پیوندها درباره سایت ارتباط با ما
   
شنبه 05 اسفند 1396

           
وزیر اطلاعات در کمیسیون امنیت‌ملی:
تاریخ : 14/مهر/1395 - 08:48 کد خبر : 84204

مدیران از میان مسئولیت و گرین‌کارت یکی را انتخاب کنند

بسیج پرس - حجت‌الاسلام علوی گفت: به مدیران گفته شده که بین مسئولیت و تابعیت مضاعف و گرین کارت و اقامت یکی را انتخاب کنند.


مدیران از میان مسئولیت و گرین‌کارت یکی را انتخاب کنند

به گزارش بسیج پرس؛ در جلسه کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس موضوع درخواست تحقیق و تفحص از دو تابعیتی‌ها و دادن گرین کارت در حوزه مسئولان و مدیران ارشد کشور با حضور  وزیر اطلاعات مورد بحث و بررسی قرار گرفت که به گفته سخنگوی این کمیسیون ابطحی نماینده خمینی شهر به نمایندگی از درخواست کنندگان تفحص توضیحاتی نسبت به خطرات امنیتی و سیاسی وجود تابعیتی‌ها در دستگاه های اجرایی و مدیریتی داشته و خواستار تصویب تفحص شده است.

سید محمود علوی  در این رابطه با اشاره به قوانین موجود در مورد تابعیت و دو تابعیت ها اظهار کرد: ما طبق قانون در استعلامات به هیچ عنوان کوتاه نیامده و نخواهیم آمد به طوری که در بیش از هفتاد مورد از استعلامات نسبت به تابعیت آنها تردید داشته و بررسی کردیم، صلاحیت آنهایی که برای ما اثبات نشد  رد کردیم.

وی افزود:  رئیس جمهور نیز بر این امر تاکید داشته و از ما خواستند که با عمل دقیق کوتاه نیاییم،  وزارت اطلاعات حتی روی مدیرانی که بعد از مسئولیت اقدام به تابعیت مضاعف یا گرین کارت و اقامت کرده و آن را دنبال می‌کنند حساسیت دارد . به آن‌ها گفته شده بین مسئولیت و تابعیت مضاعف و گرین کارت  و اقامت یکی را انتخاب کنند. اگر تابعیت مضاعف و گرین کارت و اقامت بگیرند به مقام مافوق آنها گفته می‌شود که در این صورت ادامه مسئولیت برای این افراد امکان پذیر نیست، با توجه به این موارد ما تحقیق و تفحص در راستای کمک به این وزارتخانه می‌دهیم.

به گفته نقوی حسینی، سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس در ادامه این جلسه حاجی دلیگانی نماینده شاهین شهر به نمایندگی از سوال کنندگان سوالی از وزیر اطلاعات مطرح کرد مبنی بر اینکه اقدامات این وزارت خانه برای جلوگیری و برخورد با مصادیقهای نفوذ در جامعه‌های علمی و فرهنگی کشور چیست؟

علوی وزیر اطلاعات در پاسخ به این سوال گفت:‌ دستگاه اطلاعاتی با حساسیت ویژه بر روی پروژه نفوذ ، اشراف کامل اطلاعاتی و امنیتی تحت هر پوششی دارد .نظارت کامل وجود دارد و در هر مرحله ای در صورت لزوم برخورد قاطع صورت می گیرد.

وی ادامه داد:به طور مثال سفر جیمز داباکیس ( سناتور آمریکایی ) کاملا تحت اشراف اطلاعاتی انجام گرفت و در تور اطلاعاتی وزارت بود.او تاکنون دو بار به ایران آمده ولی سفر اخیر وی کاملا در اختیار بود.

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی وسیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در جمع بندی جلسه امروز کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس تصریح کرد:‌ طرح تحقیق و تفحص از تابعیت مضاعف، گرین کارت و اقامت مدیران و مسئولان ارشد نیز بعد از رای‌گیری رد شد اما کمیسیون تاکید کرد که باید با ارائه طرح جامع از ورود دارندگان تابعیت مضاعف به مسئولیت  و مدیریت جلوگیری شود.

وی هم‌چنین درباره موارد کاری دیگر این کمیسیون گفت: در جلسه امروز این کمیسیون لوایح موافقتنامه شامل  پاریس ( درزمینه محیط زیست و مقابله با آلاینده ها و گازهای گلخانه ای ) ، همکاری بین دولت ایران و جمهوری آذربایجان درزمینه ادامه ساخت، بهره برداری و استفاده از منابع آب و انرژی سطح ها و نیروگاه های برق آبی خداآفرین و قیر قلعه سی بر روی رودخانه ارس و موافقت نامه بین ایران و روسیه در زمینه همکاری و کمک مطابق در امور گمرکی به تصویب رسید.

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس ارجاع مجدد طرح الزام وزارت خارجه به توسعه دیپلماسی انقلابی کشوربه کمیته سیاست خارجی برای تکمیل شدن این طرح را از دیگر موارد مطرح درجلسه کمیسیون عنوان و اظهار کرد: کمیسیون امنیت طرح ساماندهی اتباع بیگانه که در کمیته امنیت رد شده بود را رد کرد .


انتهای پیام//
منبع : خانه ملت

           


دیدگاه
لطفا دیدگاه خود را با حروف فارسی بنویسید
"بسیج پرس" مجاز به ویرایش ادبی نظرات مخاطبین است.
"بسیج پرس" از انتشار دیدگاه هایی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی احترامی به اشخاص قومیت ها عقاید دیگران موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه های دین مبین اسلام باشد معذور است.
دیدگاه ها پس از تائید مدیر بخش مربوطه منتشر می شود.


چند رسانه ای

آخرین اخبار
پربازدیدترین
اخبار رده ها

خبرگزاری سپاه محمد رسول الله (ص) تهران بزرگ - بسیج پرس