پیوندها درباره سایت ارتباط با ما
   
یکشنبه 26 آذر 1396

           
وصیتنامه شهید سعید عباسی؛
تاریخ : 03/مهر/1395 - 11:30 کد خبر : 83619

هرگونه تساهل در پیشبرد اهداف انقلاب تضییع خون شهدا است

بسیج پرس - شهید سعید عباسی در وصیت‌نامه خود نوشته است: به شما توصیه می‌کنم که هدف و آرمان خود را حفظ و تداوم انقلاب قرار دهید که که هرگونه سهل انگاری در این راه همانا ضایع کردن خون کلیه شهدا خواهد بود.


هرگونه تساهل در پیشبرد اهداف انقلاب تضییع خون شهدا است

به گزارش بسیج پرس؛ روزگاری رهبر کبیر انقلاب اسلامی(ره) در مورد وصیت نامه شهدا می‌فرمود:«این وصیت‌نامه‌‏هایى که این عزیزان می‌نویسند مطالعه کنید. پنجاه سال عبادت کردید، و خدا قبول کند، یک روز هم یکى از این وصیت‌نامه‏ ها را بگیرید و مطالعه کنید و تفکر کنید.» چند سال پیش بود که رهبر معظم انقلاب هم در یکی از دیدارهای رسمی‌شان به خواندن وصایای شهدا توصیه داشتند.

ایشان در این زمینه فرمودند: «این وصیت‌نامه‌هایی که امام می‌فرمودند بخوانید، من به این توصیه‌ ایشان خیلی عمل کرده‌ام. هرچه از وصیت‌نامه‌های همین بچه‌ها به دستم رسیده - یک فتوکپی، یک جزوه - غالباً من اینها را خوانده‌ام؛ چیزهای عجیبی است. ماها واقعاً از این وصیت‌نامه‌ها درس می‌گیریم. این‌جا معلوم می‌شود که درس و علم و علم الهی، بیش از آنچه که به ظواهر و قالب‌های رسمی وابسته باشد، به «حکمت معنوی» - که ناشی از نورانیت الهی است - وابسته است. آن جوان خطش هم بزور خوانده می‌شود، اما هر کلمه‌اش برای من و امثال من، یک درس راهگشاست و من خودم خیلی استفاده کرده‌ام...وقتی معنویت هست، دلها مجذوب آن می‌شود. وقتی دل‌ها مجذوب شد، نیروها به دنبال دل‌ها و اراده‌ها حرکت می‌کند. وقتی این‌طور شد، بزرگترین قدرت‌ها نمی‌توانند یک ملت را شکست بدهند. برادران! این واقعیت در ایران اتفاق افتاد؛ بزرگترین قدرت‌های دنیا نتوانستند ایران را شکست بدهند.» اعجازهای نهفته در کلام این مردان خدا گنجینه‌ای از حکمت آن‌هاست که میدان جهاد در راه خدا به آن دست یافتند. مرور خطوط این وصایا ضروری است.

شهید سعید عباسی متولد سال 44 بوده که در سال 65 براثر اصابت ترکش خمپاره در عملیات کربلای4 در شلمچه به شهادت رسید.

شهید سعید عباسی در وصیت نامه خود می‌نویسد: یا رب خود را به مسلخ عشقت چون اسماعیل به قربانگاه آورده ام تا جانم را با شور و شوق از سر اخلاص در درگاهت قربانی کنم وگر چند که قابل و لایق نیستم لیکن از تو می‌خواهم که بر من منت گذارده و بر هدیه جانم مهر قبولی زنی و آن را بپذیری.یا غفار مرا ببخش و عفو کن تا از سنگینی گناهانی که کرده‌ام آسوده و سبک شوم وآنگاه مرغ جانم را بالی ده و قفس تنم را بشکن و تکه تکه گردان تا آنگاه در این آزادی جان سبک بال به سویت پرواز کنم.

شهید عباسی در بخشی دیگر از وصیت‌نامه خود نوشته‌است: به شما توصیه می‌کنم که هدف و آرمان خود را حفظ و تداوم انقلاب قرار دهید و در این راه با قدمهای محکم واستوار به پیش بتازید و در راه رسیدن به آزادی و رهایی مطلق از ظلم جهانخواران و استعمارگران وپیشبرد اهداف انقلاب اسلامی همت کنید ولحظه‌ای توقف و درنگ و سستی نکنید که هرگونه سهل انگاری در این راه همانا ضایع کردن خون کلیه شهدا خواهد بود و عقوبتی بس دردناک به دنبال خواهد داشت و بدانید که این تداوم جزبا پیروی از امام خمینی میسر نخواهد شد پس از ایشان تبعیت و پیروی کنید که همانا بیان کننده راه انبیا وائمه‌اطهار(ع) هستند و بدانید که به هر اندازه از این خط و راه منحرف شوید از اسلام جدا شده اید و به همان اندازه هم خوار و زبون خواهید شد و به قعر ضلالت و رذالت خواهید افتاد.

ازشما می‌خواهم نسبت به مسائل اسلام وانقلاب هم بی تفاوت نباشید زیرا همانطورکه موضع‌گیری علیه انقلاب به منزله‌ی‌کفر است، بی‌طرفی نسبت به مسائل انقلاب واسلام هم خیانت به اسلام و نفاق است و کسانی‌که خود را نسبت به این مسائل بی‌طرف می دانند ضربه‌ی بزرگی به اسلام می‌زنند.

والسلام علیکم

شهید سعید عباسی

سال هزار و سیصد وشصت و پنج


انتهای پیام//

           


دیدگاه
لطفا دیدگاه خود را با حروف فارسی بنویسید
"بسیج پرس" مجاز به ویرایش ادبی نظرات مخاطبین است.
"بسیج پرس" از انتشار دیدگاه هایی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی احترامی به اشخاص قومیت ها عقاید دیگران موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه های دین مبین اسلام باشد معذور است.
دیدگاه ها پس از تائید مدیر بخش مربوطه منتشر می شود.اخبار مرتبطچند رسانه ای

آخرین اخبار
پربازدیدترین
اخبار رده ها

خبرگزاری سپاه محمد رسول الله (ص) تهران بزرگ - بسیج پرس