پیوندها درباره سایت ارتباط با ما
   
سه شنبه 29 اسفند 1396

           
تاریخ : 13/مرداد/1395 - 14:58 کد خبر : 80913

هیات‌های انتخاب بخش بین‌الملل چهاردهمین جشنواره فیلم مقاومت اعلام شد.

بسیج پرس - سه هیات سه نفره عهده‌دار ارزیابی آثار رسیده به بخش‌های فیلم کوتاه و پویانمایی، آثار مستند و فیلم‌های سینمایی بخش بین‌الملل چهاردهمین جشنواره فیلم مقاومت شدند.


هیات‌های انتخاب بخش بین‌الملل چهاردهمین جشنواره فیلم مقاومت اعلام شد.

به گزارش بسیج پرس؛ روابط عمومی جشنواره بین‌المللی فیلم مقاومت با اعلام اسامی سه هیات ارزیابی و انتخاب بخش‌های بین‌الملل را به این ترتیب معرفی کرد:

هیئت انتخاب بخش سینمایی: شهاب اسفندیاری، بهمن حبشی، سعید مستغاثی

هیات انتخاب فیلم‌های مستند: شفیع آقامحمدیان، مهدی همایونفر و محمد طیب

هیات انتخاب فیلم‌های کوتاه و پویانمایی: حسن نجاریان، نقی نعمتی و محسن برمهانی

این سه هیات مسئولیت ارزیابی و انتخاب 1700 فیلم رسیده از 104 کشور جهان را بر عهده دارند.

 

در این خبر سایر مشخصات هیات‌های انتخاب بخش بین‌الملل به این شرح آمده است:

دکتر شهاب اسفندیاری، متولد ۱۳۵۶ در اصفهان، استادیار دانشکده سینما- تئاتر دانشگاه هنر و مستندساز است. وی دارای مدرک کارشناسی کارگردانی سینما و کارشناسی ارشد سینما از دانشگاه هنر است و دکترای خود را در رشته «نظریه انتقادی و مطالعات فیلم» از دانشگاه ناتینگهام انگلستان دریافت کرده است. رساله دکتری او با عنوان «سینمای ملی و جهانی شدن» در انگلستان و آمریکا منتشر شده است. ترجمه آن نیز در ایران توسط انتشارات سروش منتشر شد و به عنوان پژوهش فرهنگی برتر سال ١٣٩٤ انتخاب گردید. مجموعه «جهانشهری‌ها»، «تمدن‌های زنده به گور» و مستند «لیورپول» از آثار مستند اوست. دکتر اسفندیاری در سیزدهمین جشنواره فیلم مقاومت مدیر کمیته علمی - پژوهشی و دبیر همایش علمی "سینمای مقاومت" بود. کتاب "سینمای مقاومت: نظریه‌ها، سیاست‌ها، نقدها" به ویراستاری او به زودی توسط انتشارات سوره مهر منتشر خواهد شد.
بهمن حبشی متولد 1340 در شهر مراغه می‌باشد تحصیلات ایشان حوزوی و دانشگاهی است./ سوابق: تدریس در دانشگاه تهران، مدیر فرهنگی وزارت خارجه، مدیرکل طرح و برنامه در سازمان صدا و سیما، محقق و پژوهشگر و نویسنده و مشاور چندین فیلم و سریال، عضویت در شوراهای داوری و انتخاب جشنواره‌های مختلف از جمله جشنواره فیلم فجر ...

ایشان هم‌اکنون مدیرکل مجامع و تشکل‌های سینمایی اداره ارشاد اسلامی را بر عهده دارند.

سعید مستغاثی مستندساز ، مدرس و منتقد سینمایی است. او کار تحقیقاتی و نوشتاری را از سال ۱۳۶۳ با پژوهش درباره تاریخ انقلاب اسلامی آغاز نمود که بخشی از حاصل آن در سال 1369 و در انتشارات سروش تحت عنوان «تقویم تاریخ انقلاب اسلامی» به چاپ رسید و بخشی نیز در همان سال در اختیار موسسه تنظیم و نشر آثار امام خمینی (ره) قرار گرفت. او از آغاز تاسیس انجمن منتقدان و نویسندگان سینمایی ایران در سال ۱۳۷۴، به عضویت آن درآمد و از سال ۱۳۸۶ وارد شورای مرکزی آن شد و در سال ۱۳۸۷ به ریاست این انجمن انتخاب گردید. وی همچنین در دوره‌های مختلف عضو هیئت‌های داوری این انجمن بوده‌است و در سال ۱۳۸۷ نیز عضو هیئت داوران بخش فیلم‌های اول و دوم جشنواره فیلم فجر بود. عضویت در شوراهای فرهنگی مانند شورای صدور پروانه نمایش خانگی معاونت سینمایی، شورای برنامه های نمایشی شبکه دو سیما ، کارگروه رسانه و هنر و سینما در نهاد کتابخانه های عمومی و همچنین کارگروه سینما در پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی از دیگر فعالیت های فرهنگی مستغاثی بوده است. مستغاثی از سال ۱۳۷۴ به برنامه سازی در تلویزیون روی آورد؛ ابتدا برای برنامه‌هایی همچون «سینما تئاتر ۷۴»، «با شما برای شما"، "زن در تاریخ سینما" و «مستند ۴» نویسندگی و کارشناسی کرد و سپس با کارگردانی مجموعه مستند - داستانی «محراب انقلاب» در سال ۱۳۸۴ وارد جرگه فیلمسازی شد. پس از آن ساخت مجموعه‌های مستند «راز آرماگدون»، «پیش از آغاز»، «آب در هاون»، "راز آرماگدون۲: ارتش سایه‌ها ، "راز آرماگدون۳: معبد تاریکی" ، "راز آرماگدون۴ : پروژه اشباح"، "اشغال"، "...و اینک آخرالزمان"، "در مسیر نیل" و "از غدیر تا موعود" در کارنامه او به ثبت رسیده‌ و در مجموعه "مستند برتر" نیز به عنوان کارشناس برنامه حضور داشت. آخرین کارتلویزیونی مستغاثی مجموعه‌ای مستند درباره تمدن اسلامی تحت عنوان"تمدن آسمانی" بود که در 30 قسمت و در سال 1394 از رسانه ملی پخش شد. مستغاثی همچنین فیلم داستانی «راز» را در سال ۱۳۸۵برای مقاومت بسیج نوشته و کارگردانی کرده‌است.

شفیع آقامحمدیان تحصیل کرده در رشته‌های کارگردانی سینما و هنرهای نمایشی در ایران و فرانسه است. او فعالیت‌های هنری با تولید بیش از ده مستند برای واحد مرکزی خبر صدا وسیما آغاز تا اکنون، 9 فیلم سینمائی از جمله مروارید سیاه، فرار از جهنم، چشم عقاب، تلفن و 4 سریال و چندین تله فیلم با موضوع اجتماعی، سیاسی ودفاع مقدس در کارنامه هنری دارد. وی در کنار آثار تولیدی در عرصه مدیریت فرهنگی و سینمایی نیز حضور داشته که مدیریت فیلم وسریال شبکه قرآن، مدیر بین‌المللی مرکز مستند سیما، مدیر بخش مستند معاونت سیاسی سیما و مدیرعامل مرکز گسترش سینمای مستنداز آن جمله است.

محمّد طیّب متولد 1366 در تهران، نویسنده، تهیه‌کننده و کارگردان و کارشناس ارشد امور بین‌الملل و کارشناس رسانه‌های نو. وی فارغ التحصیل رشته فیلمسازی از آکادمی فیلم انگلستان و فارغ التحصل رشته مهندسی نرم افزار کامپیوتر از دانشگاه علم و فرهنگ تهران است. وی تولید بیش از صد اثر مستند با موضوعات بین‌المللی برای شبکه‌های سراسری و برون مرزی سازمان صدا و سیما را در کارنامه دارد که برخی از آن‌ها موفقیت داخلی و بین‌المللی داشته‌اند از جمله: جایزه بهترین اثر از جشنواره رادیو تلویزیون های اسلامی و جایزه بهترین اثر بخش بین‌الملل جشنواره آخرین منجی.

مهدی همایون فر در سال 1339 در گرمسار به دنیا آمده است. در راه‌اندازی و شکل‌گیری گروه تلویزیونی جهاد نقش داشته و سالها در این گروه مشغول به کار بوده است. سالها همراه شهید سیدمرتضی آوینی بوده و در اکثر آثار روایت فتح در سمت‌های مختلف هنری فعالیت داشته است. از کارهای دیگر وی می‌توان به فعالیت در حوزه هنری سازمان تبلیغات اسلامی اشاره کرد. وی هم اکنون مسئول سینمایی روایت فتح می‌باشد.

حسن نجاریان در سال 1344 در تهران متولد شد. وی دارنده مدرک دیپلم اقتصاد، فوق دیپلم تربیت معلم، لیسانس سینما درگرایش فیلمنامه‌نویسی می‌باشد. کار سینما را با مدیریت صحنه فیلم "بر بال فرشتگان" شروع کرده و بعد به دستیار کارگردانی و برنامه‌ریزی مشغول شد. نجاریان در بازنویسی متن فیلم سینمائی مریم مقدس «س» و سریال حضرت موسی همکاری داشته و یکی از نویسندگان فیلم سینمائی سرعت بوده است.

نقی نعمتی متولد 1356- اردبیل؛ کارشناسی کارگردانی سینما از دانشگاه سوره اصفهان. وی نویسندگی و کارگردانی چند فیلم کوتاه از جمله: «مثل چتر بچه‌ها»، «تکلیف گمشده»، «نغمه‌های کودکی»، «خط آزاد»، «با او»، «برفک»، «آن دو»، «میان بر» و چندین فیلم کوتاه دیگر و دو فیلم سینمایی «آن سه» و «سه و نیم» را در کارنامه‌ی هنری خود دارد.

نعمتی در بیش از 200 جشنواره داخلی و خارجی از جمله جشنواره‌های لوکارنو- تورنتو- ونکوور کانادا- هاوایی آمریکا- تسالونیکای یونان- استکهلم سوئد- سن اوئیز آرژانتین- آسیا پاسیفیک استرالیا- دوبی- تورین ایتالیا- داگا- بلاک مووی ژنو- برژو بلژیک- هنگ گنگ- بوینس آیرس- پراگ چک- تایپه تایوان- دهلی نو- استانبول- داکا بنگلادش- کلرمون فرانسه و... با فیلم‌هایش حضور داشته و جوایز متعددی را از جشنواره‌های ملی، بین‌المللی و منطقه‌ای سینمای جوان، رشد، فیلم کوتاه تهران، کودک و نوجوان اصفهان، فیلم فجر، فیلم رویش، ملل اتریش، لودز لهستان، جایزه فرهنگستان ادب و هنر، مدال طلای اتحادیه جهانی فیلم کوتاه (یونیکا)، مدال طلای جشنواره ملل اتریش، جایزه بهترین فیلم‌برداری از جشن خانه سینما، جایزه نت پک (ارتقای سطح سینمای قاره آسیا) از جشنواره لوکارنو سوئیس، جایزه ویژه بهترین فیلم از جشنواره وزول فرانسه و بانکوک تایلند و... دریافت کرده است.

محسن برمهانی متولد 1358 نیشابور، تحصیلات کارشناسی ارشد تهیه‌کنندگی مستند از دانشگاه صداوسیما است. برمهانی از مستندسازان جوانی است که تاکنون با فیلم‌هایش در جشنواره‌های مختلف داخلی و بین‌المللی جایزه دریافت داشته و مستندهای العطش، کریم، و هزاران فرسنگ دورتر، از جمله آثار اوست.

گفتنی است چهاردهمین جشنواره بین‌المللی فیلم مقاومت با شعار "تجلی گفتمان فرهنگی انقلاب اسلامی" به همت بنیاد فرهنگی روایت و انجمن سینمای انقلاب و دفاع مقدس از 2 تا 9 مهرماه سال جاری در تهران برگزار می‌شود.

رقابت 55 اثر در بخش مسابقه فیلم‌های مستند جشنواره مقاومت

آثار راه‌یافته به بخش مسابقه فیلم‌های مستند چهاردهمین جشواره بین‌المللی فیلم مقاومت معرفی شدند.

به گزارش بسیج پرس؛ از میان مستندهای رسیده به دبیرخانه جشنواره، 55 اثر برای حضور و رقابت در بخش مسابقه فیلم‌های مستند انتخاب شدند.

برپایه این خبر، هیات انتخاب بخش مستند جشنواره فیلم مقاومت متشکل از آقایان: "مصطفی دالایی، محسن قیصری، محمد صدری، قاسم بخشی، حامد بامروت‌نژاد" 55 اثر منتخب را از میان 347 اثر رسیده به دبیرخانه انتخاب کردند.

بر این اساس، اسامی آثار منتخب بخش مسابقه فیلم‌های مستند به شرح زیر می‌باشد:

"عروج بی‌خروش" به کارگردانی امیر مهریزدان و تهیه‌کنندگی مصطفی خیرپور

"وقتی گفتند نمی‌شود " به کارگردانی و تهیه‌کنندگی فاطمه مرزبان

"74" به کارگردانی سید ستار چمنی‌گل و تهیه‌کنندگی رضا سلامی، سید ستار چمنی‌گل

"چشم جنگ" به کارگردانی یوسف حاتمی‌کیا، مهدی برجیان و تهیه‌کنندگی ابراهیم حاتمی‌کیا

"زمناکو" به کارگردانی مهدی قربانپور و تهیه‌کنندگی محمد شکیبانیا

"ایرانی‌های مرتد" به کارگردانی حمید عبداله‌زاده و تهیه‌کنندگی عرفان طالبی

"فریاد خاموش" به کارگردانی و تهیه‌کنندگی حمید عبداله‌زاده

"سید ابراهیم" به کارگردانی و تهیه‌کنندگی ساسان فلاح‌فر

"میم، مثلِ مسجد؛ آ، مثلِ آتش" به کارگردانی و تهیه‌کنندگی زهره یزدان‌پناه قره‌تپه

"ققنوس" به کارگردانی جمشید بیات ترک و تهیه‌کنندگی محمدعلی فارسی

"آ 157" به کارگردانی و تهیه‌کنندگی بهروز نورانی‌پور

"نسل سوم" به کارگردانی و تهیه‌کنندگی محمد رخشانی صابر

"خاطرات خانه متروک" به کارگردانی مهدی فارسی و تهیه‌کنندگی محسن یزدی

"رمز و راز ملکه" به کارگردانی و تهیه‌کنندگی مهدی نقویان

"روزهای خرداد" به کارگردانی سیدمهدی دزفولی و تهیه‌کنندگی محسن یزدی

"وطن ، مادر من" به کارگردانی محمدعلی رخشانی (هاشمزهی) و تهیه‌کنندگی پژمان لشکری‌پور

"خاک تشنه" به کارگردانی محمدعلی شعبانی و تهیه‌کنندگی پژمان لشکری‌پور

"هزار و یکمین سنگر" به کارگردانی امیرحسین نوروزی و تهیه‌کنندگی پژمان لشکری‌پور

"مثل پروانه عاشق" به کارگردانی مهدی میرتیموری و تهیه‌کنندگی انجمن پیشکسوتان سپاس

"برادران" به کارگردانی و تهیه‌کنندگی مهدی نقویان

"پل" به کارگردانی امیرحسین نوروزی و تهیه‌کنندگی مرتضی شعبانی

"مثلث مرگ" به کارگردانی و تهیه‌کنندگی مرتضی شعبانی

"آغازی بر یک پایان" به کارگردانی سعید صادقی و تهیه‌کنندگی مرتضی شعبانی

"از پیله تا پرواز" به کارگردانی محمدعلی یزدان‌پرست و تهیه‌کنندگی محمد گندمی

"نشانی" به کارگردانی و تهیه‌کنندگی اصغر بختیاری

"نسل مسعود " به کارگردانی و تهیه‌کنندگی سید مهدی میرحاجی

"داستان مسعود و صدام" به کارگردانی سیدرضا حسینی و تهیه‌کنندگی مرتضی شعبانی

"کوثر" به کارگردانی و تهیه‌کنندگی مهدی خوش نژاد

"سیدحسن نصراله" به کارگردانی سیدحامد حسینی و تهیه‌کنندگی سیدحامد حسینی، سیدعلی حسینی

"آقای سفیر" به کارگردانی ناصر نادری و تهیه‌کنندگی مؤسسه فرهنگی روایت فتح

"معلّم" به کارگردانی محسن اردستانی رستمی و تهیه‌کنندگی مؤسسه فرهنگی روایت فتح

"چند نما از دیکتاتور" به کارگردانی و تهیه‌کنندگی حسین سبطی

"مردان سیاست" به کارگردانی و تهیه‌کنندگی محمد عبدی‌زاده

"بی‌قرار "به کارگردانی و تهیه‌کنندگی علی جیحونیان

"خاطرات نارنجی" به کارگردانی و تهیه‌کنندگی وحید فرجی

"روز هشتاد و چهارم" به کارگردانی و تهیه‌کنندگی مهدی عوض‌زاده

"شیخ صباح" به کارگردانی و تهیه‌کنندگی محسن اسلام‌زاده اسکستانی

"شکوفه‌های زمستان" به کارگردانی تورج کلانتری و تهیه‌کنندگی سیدجمال عودسیمین

"فرمانده جواد" و "خانواده مقاومت" به کارگردانی روح الله رفیعی و تهیه‌کنندگی مؤسسه فرهنگی روایت فتح

"پل سیاه" به کارگردانی و تهیه‌کنندگی ایوب مروانی‌پور

"شباز میراث خانوادگی" به کارگردانی فرود عوض‌پور و تهیه‌کنندگی علی شعبانی

"ایستادگی در آسمان" به کارگردانی و تهیه‌کنندگی علی طادی

"طیبه" به کارگردانی امین کفاش‌زاده و تهیه‌کنندگی مهدی مطهر

"قرار" به کارگردانی و تهیه‌کنندگی صغری مرادی

"بدون مرز" به کارگردانی مجید عزیزی و تهیه‌کنندگی حسین افشار

"نیجریه "به کارگردانی مجتبی رضوانی و تهیه‌کنندگی مهدی رضوانی

"بدون مرز عشق" به کارگردانی وحید فراهانی و تهیه‌کنندگی سیدهاشم موسوی

"33 سال سکوت" به کارگردانی حسین شمقدری و تهیه‌کنندگی محمدحسین مددی

"خاله بتول" به کارگردانی و تهیه‌کنندگی حسین نصیری

"بازگرد" به کارگردانی ماریا ماوتی و تهیه‌کنندگی مهدی مطهر

"آن جا کربلا شد" به کارگردانی محسن جهانی، محسن عقیلی و تهیه‌کنندگی محسن جهانی

"بازی" به کارگردانی و تهیه‌کنندگی مهدی نقویان

"1920" به کارگردانی فرشاد اکتسابی و تهیه‌کنندگی محمد داودی

"آنسوی دیوار" به کارگردانی و تهیه‌کنندگی وحید چاووش

لازم به ذکر است، برخی از آثار راه یافته به بخش مسابقه، صرفا جهت داوری انتخاب شده‌اند و در دوران جشنواره با توجه به ظرفیت نمایش‌ها، از طرف ستاد برگزاری جشنواره برای نمایش تصمیم گرفته خواهند شد.

گفتنی است چهاردهمین جشنواره بین‌المللی فیلم مقاومت با شعار "تجلی گفتمان فرهنگی انقلاب اسلامی" به همت بنیاد فرهنگی روایت و انجمن سینمای انقلاب و دفاع مقدس از 2 تا 9 مهرماه سال جاری در تهران برگزار می‌شود.


انتهای پیام//

           


دیدگاه
لطفا دیدگاه خود را با حروف فارسی بنویسید
"بسیج پرس" مجاز به ویرایش ادبی نظرات مخاطبین است.
"بسیج پرس" از انتشار دیدگاه هایی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی احترامی به اشخاص قومیت ها عقاید دیگران موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه های دین مبین اسلام باشد معذور است.
دیدگاه ها پس از تائید مدیر بخش مربوطه منتشر می شود.


چند رسانه ای

آخرین اخبار
پربازدیدترین
اخبار رده ها

خبرگزاری سپاه محمد رسول الله (ص) تهران بزرگ - بسیج پرس