پیوندها درباره سایت ارتباط با ما
   
دوشنبه 02 بهمن 1396

           
جدال دو اسلام در نگاه به علم؛
تاریخ : 20/مرداد/1395 - 14:52 کد خبر : 81394

جایگاه تخصص و تعهد در جدال اسلام ناب و اسلامهای تحریف شده

بسیج پرس - علاقه‌مندم که فرد فرد شما جوانان و نوجوان، عالم و متخصصی متعهد برای اسلام ناب محمدی(ص) و مبارزی سرسخت علیه اسلام آمریکایی و مرفهین و پرچمدار وفاداری برای ایثارگران و شهیدان خود باشید.


جایگاه تخصص و تعهد در جدال اسلام ناب و اسلامهای تحریف شده

به گزارش بسیج پرس؛ مسئله تخصص و نسبت آن با تعهد در چارچوب اندیشه دینی یک مقوله با اهمیتی بوده و هست. گروهی به تخصص گرایی تکیه کرده و می کنند و وقعی به تعهد نمی دهند که در جامعه ایران مشهور به تکنوکراتها هستند. در مقابل این گروه عده ای دیگر برای حل مسائل و مشکلات و همچنین ایجاد پیشرفت و ترقی در جامعه به همراهی پایاپای تعهد و تخصص تاکید می ورزند و معتقدند اگر تخصصی در کار باشد و تعهدی مطرح نباشد نتیجه عملی کار، نه تنها پیشرفت و ترقی نیست بلکه سقوط و انحطاط خواهد بود گرچه برای مدتی در ظاهر، اندک پیشرفتهایی حاصل شود. بر همین اساس به بازخوانی برخی نظرات امام خمینی(ره)، بنیان گذار انقلاب اسلامی و پایگاه و مروج اسلام ناب محمدی در کتاب جدال دو اسلام می پردازیم.

علاقه مندم که فرد فرد شما جوانان و نوجوان، عالم و متخصصی متعهد برای اسلام ناب محمدی(ص) و مبارزی سرسخت علیه اسلام آمریکایی و مرفهین و پرچمدار وفاداری برای ایثارگران و شهیدان خود باشید؛ و بتوانید علم، عمل و تقوا، نفاق و کج فکریها و تحجرها و مقدس مآبیها را از دامن اسلام بزدایید. کارنامه نورانی شهادت جانبازی عزیزان شما، گواه صادقی بر کسب بالاترین امتیازات و مدارج تحصیل معنوی آنان است که با مهر رضایت خدا امضاء شده است و اما کارنامه شما در گرو تلاش و مجاهدت شماست.زندگی در دنیای امروز، زندگی در مدرسه اراده است و سعادت و شقاوت هر انسانی به اراده همان انسان، رقم می خورد. اگر بخواهید عزیز و سربلند باشید، باید از سرمایه های عمر و استعدادهای جوانی استفاده کنید. با اراده و عزم راسخ خود به طرف علم و عمل و کسب دانش و بینش حرکت نمایید که زندگی زیر چتر علم و آگاهی آنقدر شیرین و انس با کتاب و قلم اندوخته ها آنقدر خاطره آفرین و پایدار است که همه تلخیها و ناکامیهای دیگر را از یاد می بد. بشیرت با همه پیشرفتهایی در علوم و فنون، هنوز در گهواره طفولیت دانش است و تا رسیدن به بلوغ کامل، راه طولانی ای در پیش است. امیدوارم ملتهای اسلامی و ملت بزرگ ایران با یک تحرک فرهنگی گسترده بتوانند مسلمانان را از فقر و تنگنای علمی درآورند.


انتهای پیام//

           


دیدگاه
لطفا دیدگاه خود را با حروف فارسی بنویسید
"بسیج پرس" مجاز به ویرایش ادبی نظرات مخاطبین است.
"بسیج پرس" از انتشار دیدگاه هایی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی احترامی به اشخاص قومیت ها عقاید دیگران موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه های دین مبین اسلام باشد معذور است.
دیدگاه ها پس از تائید مدیر بخش مربوطه منتشر می شود.


چند رسانه ای

آخرین اخبار
پربازدیدترین
اخبار رده ها

خبرگزاری سپاه محمد رسول الله (ص) تهران بزرگ - بسیج پرس