پیوندها درباره سایت ارتباط با ما
   
شنبه 25 آذر 1396

           
گزارش ویژه ای از راهیان نور دریایی؛
تاریخ : 18/فروردين/1395 - 09:54 کد خبر : 73179

اسناد جنایت آمریکا را امواج خلیج فارس، هویدا می‌کند

بسیج پرس - جدیدترین و ناب‌ترین نوع این سیر، راهیان نور دریایی است که چندی ست در فصل بهار و ایام نوروز به همت منطقه یکم ندسا و سپاه امام سجاد علیه السلام در حال برگزاری ست و روحت را تازه می کند!


اسناد جنایت آمریکا را امواج خلیج فارس، هویدا می‌کند

به گزارش بسیج پرس، سفر بخشی از تغذیه روح انسان است و باعث بلوغ می‌شود گزینه‌های زیادی برای دستیابی به این نوع تغذیه روح با دیدگاه لذت مادی، معنوی و کمال فطرت انسانی پیش روی ما است که یکی از بهترین آنها در کشور عزیزمان با نظر شهیدان و تلاش دوستداران انسانیت و ارزشها وجود دارد.  درست حدس زدید: سفر راهیان نور! که حتی از سایر کشورها دل‌ها را به سوی خودش می‌کشاند و روز به روز آمار بازدید از باقی مانده رشادت‌ها رو به‌ سعود است و به قله نزدیک می‌شود که این دستاورد بزرگی است.

جدیدترین و ناب‌ترین نوع این سیر، راهیان نور دریایی است که چندیست در فصل بهار و ایام نوروز  به همت منطقه یکم ندسا و سپاه امام سجاد  علیه السلام در حال برگزاریست و روحت را تازه می کند!

در اسکله صیادان شهر بندرعباس ساعت 8 صبح، تعداد زیادی از افراد جمع‌اند و از همه تیپ و لهجه‌ای هم در آنجا آمده‌اند. به اسم، این راهیان به صورت آزمایشی به گستره استان هرمزگان و کرمان برگزار می‌شود اما رسما هم‌وطنان اصفهانی‌مان بیشتر بودند و در داخل لندینگ کرافت این لهجه شیرین از همه طرف به گوش می‌رسید، البته از همین اسکله و باهمین شناور ساعت 14:00 همان روز، گروه بعدی زائران دل به دریا می‌زنند.

آقای اسلام‌نیا، مسئول راهیان نور دریایی نوروزی، بلیط‌ها را جمع می کند الویت سوارشدن بر شناور با هم‌وطنانی است که درسطح شهر و گلزار شهدا بدستشان بلیط یا بهتر بگویم دعوت‌نامه شهیدان خلیج همیشه فارس، رسیده است و وی درپشت بلندگو با اخلاق خوش در هر دفعه این سفر، سؤالش از مردم این هست که "آیا فردی بابت این بلیط‌ها مبلغی پرداخت کرده؟!" و همه با شادی پاسخ می‌دهند: نخیر! از این سؤال هدف‌ها دارد از جمله شناسایی افرادی که احیانا از این بلیط‌ها سواستفاده کرده‌اند.

از اسکله با شناور به مقصد جزیره استراتژیک هرمز راهی می‌شوی، اما بعد از روایات راویان نظرت در خصوص این جزیره تغییر می‌کند که این جزیره نه تنها ازنظرنظامی بسیارحائز اهمیت است که شهیده مادری که 9 تن از محارم خود را تقدیم نظام وانقلاب کرده،در آنجا انتظارت را می‌کشد، بانویی که خواهر سردار شهید موسی درویشی است که پیش از قیام 15 خرداد با امام خمینی (ره) به نمایندگی مردم جزیره هرمز، پیمان بست. ناموس مسلمانی که همچون پیش از انقلاب ظلم را تاب نیاورد پس در راهپیمایی برائت از مشرکین  سال 66 شرکت کرد و با ضربات باتوم و سنگ نیروهای آل سعود، شهید شد، خونش از حریم الهی دفاع کرد؛ در عین اینکه حریم یک زن مسلمان را به تمامی حفظ کرد، او فاطمه نیک(درویشی) است.

راویان اگر مردان رزمی  مانند سردار دانشور، معاون اسبق هماهنگ کننده نیروی دریایی سپاه و سرهنگ سلمانی، فرمانده سابق جزیره هرمز، باشند حتما برای شما زائران از موقعیت سوق الجیشی منطقه می‌گویند تا ذهنتان برای بیان خاطره و نقاط دقیق آن آماده شود در هر سفر یک راوی شما را همراهی می‌کند و هر کدام بیان خودشان را دارند.

جنگی بر سر جزایر از اساس ایرانی

سرهنگ سلمانی در ابتدا تعریفی از تنگه هرمز بدستت می‌دهد که «تنگه هرمز آبراهیست هلالی شکل که از رود گز و بندر عمان آغاز و به قشم ختم می‌شود» اما این تمام تعریفش از این گنجینه نیست. در ادامه روایت می‌کند که تنگه هرمز بیشترین شهید را درمقیاس جمعیتی خود تقدیم اسلام و ملت ایران کرده است.

در این راهیان عجایب زیاد می‌بینی و می‌شنوی مثلا یکی از آنها 34 جزیره‌ایست که دریای جنوب دارد و 14 جزیره آن فقط متعلق به استان هرمزگان است و عجیب‌تر آنکه عراق مناقشه‌ای ناعادلانه بر سر 3 جزیره‌ای داشت که حتی از نظر مسافتی کوچکترین ربطی به عراق نداشت و از هر زاویه که از روی نقشه می‌نگریستی ابوموسی و تنب بزرگ و کوچک فقط برای ایران می‌توانست باشد و این از بدیهیات بود اما همین جزایر استراتژیک و بدیهی بودن هویت آنها از دلایل اصلی جنگ عراق با ایران بود که از سوی آمریکا به تمامی پشتیبانی می‌شد و هم‌وطنان زیادی را گلگون کفن کرد.

عجیب‌تر آنکه عراق مناقشه‌ای ناعادلانه بر سر 3 جزیره‌ای داشت که حتی از نظر مسافتی کوچکترین ربطی به عراق نداشت و از هر زاویه که از روی نقشه می‌نگریستی ابوموسی و تنب بزرگ و کوچک فقط برای ایران می‌توانست باشد و این از بدیهیات بود اما همین جزایر استراتژیک و بدیهی بودن هویت آنها از دلایل اصلی جنگ عراق با ایران بود که از سوی آمریکا به تمامی پشتیبانی می‌شد و هم‌وطنان زیادی را گلگون کفن کرد.

خلیج فارس: سند جنایت آمریکا

اما این تمامی داستان نیست هر چند شناورمان با فاصله ازمحل پرواز 655 می‌گذرد اما بوی مظلومیت 290 مسافر ساکن دریا که منتظر خون‌خواهی‌اند را امواج به سویت می آورند وصدای ناله 66 کودک را نسیم بهاری بخواهی یا نخواهی در گوشت زمزمه می‌کند؛ تمام مسیر گوشت با راوی و مداح است ولی این جمله طنین انداز که "بأی ذنب قتلت"؟!

سرهنگ سلمانی راست می‌گفت که در این بحر حماسه‌ها آفریده شده، به نظرت می‌رسد که خلیج تا ابد فارس سند جنایت آمریکاست در هر سه وجه خاکی، هوایی و آبی‌اش! خاکی که «"مک ضحاک"، سلاح‌های نیشدارش را بر تن فریدون‌های زیادی کرد»، هوایی که «ویلیام راجرز، فرمانده ناو جنگی حمله کننده به مسافران هواپیمای ایرباس، مدال افتخار گرفت» و آبی که «شناورها و بالگردهای آمریکایی در سال 66 به 5 قایق فارسی در خلیج خودش حمله کردند و پس از استقامتی جانانه از سوی حوت‌های ایرانی، دو سردار شهید به آرزویشان رسیدند. شهید اسحق دارا علاوه بر روحش با جسم خود پاسدارهمیشه بیدار این خلیج شد و شهید اسدالله رئیسی هم پیام‌آور استقامت شد و در جزیره ابوموسی آرمیده ولی ذکر رمز پیروزی "یازهرا" برای همکارانش گرفته»

همین اسطوره‌های حقیقی اند که سردار دانشوربا افتخار از توان نیروی دریایی ایران و موشک‌‌های با مانور بالای جنگنده‌ها و شناورهایمان می‌گوید. کم کم نزدیک جزیره هرمز می‌شویم و راوی از خانه غصبی دوست فرح "جری پولاک" اهل یوگسلاوی می‌گوید که به فساد شهره بود و بازهم در بیرون رانده شدن او، فرد آشنایی چون شهید فاطمه نیک نقش دارد.

وارثان اصلی انقلاب به گوش و بیدارند

در این بین دو دخترنوجوان با نام‌های فاطمه و زینب و یک پسر کوچک به نام محمد حسین مرتب در حال عکس‌انداختن یا نگارش مطالب‌اند و به مانند چند خبرنگار حرفه‌ای با اعتماد به‌نفس کامل مشغول ثبت اتفاقاتند و گویی می‌خواهند ادامه دهنده راه پدرشان در رسانه‌ها باشند و بقیه کودکان هم ظاهرا از والدینشان به گوش‌ترند؛ هر سؤالی که از سوی مجری پرسیده می‌شود را پاسخ می‌دهند در عین اینکه برخورد لندینگ کرافت با امواج دریا به مثال گهواره‌ای در حرکت برای برخی از بزرگسالان عمل کرده و آنها را به ورطه خواب ناز کشانده.

مسابقه با طعم امداد غیبی

پس از مداحی، تازه متوجه می شوی که چرا راویان برخی از نکات را چند مرتبه تکرار می‌کنند، بله! برای زائران گرامی مسابقه در راه است و پیروز کاتبان و حافظان مطالب‌اند تا اسم جوایز می‌آید همه خود را برای بدست آوردنش آماده می‌کنند، از خواب بلند شده و حتی برخی کت یا شال خود را صاف می کنند تا  حتما جلو بیایند.

شرکت‌کنندگان به سؤالات ابتدایی به راحتی پاسخ  می‌دهند و مشخصا بقیه سؤالات جوابش با امدادهای غیبی است و در این بین نفرات اول کسانی‌اند که گوش تیزتری دارند.

حجاب: سنگری برای خون شهید

اما انگار کمتر کسی یادش هست که به میهمانی لاله‌ها دعوت است و اگر حریم  تن و نگاه خود را حفظ نمی‌کند، لا اقل به قطره‌ای حرمت هدف و وصیت شهید را حفظ کند یا به ظاهر خود را به شهید نزدیک کند؛ شده حتی به اندازه این مسابقه با جایزه کوچک دنیوی‌اش! تا این سفر زیارتی،  صرفا سیاحتی پر از داستان نشود. یادت  می‌آید که شهیدی مانند "تقی سیفی" به ما وصیت کرد که "خواهران در حجاب و برادران در نگاه می توانند، شیطان را سرکوب کنند" یا شهید "احمد پناهی" که گفت:" حجاب شما سنگری است آغشته به خون من که اگر آن را حفظ نکنید به خون من خیانت کرده‌اید."

صد حیف که تعدادی نه چندان زیاد عرشه این کشتی راهی خون را هم راحت نمی‌گذارند و آن را مکانی برای خودنمایی و پوشیدن لباس‌هایی که در واقع هویت لباس را ندارد، می‌یابند. مجری به تذکری کوتاه و اینکه لطفا حریم‌ها را رعایت کنید بدون قید علتی یا یادآور شدن بالاتر بودن شأن و فطرت انسانی از نمایش تن و طنازی یا خواندن وصیتی برای حفظ نگاه و حجاب بسنده می‌کند و از همین رو که این درخواست صرفا یک جمله بدون ذکر دلیل است کمتر کسی به آن جامه عمل می‌پوشاند.

به یاد می‌آوریم که شهیدی مانند "تقی سیفی" به ما وصیت کرد که "خواهران در حجاب و برادران در نگاه می‌توانند، شیطان را سرکوب کنند" یا شهید "احمد پناهی" که گفت:" حجاب شما سنگری است آغشته به خون من که اگر آن را حفظ نکنید به خون من خیانت کرده‌اید." صد حیف که تعدادی نه چندان زیاد عرشه این کشتی راهی خون را هم راحت نمی‌گذارند و آن را مکانی برای خودنمایی و پوشیدن لباس‌هایی که در واقع هویت لباس را ندارد، می‌یابند.

فاطمه نیک به کدام بانوی برکه دار شبیه‌تر است؟

به جزیره رنگارنگ هرمز می‌رسیم، صدای خوش‌آمد فاطمه نیک‌ها می‌آید و زنان باحیا و برکه دار آن را که می بینی با خودت می‌گویی که این اسطوره به کدام یک از این یادگاران شبیه‌تر بوده؟

کاخی  که پایگاه اعزام مردان جنگ شد

درگلزار شهدای گمنام هرمز که روزگاری محل عیش و نوش پهلوی بوده، قدم بر می‌داری و آقای اسلام‌نیا برای زائران می‌گوید که این مکان در زمان جنگ پایگاه مردمی و اعزام رزمندگان به جبهه شد و اکنون مزار دو شهید گمنام! عجیب است در ابتدا وقتی شهدای گمنام را می بینی حتی به ذهنت خطور نمی کند که این ساختمان یک کاخ تجملاتی بوده و  این گونه است که برایت حدیث" شرف المکان به المکین" ملموس می‌شود و پس از آن تو را به قلعه سرخ اشغالگران پرتغالی در زمان صفوی می‌برند که بیش از 30 سال برای ساختش زحمت کشیدند اما با اتحاد مردم استان هرمزگان به فرماندهی امام قلی خان، نماینده شاه عباس، در کمتر از 15 روز آزاد می‌شود تو گویی در تمام تاریخ دندان‌های زیادی برای این تنگه تیز شده و به درستی رهبرعزیزمان در وصف این منطقه گفت: "تاریخچه بنای آن همواره با مبارزه قهرمانانه مردمی با خارجیان است"

گلزار شهدا یا بهشت زهرا تنگه را اگر وقت کردی خودت باید بروی!  زیارت ام الشهدا(فاطمه نیک) و 32 تن شهید دیگر احوالی وصف ناشدنی به تو صله می‌دهد.

گلزار شهدای گمنام در زمان جنگ پایگاه مردمی و اعزام رزمندگان به جبهه شد و اکنون مزار دو شهید گمنام! عجیب است در ابتدا وقتی شهدای گمنام را می بینی حتی به ذهنت خطور نمی کند که این ساختمان یک کاخ تجملاتی بوده و  این گونه است که برایت حدیث" شرف المکان به المکین" ملموس می‌شود

انداختن عکس سلفی و پر کردن کوله بار زندگی

صدای بوق شناور فراخوانی است برای بازگشت‌مان از این سفر پربار! به بوق سوم که رسید باید سوار کشتی شوی تا  با کوله باری که جمع کرده‌ای اعم از نگرش جدید و تجربه‌ای نو از معنای زندگی و ایثار تا به زندگی دوباره‌‌ات برگردی! امیدواریم کوله‌‌مان پر شده باشد و با مرتب عکس تکراری انداختن از خود ومشغول خویش شدن از اصل ماجرا دور نمانده باشیم.

ناو ذوالفقار سپری در مقابل نفوذ

عجله کن مردی هرمزی با لباس زیبای بسیج از پشت بلندگو در فضای قلعه با لهجه شیرینش می‌گوید: مسافران و زائران عزیز، ببخشید! صدای بوق کشتی می‌‌آید، لطفا سوار شوید! و اگر نیایی با مهربانی به دنبالت می‌آید و شخصا درخواست برای بازگشت از تو را دارد. می‌رویم اما امثال شهید داراها، رئیسی‌ها و ابراهیمی‌ها  سوار بر ناو ذوالفقار می‌مانند و از ذره ذره خاک و قطره قطره آب ایران اسلامی حفاظت می‌کنند، آنها مدال افتخاری از امام جانبازمان دارند که حکمیست برای همه

"جلوی نفوذ باید ایستاد"!


انتهای پیام//
کد خبرنگار : 1911

           


دیدگاه
لطفا دیدگاه خود را با حروف فارسی بنویسید
"بسیج پرس" مجاز به ویرایش ادبی نظرات مخاطبین است.
"بسیج پرس" از انتشار دیدگاه هایی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی احترامی به اشخاص قومیت ها عقاید دیگران موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه های دین مبین اسلام باشد معذور است.
دیدگاه ها پس از تائید مدیر بخش مربوطه منتشر می شود.اخبار مرتبط
1395/01/19 - 11:34
no
0
yes
3
جهان
چقدر ظریف و موشکافانه گزارش نوشته شده بود.
بابت دلسوزیتان و ریز بینیتان ممنونیم.
ان شالله سال آینده هم زیارتتان کنیم.


Replyچند رسانه ای

آخرین اخبار
پربازدیدترین
اخبار رده ها

خبرگزاری سپاه محمد رسول الله (ص) تهران بزرگ - بسیج پرس