پیوندها درباره سایت ارتباط با ما
   
شنبه 25 آذر 1396

           
سدید منتشر کرد؛
تاریخ : 25/شهريور/1395 - 21:45 کد خبر : 83139

«هستی‌شناسی اجتماعی» در یک کتاب

بسیج پرس - کتاب «هستی‌شناسی اجتماعی» اثر سیدعلی سیدی فرد، با مقدمه محمدحسین ملک‌زاده توسط نشر سدید(انتشارات بسیج دانشجویی دانشگاه امام صادق‌علیه‌السلام) و به اهتمام مرکز تحقیقات بسیج دانشگاه امام صادق(ع) منتشر شد.


«هستی‌شناسی اجتماعی» در یک کتاب

به گزارش بسیج پرس؛ کتاب «هستی شناسی اجتماعی» در چهار فصل شامل بیان مسئله، روش پژوهش و معرفی مفاهیم اساسی، مسئله هستی‌شناسی امر اجتماعی در جهان اسلام، مسئله هستی‌شناسی امر اجتماعی در جهان غرب و بیان نظریه مختار است.

مسئلۀ هستی‌شناسی اجتماعی از مسائل فلسفی پیچیده در حیطه فلسفه علوم اجتماعی است و اتخاذ موضع روشن در این مسئله، تا حد زیادی دیدگاه ما در باب مسئلۀ عاملیت‌ - ساختار را روشن می‌کند. کتاب «هستی‌شناسی اجتماعی؛ درآمدی بر یک نظریۀ نو» سعی می‌کند نظریه‌ای ایجابی در این زمینه ارائه کند که عمدتاً مبتنی بر پاره‌ای دستاورهای علم اصول فقه، به خصوص نظریۀ تقارن شدید شهید صدر، است.

افزون بر این، کتاب حاضر به صورت فشرده برخی دیدگاه‌ها و نظریات تأثیرگذار در باب مسئلۀ هستی‌شناسی اجتماعی را مورد بررسی قرار می‌دهد. نظریاتی که هم شامل دیدگاه‌های اندیشمندان مسلمانی نظیر خواجه نصیرالدین طوسی، علامۀ طباطبایی، شهید مطهری، استاد جوادی آملی، استاد مصباح یزدی، شهید محمدباقر صدر و ... می‌شود؛ و هم به سیر تاریخی این مسئله در جهان غرب می‌پردازد و آرای برخی اندیشمندان غربی نظیر اصحاب روشنگری، جامعه‌شناسان کلاسیک، ساختارگرایان، کاردگرایان، اصحاب کنش متقابل نمادین، طرفداران پدیدارشناسی اجتماعی، گیدنز، بوردیو، تایلر برج و جان سرل را مرور و بررسی می‌کند.

چاپ اول این کتاب در 184 صفحه و به قیمت 130 هزار ریال در تابستان 95 منتشر شده است. علاقه‌مندان برای تهیۀ این کتاب می‌توانند به سایت مؤسسۀ علمی-فرهنگی سدید مراجعه کنند.


انتهای پیام//

           


دیدگاه
لطفا دیدگاه خود را با حروف فارسی بنویسید
"بسیج پرس" مجاز به ویرایش ادبی نظرات مخاطبین است.
"بسیج پرس" از انتشار دیدگاه هایی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی احترامی به اشخاص قومیت ها عقاید دیگران موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه های دین مبین اسلام باشد معذور است.
دیدگاه ها پس از تائید مدیر بخش مربوطه منتشر می شود.


چند رسانه ای

آخرین اخبار
پربازدیدترین
اخبار رده ها

خبرگزاری سپاه محمد رسول الله (ص) تهران بزرگ - بسیج پرس