پیوندها درباره سایت ارتباط با ما
   
دوشنبه 02 بهمن 1396

           
فرمانده سپاه تهران در مراسم رونمایی آثار گروه تواشیح محمدرسول الله(ص):
تاریخ : 24/اسفند/1394 - 16:18 کد خبر : 72274

در جواب هجمه های دشمن، نماهنگی فاخر برای سید حسن نصر الله تولید شود

بسیج پرس - فرمانده سپاه تهران در مراسم رونمایی آثار گروه تواشیح محمد رسول الله(ص)، عنوان کرد: باید در جواب هجمه های دشمن، نماهنگی فاخر با زبان های مختلف، برای سید حسن نصر الله تولید شود.


در جواب هجمه های دشمن، نماهنگی فاخر برای سید حسن نصر الله تولید شود

به گزارش بسیج پرس؛ مراسم رونمایی از پنج اثر تواشیح گروه محمد رسول الله(ص) بسیج تهران بزرگ با حضور سردار محسن کاظمینی، فرمانده سپاه تهران بزرگ؛ حجت الاسلام والمسلمین سید جواد موسوی، مدیر شبکه قرآن و معارف سیما؛ رحیم قربانی، مسئول سازمان قرآن و عترت بسیج تهران بزرگ؛ سردار ریوندی، معاون هماهنگ کننده سپاه تهران بزرگ ؛ مدیران قرآنی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی؛ سردار سادات حسینی، معاون فرهنگی سپاه تهران و جمعی از فعالان قرآنی کشور برگزار شد.

سردار محسن کاظمینی، فرمانده سپاه تهران بزرگ ضمن تسلیت ایام شهادت حضرت زهرا(س)، عنوان کرد: از خدا می خواهیم زندگی ما فاطمی باشد و روز به روز عشق و ارادت ما به حضرت زهرا(س) و اهل بیت(ع) بیشتر شود و بتوانیم تا جایی که خون در رگ هایمان داریم، مدافع ولایت باشیم.

وی با قدردانی از تولید این پنج اثر تواشیح، گفت: امیدوارم صدا و سیما از این آثار در ایام نوروز به ویژه هنگام سال تحویل استفاده کند و این آثار از شبکه های مختلف سیما پخش شود.

فرمانده سپاه تهران با بیان اینکه این گروه باید برنامه ریزی برای تولید چند کار فاخر و اثرگذار دیگر را در دستور کار خود قرار دهد؛ اظهار داشت: با توجه به اینکه برای ایام عزاداری ائمه اطهار(ع) کارهای فراوانی تولید شده است ولی برای ایام ولادت اهل بیت(ع) کوتاهی صورت گرفته و مجموعه های فرهنگی بیشتر برای ایام شهادت آثاری را تولید کرده اند، ضروری است که کارهایی برای ایام ولادت اهل بیت(ع) تولید شود.

کاظمینی تعدادی از عناوین پیشنهادی این آثار را برشمرد و گفت: تولید نماهنگ هایی برای میلاد حضرت زهرا(س)، تولد امام حسین(ع)، 13 رجب سالروز میلاد حضرت علی(ع) و 27 رجب سالروز بعثت پیامبر اکرم(ص) می تواند از جمله آثاری باشد که برای تولید آن ها از هم اکنون برنامه ریزی کنیم.

وی با تاکید بر اینکه در زمینه تولید آثار همخوانی باید  کارهایی با موضوع ائمه اطهار(ع) در اولویت تولید قرار گیرند، اظهار داشت: برای جذاب تر شدن این آثار می توانیم به عنوان نمونه کار مربوط به میلاد حسین(ع) را در کربلای معلی و بین الحرمین و کار مربوط به بعثت پیامبر(ص) را در مدینه تصویر برداری کنیم.

کاظمینی در ادامه افزود: به دلیل همزمانی میلاد حضرت زهرا(س) و امام خمینی(ره) در سال 95، جا دارد که کار فاخری برای بنیانگذار انقلاب اسلامی ایران، حضرت امام خمینی(ره) تولید شود.

فرمانده سپاه تهران با اشاره به هجمه آمریکا، رژیم صهیونیستی و وهابیت به سیدحسن نصرالله، تصریح کرد: کسی با حزب الله لبنان به صورت نظامی درگیر نمی شود ولی می خواهند برد شخصیت سیدحسن نصرالله  را در لبنان و میان مسلمانان جهان از بین ببرند. آن ها می خواهند با استفاده از شبکه های ماهواره ای و هنرمندان، سیدحسن نصرالله را حذف کنند و ما در مقابل این هجمه باید کاری فاخر و با زبان های مختلف  در باره شخصیت سید حسن نصر الله تولید کنیم تا این کار برد جهانی داشته باشد و به همین خاطر باید این اثر را یک کارگردان قوی تولید کند.

کاظمینی با بیان اینکه برای تولید اثری فاخر پیرامون سیدحسن نصرالله می توانیم از ظرفیت سردار سلیمانی استفاده کنیم، عنوان کرد: در شرایط کنونی و در مقابل هجمه سرویس های جاسوسی و شبکه های عملیات روانی دشمن، انجام این کار سخت ولی شدنی است.

وی در ادامه به نکاتی برای بهتر شدن کیفیت آثار تواشیح تولیدی اشاره کرد و گفت: تنوع در لباس، محل فیلم برداری و عوامل دیگر برای مخاطب بسیار مهم است و به جذب او کمک می کند. کار باید برای جوانان جذاب باشد و باید کار هنری جذاب و تاثیرگذار به ویژه برای قشر خاکستری جامعه تولید کنیم.

فرمانده سپاه تهران با تاکید بر اینکه قرآن، ائمه اطهار(ع)، احادیث و علما به ما قدرت نرم افزاری می دهند، تصریح کرد: حضرت امام خمینی(ره) از آغاز نهضت انقلاب اسلامی و در ادامه آن در مقابل دشمن در وضعیت آفند بود و ما حتی در زمان جنگ تحمیلی هم در شرایط آفندی قرار داشتیم. امروز هم باید در مقابل هجمه گسترده دشمن از طریق ماهواره ها، شبکه های اجتماعی و فیلم ها در وضعیت آفندی عمل کنیم. 

وی در همین زمینه افزود: باید بتوانیم از هنر برای عرصه آفند اسلام، تشیع و انقلاب بهره ببریم و برای این کار می توانیم از ظرفیت صدا و سیما و شبکه های ماهواره ای مان استفاده کنیم.

کاظمینی با بیان اینکه رهبر انقلاب در هفته وحدت، فرمان تمدن سازی را صادر کردند، گفت: به دنبال این فرمان باید کارهایی به زبان عربی، انگلیسی و فارسی تولید کنیم تا مسلمانان کشورهای مختلف جهان و سایر ملت ها بتوانند از این آثار استفاده کنند.

در این مراسم، قربانی مسئول سازمان قرآن و عترت بسیج تهران بزرگ  به سابقه شکل گیری گروه تواشیح محمد رسول الله(ص) اشاره کرد و گفت: گروه های تواشیح زیادی در تهران فعال هستند و کارهای فاخری را ارائه می دهند ولی متاسفانه تاکنون شرایط انجام فعالیت های مشترک و آسیب شناسی آثار تولید شده فراهم نشده بود؛ به همین منظور از این گروه ها دعوت کردیم و مجمع گروه های تواشیح تهران با حضور مسئولان 20 گروه برتر تواشیح شکل گرفت. یکی از اهداف این کار تولید آثار مشترک فاخر ملی بود. هسته اولیه این گروه برای دومین یادواره سوره های سرخ تشکیل شد که کار آن ها مورد استقبال قرار گرفت و برای سومین یادواره سوره های سرخ نیز کار ویژه دیگری ارائه دادند.

وی در ادامه به همکاری شبکه قرآن و معارف سیما در تولید آثار این گروه تواشیح اشاره کرد و افزود: این گروه تواشیح 63 نفره که با حضور حافظان و قاریان و فعالان  قرآنی تشکیل شده است به عنوان یک گروه بزرگ ملی از بهمن ماه سال جاری فعالیت خود را به صورت رسمی آغاز کرد و تاکنون درخواست های زیادی برای تولید اثر داشته ایم. 

مسئول سازمان قرآن و عترت بسیج تهران بزرگ با اشاره به شعار سال 94 که «دولت و ملت همدلی و همزبانی»است، اظهار داشت: این پنج اثر تواشیح به عنوان نماد  همدلی و همزبانی، محصول کار مشترک 14 گروه تواشیح و سه نهاد بزرگ قرآنی کشور است. این آثار در سه نقطه حرم مطهر امام رضا(ع)، گلزار شهدای بهشت زهرا(س) و حرم مطهر امام خمینی(ره) تولید شده است که آستان قدس رضوی همکاری خوبی برای ضبط این آثار داشت.

قربانی عناوین این پنج اثر را برشمرد و گفت: همخوانی آیات 21 الی 23 سوره احزاب؛ صلوات خاصه امام رضا(ع)؛ دعای تحویل سال؛ سوره های سرخ یک به زبان فارسی، آذری و عربی و سوره های سرخ دو به زبان عربی و فارسی؛ عناوین این آثار هستند.

وی در همین زمینه افزود: تولید این آثار نمونه وحدت و همکاری خوب میان اعضای گروه های تواشیح بود که توانستند کارهای ملی فاخر و ماندگار تولید کنند.

در بخش دیگری از این مراسم، حجت الاسلام  سید جواد موسوی، مدیر شبکه قرآن و معارف سیما با بیان اینکه امروز جمهوری اسلامی ایران برای همه عالمیان، نشانه و علامت و راهنمای هدایت است، عنوان کرد: به روح تمامی شهدای انقلاب اسلامی و دفاع مقدس و به ویژه شهدای لشکر 27 محمد رسول الله(ص) درود می فرستم و از دکتر قربانی به عنوان مسئول سازمان قرآن و عترت بسیج تهران بزرگ که یک نیروی با انگیزه و با برنامه هستند، تشکر می کنم. تولید این آثار یک نمونه از کارهایی است که می توانیم با هم افزایی و استفاده از امکانات و ظرفیت های کشور به انجام برسانیم.

وی با تاکید بر اینکه در زمینه تولید نغمات، آواها و نماهنگ ها آمادگی همکاری کامل داریم، چرا که جامعه نیازمند تولید کارهای فاخر است، اظهار داشت: امیدواریم در سال 95 به میزان ظرفیت موجود در کشور تولید پرشمار آثار خوب  داشته باشیم.

مدیر شبکه قرآن و معارف سیما با اشاره به اینکه مردم به قرآن اعتقاد دارند و علاقمند هستند که در کارهای قرآنی نقش داشته باشند، تصریح کرد: طرح توسعه جلسات خانگی قرآن در یکی از استان های کشور در حال اجراست و به موفقیت های خوبی نیز دست پیدا کرده است و یکی از کارهایی که می توانیم با همکاری مشترک سازمان قرآن و عترت بسیج تهران و رسانه ملی پیگیری کنیم، اجرای این طرح در شهر تهران به عنوان پایتخت جمهوری اسلامی ایران است.


انتهای پیام//
کد خبرنگار : 1921

           


دیدگاه
لطفا دیدگاه خود را با حروف فارسی بنویسید
"بسیج پرس" مجاز به ویرایش ادبی نظرات مخاطبین است.
"بسیج پرس" از انتشار دیدگاه هایی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی احترامی به اشخاص قومیت ها عقاید دیگران موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه های دین مبین اسلام باشد معذور است.
دیدگاه ها پس از تائید مدیر بخش مربوطه منتشر می شود.اخبار مرتبطچند رسانه ای

آخرین اخبار
پربازدیدترین
اخبار رده ها

خبرگزاری سپاه محمد رسول الله (ص) تهران بزرگ - بسیج پرس