پیوندها درباره سایت ارتباط با ما
   
شنبه 05 اسفند 1396

           
رئیس سازمان عقیدتی سیاسی ارتش در جمع وابستگان نظامی ایران:
تاریخ : 03/آبان/1395 - 15:43 کد خبر : 85231

مواضع انفعالی و انزواطلبانه آینده روشنی ندارد

بسیج پرس - رئیس سازمان عقیدتی سیاسی ارتش نقش آفرینی منطقه ای را یکی دیگر از الزامات جمهوری اسلامی ایران در مقطع فعلی دانست و گفت: این نقش آفرینی همواره مورد تأکید مقام معظم رهبری بوده و باعث شده ما شاهد افزایش اقتدار و منزلت جمهوری اسلامی ایران در منطقه باشیم.


مواضع انفعالی و انزواطلبانه آینده روشنی ندارد

به گزارش بسیج پرس؛ حجت الاسلام والمسلمین آل هاشم رئیس سازمان عقیدتی سیاسی ارتش در جمع وابستگان نظامی جمهوری اسلامی ایران در کشورهای خارجی گفت: امروز ایران اسلامی با درایت و رهبری حکیمانه مقام معظم رهبری و مجاهدت همه سربازان نظام، به یک قدرت مسلم منطقه ای تبدیل شده و به صورت مستقل در منطقه و جهان نقش آفرینی می کند.

وی در ادامه سخنانش با اشاره به اینکه امروز در مقطع حساس و سرنوشت سازی در نظام بین الملل و منطقه غرب آسیا که بخش اعظم جهان اسلام را در بر می گیرد قرار داریم، افزود: هندسه قدرت تحت تأثیر عوامل گوناگون، دستخوش تحولات اساسی شده و زمینه های شکل گیری ساختار و نظامی جدید را فراهم آورده که در آن قدرت های سنتی پیشین جای خود را به مجموع هایی از کشورها و بازیگران جدید با هویت های نوین داده است.

آل هاشم با بیان اینکه کشورهایی که سوابق طولانی در استعمارگری دارند با استفاده از وضعیت منطقه بدنبال اهداف استکباری و استعماری خود هستند، افزود: به نظر نمی رسد منطقه غرب آسیا در آینده نزدیک روی آرامش و ثبات به خودش ببیند لذا منازعات ضداسلامی و تفرقه افکنانه که در جهت منافع رژیم صهیونیستی است در میان مدت ادامه خواهد یافت اما قدرتهای مداخله‌گر غربی و دولت های مستبد و وابسته منطقه هرگز نمی‌توانند در بلند مدت و برای همیشه مانع توده های عظیم مردم شوند چرا که بیداری اسلامی در نهایت موجب سرنگونی حکام جور و ستم خواهد شد.

نماینده ولی فقیه در ارتش با بیان اینکه امروز همه زورگویان در مقابل جمهوری اسلامی ایران صف آرایی کرده اند و طیف گوناگونی از دشمنان در یک جبهه گسترده در مقابل ایران اسلامی ایستاده و توطئه آفرینی می کنند، افزود: علاوه بر گستردگی جغرافیایی خصومتها و تهدیدها علیه جمهوری اسلامی ایران از حیث موضوع هم این تهدیدها دارای تنوع و گستردگی زیادی بوده و فشارهای سیاسی، تحریم های اقتصادی، تهدیدهای نظامی و تهاجم گسترده فرهنگی در سال های اخیر علیه جمهوری اسلامی ایران را شامل شده است.

وی خطرناک ترین نوع تهدیدها علیه انقلاب اسلامی را حوزه گفتمانی و هویتی دانست و گفت: دشمنان خارجی و ایادی داخلی آنان متمرکز بر حوزه گفتمانی انقلاب اسلامی ایران شده اند و حتی ایجاد و پشتیبانی از گروه‌های معاند و تروریستی در منطقه در وهله اول با هدف ایجاد چالش گفتمانی در مقابل انقلاب اسلامی ایران شکل گرفته است به نحوی که امروزه صدها شبکه ماهواره ای و تلویزیونی و هزاران سایت اینترنتی در همین راستا قدم بر می دارند.

تغییر در ابعاد فکری و هویتی نسل جوان بعنوان عامل اصلی قدرت در آینده و تُهی سازی هویت انقلاب اسلامی هر چند با حفظ ظاهر آن از سوی دشمنان؛ از جمله مسائل دیگری بود که رئیس سازمان عقیدتی سیاسی ارتش به آنها اشاره کرد و گفت: بدیهی است که جنگ دشمنان با ملت ایران اسلامی هرگز به پایان نخواهد رسید و نظام اسلامی همچنان در معرض تهدیدهای گوناگون دشمنان نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران قرار دارد. بویژه اینکه ایران اسلامی امروز با درایت و رهبری حکیمانه مقام معظم رهبری(مد ظله العالی) و مجاهدت همه سربازان نظام به یک قدرت مسلم منطقه ای تبدیل شده و به صورت مستقل در منطقه و جهان نقش آفرینی می کند.

آل هاشم در ادامه اظهار داشت: مقام معظم رهبری بزرگترین راهبرد مقاومت در برابر دشمنان را انقلابی گری و انقلابی ماندن بیان فرموده اند و پنج شاخص را برای انقلابی ماندن ترسیم کرده اند که عبارتند از: پایبندی به مبانی و ارزش های اسلام و انقلاب، هدفگیری آرمان های انقلاب و همت بلند برای رسیدن به آنها، پایبندی به استقلال کشور، حساسیت در برابر دشمن و نقشه های او و عدم تبعیت از آنها و در نهایت تقوای دینی و سیاسی.

وی یکی دیگر از الزامات جمهوری اسلامی در مقطع فعلی را تبیین مسائل اصلی نظام دانست و افزود: اعلام مواضع بر حق و منطقی جمهوری اسلامی ایران و روشنگری دارای اولویت است چرا که دشمنان نظام در سال های اخیر سرمایه گذاری فراوانی بر روی رسانه های گروهی کرده اند تا در جوی از فریبکاری و فرافکنی، گفتمان انقلاب اسلامی و جمهوری اسلامی ایران را تضعیف کرده و نابود کنند زیرا می دانند عمده مشکلاتشان در منطقه ما، فراگیر شدن پیام انقلاب اسلامی است.

تقویت مولفه های قدرت ملی یکی دیگر از ملزومات جمهوری اسلامی برای افزایش قدرت درون زا بود که آل هاشم به آن اشاره کرد و افزود: جمهوری اسلامی ایران باید کلیه مولفه های قدرت ملی خود را تقویت کند لذا مقام معظم رهبری در مقاطع مختلف ضمن تأکید بر افزایش قدرت، پیشرفت در ابعاد فرهنگی، علمی و اقتصادی را ضروری دانسته اند چرا که افزایش قدرت در داخل، علاوه بر ارتقای کارآیی نظام، بسترهای لازم را برای اعتلای موقعیت های منطقه ای و جهانی برای جمهوری اسلامی ایران فراهم می آورد.

توجه به مفهوم قدرت موضوع دیگری بود که رئیس سازمان عقیدتی سیاسی ارتش در جمع وابستگان نظامی ایران به آن اشاره کرد و گفت: امروز، مفهوم قدرت از حالت سخت به نرم تبدیل شده لذا لازم است ضمن توجه و تقویت مولفه سخت قدرت به مولفه نرم قدرت نیز توجه بسیار شده و برای حفظ و اعتلای نظام، بطور مستمر به تولید ارزش و هنجارهای بین المللی مبتنی بر آموزه های اسلامی پرداخته و گفتمان انقلاب اسلامی را تقویت و توسعه بدهیم.

آل هاشم همچنین نقش آفرینی منطقه ای را یکی دیگر از الزامات جمهوری اسلامی ایران در مقطع فعلی دانست و گفت: این الزام عمدتاً بر جایگاه منطقه ای ایران تأکید دارد و بدون تردید اتخاذ مواضع انفعالی و انزواطلبانه نه تنها آینده روشنی را برای جمهوری اسلامی ایران رقم نمی زند بلکه زمینه تضعیف کشور را در عرصه مختلف بویژه در منطقه موجب خواهد شد. این نقش آفرینی همواره مورد تأکید مقام معظم رهبری بوده و باعث شده ما شاهد افزایش اقتدار و منزلت جمهوری اسلامی ایران در منطقه باشیم.

وی در پایان سخنانش حفظ انقلاب و کشور بعنوان چشم امید بسیاری از مردمان و کشورهای دنیا در سایه حفظ وحدت و تبعیت از ولایت را بسیار مهم دانست و افزود: لازم است در این زمینه همه ما با درک عمیق و صحیح از موقعیت انقلاب اسلامی و جمهوری اسلامی، مصمم تر و پایدارتر از گذشته با آرمان های امام عظیم الشأن(ره) و اهداف مقدس مقام معظم رهبری و شهیدان تجدید پیمان کرده و مسیر سربلندی و پیشرفت کشور را با عزم و اراده جدی و محکم طی کنیم.


انتهای پیام//
منبع : فارس

           


دیدگاه
لطفا دیدگاه خود را با حروف فارسی بنویسید
"بسیج پرس" مجاز به ویرایش ادبی نظرات مخاطبین است.
"بسیج پرس" از انتشار دیدگاه هایی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی احترامی به اشخاص قومیت ها عقاید دیگران موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه های دین مبین اسلام باشد معذور است.
دیدگاه ها پس از تائید مدیر بخش مربوطه منتشر می شود.


چند رسانه ای

آخرین اخبار
پربازدیدترین
اخبار رده ها

خبرگزاری سپاه محمد رسول الله (ص) تهران بزرگ - بسیج پرس