پیوندها درباره سایت ارتباط با ما
   
جمعه 27 مهر 1397

           
تاریخ : 22/آبان/1395 - 17:00 کد خبر : 86108

شهید کسائیان و شعار نویسی مدام ضد شاه

بسیج پرس - «ابراهیم» همیشه در کیفش اسپری‌های رنگی داشت و هر وقت که فرصتی دست می‌داد، دیوارهای شهر را به شعارهای انقلابی زینت می‌داد. کافی بود موقع عبور از خیابان‌ها چشم ماموران رژیم را دور می‌دیدیم؛ فوراً اقدام به نوشتن شعار می‌کردیم.


شهید کسائیان و شعار نویسی مدام ضد شاه

به گزارش بسیج پرس؛ در خاطره ای درباره شهید سیدابراهیم کسائیان آمده است: «ابراهیم» همیشه در کیفش اسپری‌های رنگی داشت و هر وقت که فرصتی دست می‌داد، دیوارهای شهر را به شعارهای انقلابی زینت می‌داد. کافی بود موقع عبور از خیابان‌ها چشم ماموران رژیم را دور می‌دیدیم؛ فوراً اقدام به نوشتن شعار می‌کردیم. ابراهیم در این کارها بیشتر از دیگران فعالیّت می‌کرد. شعاری که بیشتر از همه وحشت در اندام رژیم انداخته بود این بود که: «شاه باید برود».
با چند نفر از بچه‌ها، آرام به طرف سینما رفتیم و ابراهیم نیز با تعدادی دیگر از طرف دیگر خیابان می‌رفتند که تظاهرات و برنامه‌هایشان را اجرا کنند. در حالی که به سینما نزدیک می‌شدیم، یکی از افسران شهربانی به ما مشکوک شده بود و سریع خودش را به ما رسانده بود. تا برگشتم عقبم را نگاه کنم خود را زیر باطوم مامور شهربانی دیدم. ضربات باطوم آن مامور رعد آسا بر سر و صورتم می‌نشست. دست‌هایم را بالای سرم سپر کرده بودم. جیغ و دادم بلند شده بود، در این حال «ابراهیم» و شهید «جعفر رضایی» از آن سوی خیابان ما را دیده بودند که با مامور شهربانی درگیر شده‌ایم. آنها خودشان را به ما رساندند و در آن حین که مامور شهربانی به کتک‌کاری من مشغول بود، «ابراهیم» از پشت پرید و کلت افسر را از کمرش کشید و پا به فرار گذاشت. افسر ژاندارمری برگشت و به دنبال «ابراهیم» و «جعفر» دوید؛ او در حالی که می‌دوید فریاد می‌زد: «کلتم، کلتم، نذارید فرار کنن! کلتمو بردن!»
در این کشاکش، من خودم را از پشت به افسر رساندم. باطوم را محکم از دستش کشیدم و فرار کردم. مامورها به دنبال ما بودند. انبوه جمعیتی که برای تظاهرات به خیابان‌ها آمده بودند، برای این که مانع رسیدن دست ماموران به ما شوند، ما را در میان خودشان گرفتند و در لابه‌لای جمعیت پنهان شدیم. در حالی که سخت نگران ابراهیم شده بودم، داد می‌زدم: «ابراهیم! مواظب خودت باش!»
سه، چهار نفر از ماموران که ما را دنبال می‌کردند، وقتی به انبوهی و ازدحام جمعیت می‌رسند، مردم راه را بر آنها می‌بندند و مانع آنها می‌شوند، بین مردم و ماموران درگیری شدید صورت می‌گیرد.


انتهای پیام//
منبع : تسنیم

           


دیدگاه
لطفا دیدگاه خود را با حروف فارسی بنویسید
"بسیج پرس" مجاز به ویرایش ادبی نظرات مخاطبین است.
"بسیج پرس" از انتشار دیدگاه هایی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی احترامی به اشخاص قومیت ها عقاید دیگران موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه های دین مبین اسلام باشد معذور است.
دیدگاه ها پس از تائید مدیر بخش مربوطه منتشر می شود.اخبار مرتبطچند رسانه ای

آخرین اخبار
پربازدیدترین
اخبار رده ها

خبرگزاری سپاه محمد رسول الله (ص) تهران بزرگ - بسیج پرس