پیوندها درباره سایت ارتباط با ما
   
جمعه 31 فروردين 1397

           
تاریخ : 05/خرداد/1395 - 10:44 کد خبر : 77061

هولوکاست، بهانه جویی غرب برای سرکوب آزادی بیان

بسیج پرس - دبیر مسابقه بین المللی کارتون و کاریکاتور هولوکاست عنوان می کند که ما در پی نفی یا اثبات هولوکاست نیستیم و تنها افکار جامعه جهانی را متوجه 3 سوال مهم و عهده داریم و از مراجع آکادمیک و دانشگاهی غرب انتظار می رود به دور از هیجانات کاذب رسانه های و در فضای معقول و با حضور رسانه ای بی طرف تنها به این سوالات پاسخ دهند.


هولوکاست، بهانه جویی غرب برای سرکوب آزادی بیان

به گزارش بسیج پرس؛ «سید مجتبی نوریان» مسئول روابط عمومی دومین مسابقه بین المللی کارتون و کاریکاتور هولوکاست در یادداشتی نوشت:

یکی از مهمترین موارد و عواملی که غرب به عنوان ارزش به آن می نگرد مسأله آزادی بیان افراد می باشد . مسأله ای که به جرات می توان آن را یکی از پایه ها و بنیاد های مهم دموکراسی غرب نام نهاد . غربی که حتی نسبت به خدا ، انبیای الهی و مقدسات ادیان ، که هیچ ارزشی والاتر از آن نیست هیچ حریمی را به رسمیت نمی شناسد و به بهانه آزادی بیان و نشر آزاد اطلاعات و افکار ، هر مطلبی را در یک فضای سکولاریستی و بر مبنای اومانیسم نشر می کند.

در چنین فضای سکولار و تقدس زدایی که هیچ مفهوم مقدسی از شیطنت های جریان های رسانه ای غرب بی بهره نیست یک واقعه تاریخی که در هاله ای از ابهام هم هست به عنوان خط قرمز نهاد های مدعی حقوق بشر شناخته شده و رسما تعرض به آن حریم مستوجب مجازات و عقوبت است و آن چیزی نیست به نام هولوکاست اینکه هم اینک در تهران و در جایی که پرچم دار مبارزه صهیونیسم بین الملل است مسابقه ای با حضور هنرمندان کشور های مختلف و در رشته های کارتون و کاریکاتور برپاست هیچ جای تعجبی ندارد زیرا ایران با موضعی مشخص و شفاف به این مهم مبادرت نموده است زیرا ایران و ایرانی که پیوندی ناگسستنی با هنر دارد و مبدا و خاستگاه هنرمندان بزرگی در طول تاریخ بوده است همواره توانسته است حتی دیدگاه های ایدئولوژیک خود را نیز در قالب و به زبان فاخر هنر تئویریزه کند.

از این رو نهاد های غربی مدعی آزادی بیان به جای اینکه به بهانه های واهی سعی در ایجاد خلل برای این مسابقه هنری نمایند شاید بهتر باشد روزه سکوت خود را بشکنند و سؤالات خیل عظیم منادیان آزادی و صلح جهانی را پاسخگو باشند.

بسیار جای تعجب است که مدیر کل یونسکو خانم ایرینا بوکووا که از زیر مجموعه های سازمان ملل متحد شناخته می شود با عباراتی نظیر ، به سخره گرفتن نسل کشی مردم یهود ، ضد ارزشهای جهانی ، تحمل و اقدام متقابل ، خلاف آموزشهای یونسکو برای ترویج آموزش هولوکاست و... از این رخداد فرهنگی یاد می کنند.

دبیر مسابقه بین المللی کارتون و کاریکاتور هولوکاست عنوان می کند که ما در پی نفی یا اثبات هولوکاست نیستیم و تنها افکار جامعه جهانی را متوجه 3 سوال مهم و عهده داریم و از مراجع آکادمیک و دانشگاهی غرب انتظار می رود به دور از هیجانات کاذب رسانه های و در فضای معقول و با حضور رسانه ای بی طرف تنها به این سوالات پاسخ دهند:

1. اگر برای غرب آزادی بیان و ابراز عقیده هیچ خط قرمز و محدودیتی نمیشناسد حتی تا آنجا که اجازه وهن و تمسخر به مقدسات دیگر ادیان را می دهد چرا این ظرفیت وجود ندارد که پاسخ به یک واقعه تاریخی که به مراتب اهمیتی معنوی کمتری از موضوعات معنوی و الهی دارد را در فضایی به دور از تشنج و در حضور رسانه های آزاد بدهد؟

2. اگر بر فرض این که واقعه هولوکاست اتفاق افتاده باشد و در صورت صحت این فرضیه ، آیا به راستی مردم دیگری از جهان باید تاوان آن را بدهند ، آیا این مسئله که ضرب المثل : گنه کرد در بلخ آهنگری به شوشتر زدند گردن مسگری را در اذهان متبادر می سازد اهمیتی کمی دارد که حقوقدانان و سیاستمداران خبره جهانی این چنین مهر سکوت بر لبهای خویش زده اند و حاضر به طرح بحث علمی این ماجرا نیستند؟

3. هولوکاست واقعی امروزه در یمن و بحرین و از همه مهمتر در سرزمین های اشغالی و ضد نژاد مظلوم و بی پناه مسلمانان فلسطین در حال اتفاق است. آیا سازمان ملل برای کشتگان و قربانیان فاجعه اتمی هیروشما و ناکازاکی که توسط دولت آمریکا رقم زده شد و یا برای فاجعه صبرا و شتیلا که توسط رژیم صهیونستی اتفاق افتاده این همه از اعتبار و آبروی خودش خرج کرده که حالا این چنین برای یک واقعا صرفا تاریخی ،یهود نوازی می کند ؟

همه این سوالات و سوالاتی که از این دست در ذهن هنرمندان آزاد سایر ملل نهفته است از شرق تا غرب عالم فطرت پاک انسانی و روح بی آلایش این هنرمندان را موضوعاتی از این دست درگیر نموده است.

سازمان های بین المللی می بایست پاسخی برای این سوالات و افکار عمومی بدهند نه اینکه با حرفهای  با سیاسی در پی ضربه زدن به روح این مسابقه باشند.

هنرمندان آزاد سراسر جهان ، به منزله جزئی از پیکره عظیم جامعه بشری که همواره استمداد و کمک به مظلومان عالم را به واسطه حدیث شریف:  کونا لِلظّالِمِ خَصْما وَ لِلْمَظْلومِ عَوْنا سر لوحه خویش ساخته اند تا ظهور دولت یار ( عج) به این راه پای فشاری می کند و چشم انتظار نابودی رژیم منحوس صهیونیستی نشسته اند.

باشد که صبح پیروزی نزدیک است.
الیس بصبح قریب


انتهای پیام//

           


دیدگاه
لطفا دیدگاه خود را با حروف فارسی بنویسید
"بسیج پرس" مجاز به ویرایش ادبی نظرات مخاطبین است.
"بسیج پرس" از انتشار دیدگاه هایی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی احترامی به اشخاص قومیت ها عقاید دیگران موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه های دین مبین اسلام باشد معذور است.
دیدگاه ها پس از تائید مدیر بخش مربوطه منتشر می شود.1395/03/05 - 12:09
no
0
yes
0
علی بی باک
رسانه های خارجی فقط به دنبال دورکردن افکار جهان از واقعیت هستند!

Replyچند رسانه ای

آخرین اخبار
پربازدیدترین
اخبار رده ها

خبرگزاری سپاه محمد رسول الله (ص) تهران بزرگ - بسیج پرس