پیوندها درباره سایت ارتباط با ما
   
دوشنبه 20 آذر 1396

           
گزارش بسیج پرس ازدیدار جامعه قرآنی کشور با خانواده شهید ابراهیم هادی؛
تاریخ : 22/اسفند/1394 - 09:56 کد خبر : 72124

ماجرای دزدی که با راهنمایی شهید ابراهیم هادی عاقبت به خیر شد

بسیج پرس - خانواده شهید ابراهیم هادی در آستانه سالروز شهادت حضرت زهرا(س)؛ میزبان چهل و چهارمین دیدار اعضای جامعه قرآنی کشور با خانواده شهدای قرآنی بود.


ماجرای دزدی که با راهنمایی شهید ابراهیم هادی عاقبت به خیر شد

به گزارش بسیج پرس؛ خانواده شهید ابراهیم هادی در آستانه سالروز شهادت حضرت زهرا(س)  و در نوزدهمین روز از آخرین ماه سال 94، میزبان چهل و چهارمین دیدار اعضای جامعه قرآنی کشور با خانواده شهدای قرآنی بود.

در این دیدار که با حضور پرشور فعالان قرآنی و اصحاب رسانه برگزار شد؛ گلستانی، جانشین سازمان قرآن وعترت بسیج تهران بزرگ؛ احمد ابوالقاسمی از قاریان ممتاز و بین المللی قرآن کریم؛ تن، نماینده معاونت قران و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی؛ حسین جعفری از قاریان قرآن کریم؛ قاسم فیضی و اسماعیل عظیمی فرمانده و مسئول نمایندگی ولی فقیه ناحیه بسیج مالک اشترو هادی صلح جو، مجری شبکه قرآن و معارف سیما؛ میهمانان خانواده معظم شهید ابراهیم هادی بودند. 

در ابتدای این دیدار حسین جعفری به تلاوت آیاتی از کلام الله مجید پرداخت و در ادامه گلستانی با اشاره به فعالیت های ستاد شهدای قرآنی کشور، عنوان کرد: هدف از حضور در منزل شهدای قرآنی و دیدار با خانواده شهیدان؛ آشنایی با ابعاد مختلف زندگی این شهیدان است تا  بتوانیم سبک زندگی آن ها را به عنوان الگو و نمونه زندگی قرآنی به جوانان و به ویژه جامعه قرآنی منتقل کنیم. 

در ادامه خواهر شهید ابرهیم هادی با تاکید بر این که همه کارهای شهید هادی برای رضای خدا بود، گفت: ایشان صبح قرآن می خواند و از خانه خارج می شد و برنامه های روز خود را با توجه به پیام آیات قرآن هماهنگ می کرد. زندگی شهدا پرمعنا و پررمز و راز بود و آن ها صادقانه زندگی کردند و امروز باید ما رهرو راه شهیدان باشیم.

دزدی که با راهنمایی شهید هادی عاقبت به خیر شد

این خواهر شهید با ذکر خاطره ای از نحوه ی  برخورد شهید هادی با فردی که دزدی می کرده است، گفت: دزدی به درب خانه آمده بود و موتور را دزدید، ابراهیم وعده ای دیگر به دنبال او می روند و به  این دزد پشت پا می زند که  به زمین می خورد و دستش زخمی می شود. ابراهیم به بقیه می گوید شما بروید و خودش با او صحبت می کند. ساعت ها از ابراهیم خبرنداشتیم، بعد از ظهر که به خانه آمد از او پرسیدیم که کجا بودی؟ گفت با دوستم بودم، گفتیم که شما به دنبال دزد رفته بودید که در جواب به ما گفت او در آن لحظه دزد بود ولی از آن به بعد دوست من است؛ بعدها فهمیدیم که او دست آن فرد را پانسمان می کند و از او می پرسد که چرا این کار را انجام دادی که آن فرد می گوید گرسنه و تنها بودم؛ ابراهیم می گوید من در کنارت هستیم و با هم غذا می خورند و او را به نماز جماعت تشویق می کند. با هم به نماز می روند و رفیق می شوند، این فرد سال ها کنار ابراهیم زندگی کرد و بعدها شنیدیم که درعملیاتی به شهادت رسید. باید ببنیم که امروز نحوه برخورد ما با یک دزد چیست؟ ابراهیم از راهی وارد شد که این فرد را با عقیده و ایمان آشنا کرد و او در هیئت و برنامه های مختلف در کنار ابراهیم بود تا این که شهید شد.

ماجرای یادمانی که برای شهید ابراهیم هادی در قطعه 26 بهشت زهرا(س) نصب شد

خواهر شهید هادی با بیان این که  ایشان سال ها گمنام بود و گمنامی را دوست داشت، گفت: خانواده شهید هادی در ساخت یادمان این شهید در بهشت زهرا(س) دخیل نبودند چرا که  او می گفت ما قطعه ای از خاک دنیا را پذیرا نیستیم ولی این یادمان برای آشنایی بیشتر جوانان با شهدا نصب شد؛ وقتی یادمان این شهید در قطعه 26 بهشت زهرا(س) برپا شد به یاد خاطره ای از ابراهیم افتادم که وقتی برای دفن یکی از شهدای اقوام بعد ازعملیات بیت المقدس به آن جا رفته بودیم، ابراهیم گفت این جا چه جای خوبی است، وقتی افراد رد می شوند شهدا را می بینند و فاتحه ای می خوانند، پس ما هم به اینجا می آییم؛ بعدها یادمان شهید ابراهیم هادی در همان نقطه نصب شد.

وی در مورد حضورش در کانال کمیل که محل شهادت برادر شهیدش است، گفت:  چند سال پیش که به راهیان نور رفته بودم در کانال کمیل با ابراهیم صحبت می کردم و به او می گفتم که تو مهمان نواز بودی و به بهترین شکل از میهمان پذیرایی می کردی، مدتی نگذشت که اعلام کردند، کانال باز شده است و سیم خاردارها را کنار زدند و ما توانستیم که به داخل  کانال برویم. وقتی بعد از روایت شهادت شهدای کانل کمیل ، بسته های فرهنگی را بین  اعضای کاروان پخش کردند، بسته شهید ابراهیم هادی به دست من رسید و با خودم گفتم که امسال برادرم من را به اینجا دعوت کرده است و آن سال هم برایم بسیار پربار و قشنگ بود.

خداوند افراد را برای شهادت انتخاب می کرد

در ادامه صلح جو، مجری شبکه قرآن سیما نیز با تاکید بر این که به هیچ وجه شهید شدن افراد اتفاقی نبود و خدا  آن ها را خدا انتخاب می کرد، تصریح کرد: باید ببینیم چه چیزی باعث می شد که خدا آن ها را برای این موضوع انتخاب می کرد. به نظر می رسد علت این انتخاب شدن در این است که در لحظه ای که خدا جان آن ها را می گرفت، هیچ تعلقی به دنیا نداشتند و از همه چیز جدا شده بودند؛ شاید این بالاترین درجه ای است که انسان می تواند در این دنیا به آن دست پیدا کند.

ابوالقاسمی، قاری بین المللی قران کریم نیز با بیان این که از این که توفیق شد تا خدمت  خانواده شهید هادی برسیم و خاطرات ایشان را بشنویم، خرسند هستیم، عنوان داشت: این که شهید هادی می تواند از یک فرد خلافکار، شخص جدیدی بسازد  و او را به یک شهید و قهرمان ملی تبدیل کند به خاطر بزرگی دل و نیت پاک و باور این شهید به این است که در همه انسان ها ظرفیت نیکی وجود دارد.

خواهر شهید هادی در بخش پایانی سخنان خود با اشاره به همزمانی این دیدار با ایام شهادت حضرت زهرا(س)، گفت: شهید هادی به حضرت زهرا(س) خیلی ارادت داشتند و بیشتر ذکر مصیبت های مداحی  ایشان هم در مورد حضرت زهرا (س) بود به همین خاطر به نظر می رسد به همین دلیل این دیدار با ایام شهادت حضرت زهرا(س) همزمان شده است و بنده از حضور شما که یک جمع قرآنی هستید، تشکر می کنم.

در بخش پایانی این دیدار استاد احمد ابوالقاسمی به تلاوت آیاتی از قرآن کریم پرداخت و به رسم یادبود و تقدیر یک جلد قرآن کریم و لوح تقدیر  از طرف سازمان قرآن و عترت بسیج تهران بزرگ به نمایندگی از جامعه قرآنی  کشور به خواهر شهید ابراهیم هادی اهدا شد.


انتهای پیام//
کد خبرنگار : 1900

           


دیدگاه
لطفا دیدگاه خود را با حروف فارسی بنویسید
"بسیج پرس" مجاز به ویرایش ادبی نظرات مخاطبین است.
"بسیج پرس" از انتشار دیدگاه هایی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی احترامی به اشخاص قومیت ها عقاید دیگران موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه های دین مبین اسلام باشد معذور است.
دیدگاه ها پس از تائید مدیر بخش مربوطه منتشر می شود.اخبار مرتبطچند رسانه ای

آخرین اخبار
پربازدیدترین
اخبار رده ها

خبرگزاری سپاه محمد رسول الله (ص) تهران بزرگ - بسیج پرس