همدان آمدم و حالا در ایام اربعین حسینی می‌بینم همدان چهره عاشورایی به خود گرفته است.

وی تصریح کرد: خوشا به سعادت مردم همدان که مسیر نورانی شهادت و نوکری خاندان اهل بیت(ع) را دارند و شخصا به این حالشان غبطه می‌خورم.

معاون هماهنگ کننده نیروی زمینی سپاه با بیان اینکه سال گذشته در سوریه در خدمت شهیدان بشیری، الوانی و همدانی بودم عنوان کرد: مردان دلاوری در دامان مادران همدانی تربیت شده‌اند.

پورجمشیدیان افزود: پاسداران و بسیجیان و کسانی که روحیه و فرهنگ بسیجی داشتند به تأسی از شهدایی که می‌گفتند "کار نشد ندارد" و در مقابل بزرگترین تفکرات نظامی‌ایستادگی کردند، وارد این مسیر شدند و این فرهنگ و تفکر تا به ثمر رسیدن به آرمان‌های امام(ره) در این کشور جاری است.

وی با اشاره به نسل جوان امروز که با افتخار از حرم عقیله بنی‌هاشم دفاع می‌کنند سرمایه‌های این کشورند بیان کرد: این جوانان غیرتمند می‌توانند پرچم انقلاب را در بهترین شرایط به صاحب اصلی برسانند چرا که این راه را بزرگ مردانی از نسل اول سپاه مثل شهید همدانی، حبیب بن مظاهر ‌شروع کردند و این جوانان ادامه دهنده این راه هستند.

معاون هماهنگ کننده نیروی زمینی سپاه گفت: آن شهیدان مربیان و استادانی برای نسل‌های بعدی سپاه شدند تا راهی را نشان دهند که این انقلاب مقطعی نیست و انقلاب جهانی است که باید به انقلاب اصلی امام زمان(عج) وصل شود.

وی افزود: در جنگ تحمیلی مردان بزرگ انقلاب در کنار سایر نیروهای دفاع مقدس سخت‌ترین مأموریت‌ها را انجام دادند و جانانه از نظام دفاع کردن این راه را مردان دلاوری چون شهید همدانی، شهید قهاری، شهید چیتسازیان ترسیم کردند و نسل‌های بعدی آن راه را ادامه دادند.

این مقام مسئول با اشاره به اینکه در تاریخ ایران به ویژه 200 سال اخیر هر زمانی گروهی از کشورها، کشور ما را مورد تجاوز و تاخت و تاز قرار دادند قسمتی از خاک وطن را جدا کردند عنوان کرد: به برکت انقلاب اسلامی‌ مردان بزرگ در دوران جنگ تحمیلی جانانه در مقابل تمام دنیای استکبار ایستادند و ذره‌ای از خاک کشور جدا شدند و این نخستین باری بود که اردوگاه شرق و غرب در قالب شوروی سابق و آمریکای جهان‌خوار در مقابل ایران متحد شدند اما غیور مردان ایران با کمترین امکانات و سرمایه  مرزهای کشور را پاسبانی کردند.

وی اظهار داشت: برای مردان این مرز و بوم فرقی نمی‌کرد که آن صحنه کجاست بلکه برطرف کردن مشکلات و برطرف کردن غبار غم، فقر و تنگ دستی مردم ایران مطرح بود.

معاون هماهنگ کننده نیروی زمینی با بیان اینکه سپاه هنگامی‌ که احساس کرد مردم ایران در عرصه مسائل اجتماعی، فرهنگی و سیاسی و مشکل دارند، در این صحنه‌ها حضور یافت تصریح کرد: آنها هنگامی ‌که احساس کردند نیاز به بازسازی کشور است حضور یافتند و هر جا احساس کردند مردم سد، کارخانه و جاده و امکانات نیاز دارند و چاه‌های نفت باید به دست خود ما اداره شود ورود کردند و با همت جهادی وارد کار شدند.

وی گفت: روحیه جهادی و انقلابی آنها الگویی برای عصرها و نسل‌های کشور شد تا پای کار بیایند و بدانند که می‌توان در کشور زندگی کرد و موفقیت داشت و عرصه‌های مختلف اعم از علم، اقتصاد، صنعت و توسعه را طی کرد.

پورجمشیدیان بیان کرد: "شهید بشیری" از جوانانی بود که شاید انقلاب را ندیده و درک نکرده باشد اما با عشق و علاقه توفیق حضور در جمع پاسداران را یافته بود.

وی با تأکید بر این موضوع که شهید غیور «محمدحسین بشیری» در سپاه حضور موفق در همه عرصه‌ها داشت افزود: او همواره به دوستان خود تأکید می‌کرد که باید سربازان شایسته امام عصر(عج) باشیم و در تراز انقلاب اسلامی‌ فعالیت کنیم و باید افتخار کنیم که سربازان انقلاب هستیم.

معاون هماهنگ کننده نیروی زمینی سپاه با اشاره به فعالیت شهید بشیری در مجموعه آموزشگاه قدس همدان که یکی از پرافتخارترین مجموعه آموزش نیروهای مسلح است گفت: این شهید والامقام در عرصه علم و کار نمونه بود و باید الگویی برای جوانان این مرز و بوم شود.

وی با یادآوری این نکته که همه کسانی که در سایر جاها مربی آموزش بودند باید زیر نظر اساتیدی چون شهید بشیری در همدان آموزش می‌دیدند تا به تربیت نیروها بپردازند تصریح کرد: شهید بشیری در ورزش‌های رزمی، شنا و کاراته مراتب بالا را طی کرد و افتخار مردم همدان شد و در سایر عرصه‌های نظامی‌خصوصا در عرصه تخصصی و پیچیده تخریب نیروهای مسلح یکی از افراد نمونه بود.

پورجمشیدیان بیان کرد: امثال او را در سپاه که به مسائل نظامی، آموزشی و تخریب آشنا باشد کم داشتیم اما امروز بسیاری از کسانی که در جبهه مقاومت اسلامی، سوریه و عراق به دفاع از کشور خود می‌پردازند زیر نظر شهید بشیری آموزش دیده‌اند.

وی گفت: سال گذشته در سوریه در خدمت شهید بودم و از نزدیک دیدم آنجایی که دشمن با همه امکانات خود از تکفیری و داعشی‌ها را به سمت نیروهای اسلام می‌بستند امثال شهید بشیری راه را باز می‌کرد و سرمایه، جان و خون خود را برای مردم مظلوم شیعه و سنی سوریه نثار کردند.

معاون هماهنگ کننده نیروی زمینی سپاه با بیان اینکه در چهار سال اخیر قریب 30 هزار مردم شیعه در روستاهای فوئه و کفریا در زیر ستم و سختی و محاصره کامل هستند افزود: فرمانده سفاک النصره از رسیدن حتی یک دانه گندم به شیعیان منطقه ممانعت کرد.

وی عنوان کرد: امثال شهید بشیری رفتند تا شیعیان امیرالمؤمنین علی(ع) را در این مناطق نجات دهند و در جایی که زن‌های این روستاها را به اسارت می‌بردند و در بازار به فروش می‌رساندند شهید بشیری‌ها در مقابل این ظلم‌ها ایستادگی کردند.

این مقام مسئول اظهار داشت: در شهرهای نبل و الزهرا 80 هزار شیعه امیرالمومنین(ع) سه سال و نیم اسیر بودند و آب و آذوقه به آنها نمی‌رسید که مردان بزرگ اسلام به یاری آنها رفتند و وقتی به جبهه لبنان رفتم و از شیعیان لبنانی که برخی از آنها را به زنجیر و زندان کشانده بودند شنیدم که گفتند «رزمندگان شما ما را از این زندان‌ها نجات دادند».

پورجمشیدیان با بیان اینکه امروز همان بچه‌های حزب‌الله به برکت اساتید و مردان بزرگ مانند شهید بشیری شیوه جنگیدن و ایستادن در مقابل دنیا و صهیونیست را آموزش دیده‌اند تصریح کرد: پیش از انقلاب اسلامی ‌گاهی اوقات انسان از  ایرانی بودن خود احساس ننگ داشت، حتی در عربستان به حجاج ما می‌گفتند «اخو الیهود» چرا که ایران نفت و امکانات دیگر به رژیم صهیونیستی می‌داد اما امروز به برکت شهدا افتخار می‌کنیم که در لبنان در نزدیکترین پایگاه صهیونیست عکسی از مقام معظم رهبری زده شده که سید نصرالله بوسه بر دستان ایشان می‌زند و  این افتخار ماست.

وی با بیان اینکه دشمنان اگر دستشان می‌رسید کربلا و نجف را نیز با خاک یکسان می‌کردند اظهار داشت: آنها تا مرز 200 تا 300 متری حرم حضرت زینب(س) آمده بودند اما شهدای مدافع حرم رفتند و سینه سپر کردند و این شرایط را مدیریت کردند.

معاون هماهنگ کننده نیروی زمینی سپاه افزود: رزمندگان اسلام با این شعار که "اجازه برپا شدن عاشورای دوباره را نمی‌دهیم" وارد عرصه نبرد شدند و این مردان بزرگ در عراق، کاظمین و نجف ایستادند و امروز به برکت ایستادگی آنها 22 میلیون نفر در حماسه اربعین حسینی حضور می‌یابند که از این تعداد تنها 2.5 میلیون نفر از کشور ما حضور دارند.

وی عنوان کرد: برخی در کشور نان امنیتی که مدافعان حرم ایجاد کرده‌اند می‌خورند و در اوج ناامنی در منطقه اما با امنیت در کشور زندگی می‌کنند و کار سیاسی انجام می‌دهند اما در رسانه‌های خود می‌نویسند که مدافعان حرم به خاطر مادیات در سوریه و عراق حضور یافته‌اند.


انتهای پیام//
منبع : تسنیم

           


دیدگاه
لطفا دیدگاه خود را با حروف فارسی بنویسید
"بسیج پرس" مجاز به ویرایش ادبی نظرات مخاطبین است.
"بسیج پرس" از انتشار دیدگاه هایی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی احترامی به اشخاص قومیت ها عقاید دیگران موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه های دین مبین اسلام باشد معذور است.
دیدگاه ها پس از تائید مدیر بخش مربوطه منتشر می شود.اخبار مرتبطچند رسانه ای

آخرین اخبار
پربازدیدترین
اخبار رده ها

خبرگزاری سپاه محمد رسول الله (ص) تهران بزرگ - بسیج پرس