پیوندها درباره سایت ارتباط با ما
   
شنبه 01 ارديبهشت 1397

           
وزارت دفاع اعلام کرد:
تاریخ : 04/آبان/1395 - 08:37 کد خبر : 85235

شرکت آرازسازه ارتباطی با وزارت دفاع ندارد

بسیج پرس - وزارت دفاع طی گزارشی اعلام کرد: دفتر مدیریت طرح های ملی، مدیریت اجرایی پروژه های مناطق پنجگانه کشور وشرکت مدیریت طرح های زیرساختی و توسعه عمرانی آراز سازه هیچ ارتباطی با این وزارتخانه ندارد.


شرکت آرازسازه ارتباطی با وزارت دفاع ندارد

به گزارش بسیج پرس؛  وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح اعلام کرد: مدیریت طرح‌های ملی، مدیریت اجرایی پروژه‌های مناطق پنجگانه کشور و شرکت مدیریت طرح‌های زیرساختی و توسعه عمرانی آرازسازه و مدیرعامل آن هیچ ارتباطی با این وزارتخانه و سازمان‌های وابسته به آن ندارد.

در این گزارش آمده است: فردی با نام م.ر.الف خود را فرزند یکی از سرداران شهید و دارای مدرک دکترای عمران و فارغ‌التحصیل دانشگاه امام حسین(ع) معرفی و در اوایل شهریورماه سال گذشته با مراجعه به یکی از شرکت‌های اقماری وزارت دفاع ادعا می‌نماید در منطقه چشمه‌شور علی‌آباد قم مجری طرحی ملی با عنوان احداث سایتی چند منظوره می‌باشد. در این راستا متهم اقدام به اجاره دفتر کاری در خیابان ملاصدرا نموده و پس از نصب تابلویی تحت عنوان مدیریت طرح‌های ملی، مدیریت اجرایی پروژه‌های مناطق پنجگانه کشور شروع به فعالیت می‌نماید.

این گزارش در ادامه می‌افزاید: وی به منظور موجه جلوه دادن پروژه، کارفرمای اصلی را وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح معرفی و با عنوان مدیریت طرح‌های ملی کشور اقدام به مکاتبه با بانک‌ها و شرکت‌های خصوصی نموده و از آنان درخواست می‌نماید تا اسناد مالی و ضمانت‌نامه بانکی خود را به ذینفعی وزارت دفاع و با شناسه ملی این وزارتخانه صادر نمایند.

در این گزارش آمده است: با ورود سازمان حفاظت اطلاعات وزارت دفاع به موضوع مذکور و طی فرآیند اطلاعاتی و انجام استعلاماتی از مراجع مختلف مشخص گردید که وی فاقد مدرک دکتراست و هیچ‌گونه ارتباط سببی و نسبی با سردار شهید مدعی شده نداشته و هیچ انتصابی به دستگاه‌های مختلف اجرایی و نظارتی کشور ندارد و عنوان مدیریت طرح‌های ملی و پروژه سایت چشمه‌شور علی‌آباد قم کاملاً واهی و جعلی می‌باشد.

این گزارش با اعلام اینکه متهم م.ر.الف در آبان‌ماه سال 94 جهت انجام تحقیقات قضایی بازداشت و سپس با قرار وثیقه 40 میلیارد ریالی اواخر بهمن‌ماه همان سال آزاد شده تا پرونده مراحل صدور قرار مجرمیت و سیر مراحل دادگاه وی دنبال گردد، می‌افزاید: متهم م.ر.الف در مجموع بیش از 100 میلیارد ریال به صورت نقدی و غیرنقدی از افراد حقیقی و شرکت‌های خصوصی اخذ و با ساخت مهری جعلی تحت نام وزارت دفاع اقدام به وصول برخی چک‌های صادره به نام این وزارتخانه نموده است.

در ادامه این گزارش آمده است: برابر رصدهای اطلاعاتی به عمل آمده از سوی سازمان حفاظت اطلاعات وزات دفاع ، متهم م.ر.الف در ابتدای سال 95 و از طریق اداره ثبت شرکت‌ها و موسسات غیرتجاری تهران شرکتی را با عنوان شرکت مدیریت طرح‌های زیرساختی و توسعه عمرانی آرازسازه با مسئولیت محدود ثبت و دفتر آن را در خیابان ملاصدرا تهران مجدداً بازگشایی نموده است.

این گزارش با بیان اینکه متهم م.ر.الف به تازگی اقدام به تعریف پروژه‌ای جدید با نام ابریشم در حوالی فرودگاه بین‌المللی امام‌خمینی(ره) نموده و با مصاحبه با برخی سایت‌های خبری ماهیت پروژه‌های خود را سایت نظامی با 115 میلیون متر مکعب خاکبرداری به همراه 144 کیلومتر کانال به عرض 50 متر و عمق 14 متر با بهره‌برداری وزارت دفاع که 17 قطعه 2 کیلومتری در 4 ضلع این سایت وجود دارد اعلام می‌نماید؛ می‌افزاید: وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح هیچ‌گونه پروژه صنعتی، نظامی و غیرنظامی در منطقه چشم‌شور علی‌آباد قم و همچنین منطقه فرودگاه بین‌المللی امام‌خمینی(ره) نداشته و ندارد.

در انتهای این گزارش وزارت دفاع اعلام کرده است: دفتر مدیریت طرح‌های ملی، مدیریت اجرایی پروژه‌های مناطق پنج گانه کشور و شرکت مدیریت طرح‌های زیرساختی و توسعه عمرانی آرازسازه و مدیرعامل آن هیچ ارتباطی با این وزارتخانه و سازمان‌های وابسته به آن ندارد و چنانچه فرد یا افراد حقیقی و حقوقی از شرکت مذکور و مدیرعامل آن شاکی می‌باشند مراتب را به دفتر ارتباطات مردمی این وزارتخانه نیز منعکس نمایند.


انتهای پیام//
منبع : روابط عمومی وزارت دفاع

           


دیدگاه
لطفا دیدگاه خود را با حروف فارسی بنویسید
"بسیج پرس" مجاز به ویرایش ادبی نظرات مخاطبین است.
"بسیج پرس" از انتشار دیدگاه هایی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی احترامی به اشخاص قومیت ها عقاید دیگران موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه های دین مبین اسلام باشد معذور است.
دیدگاه ها پس از تائید مدیر بخش مربوطه منتشر می شود.


چند رسانه ای

آخرین اخبار
پربازدیدترین
اخبار رده ها

خبرگزاری سپاه محمد رسول الله (ص) تهران بزرگ - بسیج پرس