پیوندها درباره سایت ارتباط با ما
   
شنبه 25 آذر 1396

           
تاریخ : 29/خرداد/1395 - 10:30 کد خبر : 78347

دریچه‌ای جدید بر دعاهای صحیفه سجادیه در یک کتاب

بسیج پرس - کتاب «صحیفه سجادیه با اشاراتی به بهداشت روانی» نوشته مهدی احمدی فراز از سوی دفتر نشر معارف به چاپ دوم رسید.


دریچه‌ای جدید بر دعاهای صحیفه سجادیه در یک کتاب

به گزارش بسیج پرس؛ از جمله جلوه‌‌های عمیق و دقیق کتاب صحیفه سجادیه، ترسیم بهداشت روانی و تعلیم راهکارهای آن است که انسان امروز به ویژه جامعه دینی، بیش از پیش به آن نیازمند است؛ تا بتواند بحران‌ها و آسیب‌های معنوی و روانی خود را در پرتو آن التیام بخشد. بنا بر این نویسنده در این کتاب سعی کرده تا با نگاهی علمی- روان‌شناختی به تحلیل و تبیین آموزه‌‌های ناب صحیفه سجادیه در ارتقای بهداشت روانی بپردازد. به این منظور  در این کتاب، به مسأله و ضرورت نیایش در زندگی انسان پرداخته شده و نگرش صحیح به دعا و تأثیرات متعدد نیایش بر سلامت روان بیان شده است.

این کتاب، در 54 بخش با سبکی خاص به رشته تحریر در آمده که در هر صفحه، یک بند از نیایش صحیفه سجادیه با اشاراتی به بهداشت روانی، مورد تحلیل قرار گرفته اما این تحلیل به خاطر محدودیت‌های متعدد، به صورت موجز بیان شده؛ زیرا هدف اصلی، ایجاد نگرش بدیع به دعا بوده است.

برخی از موضوعات این کتاب عبارت است از: دین برای انسان، تعریف دین و آثار دینداری، تاریخچه سیر تحولات رابطه دین و بهداشت روانی، نیایش، نگرش جامع به دعا، دعا از دیدگاه امام علی(ع)، دعا از منظر علما و محققان و....

چاپ دوم کتاب «صحیفه سجادیه با اشاراتی به بهداشت روانی» در 408 صفحه، قطع وزیری، شمارگان 500 نسخه و به قیمت 17000 تومان عرضه شده است. دفتر نشر معارف در تبیین آموزه‌های زین العابدین امام سجاد(ع) تاکنون کتاب‌های «نیلوفر نیایش: سیره و سخنان امام سجاد(ع)» (نوشته حجت الاسلام حسین سیدی)، «امام سجاد(ع)؛ تاریخ و سیره» (از مجموعه پرسشها و پاسخهای دانشجویی ـ جلد 64)، «تاکتیک‏‌های جنگی دفاع از مرزهای اسلامی در دعای "اهل الثغور" امام سجاد(ع)» (نوشته علامه سید ج‍ع‍ف‍ر م‍رت‍ض‍ی‌ ع‍ام‍ل‍ی‌؛ ترجمه حسن مجیدی و مطهره محسن‌بیگی»، «ب‍ررس‍ی‌ ن‍ق‍ش‌ ام‍ام‌ س‍ج‍اد(ع)‍‌ در ره‍ب‍ری‌ ش‍ی‍ع‍ه‌ پ‍س‌ از واق‍ع‍ه‌ ک‍رب‍لا» (نوشته دکتر محسن رنجبر) و «تعلیم و تربیت از دیدگاه امام سجاد(ع): شرح دعای مکارم الاخلاق» (نوشته دکتر محمدجواد لیاقتدار) را منتشر کرده است.


انتهای پیام//

           


دیدگاه
لطفا دیدگاه خود را با حروف فارسی بنویسید
"بسیج پرس" مجاز به ویرایش ادبی نظرات مخاطبین است.
"بسیج پرس" از انتشار دیدگاه هایی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی احترامی به اشخاص قومیت ها عقاید دیگران موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه های دین مبین اسلام باشد معذور است.
دیدگاه ها پس از تائید مدیر بخش مربوطه منتشر می شود.اخبار مرتبطچند رسانه ای

آخرین اخبار
پربازدیدترین
اخبار رده ها

خبرگزاری سپاه محمد رسول الله (ص) تهران بزرگ - بسیج پرس