پیوندها درباره سایت ارتباط با ما
   
چهارشنبه 22 آذر 1396

           
معاون هنری حوزه هنری سازمان تبلیغات اسلامی:
تاریخ : 24/بهمن/1394 - 12:30 کد خبر : 70119

شعر زبان آرمان های یک جامعه است

بسیج پرس - معاون هنری حوزه هنری سازمان تبلیغات اسلامی؛ شعر را زبان آرمان های یک جامعه دانست و گفت: تجربه انقلاب اسلامی تجربه ای قابل توسعه است که می توان آن را به سایر کشورها انتقال داد.


شعر زبان آرمان های یک جامعه است

به گزارش بسیج پرس؛ فاضل نظری، معاون هنری حوزه هنری سازمان تبلیغات اسلامی در نشست خبری پنجمین جشنواره شعر انقلاب با اشاره به اینکه شعری که به حوزه عدالت و انسانیت می پردازد، شعر انقلاب است، گفت: نباید شعرهای انقلابی را در مباحث تاریخی و جغرافیایی محدود کرد. شعر انقلابی رفعت و تعالی انسان را در بر می گیرد.

وی ادامه داد: انقلاب به عنوان یک انقلاب فرهنگی مطرح  است که رشد، تعالی و انسانیت را نشان می دهد و طبیعتاً شعر انقلاب پیرامون این موضوع است.

نظری با بیان اینکه جشنواره شعر انقلاب از نظر مفهومی و کارکردی با سایر جشنواره های مشابه تفاوت دارد، افزود: یکی از اهداف این جشنواره، معرفی چهره های درخشان شعر انقلاب در میان جوانان است. جشنواره جوان سوره، نمونه ای است که در این جشنواره شعر، جوانان را مورد توجه قرار می دهد.

معاون هنری حوزه هنری با اظهار اینکه جشنواره شعر انقلاب به جهت دانش افزایی جوانان و معرفی دستاوردهای جدید انجام می گیرد، اضافه کرد: توجهی که به مفهوم شعر انقلاب در این جشنواره می شود آن را از سایر جشنواره ها متمایز می کند.

وی شعر را زبان آرمان های یک جامعه دانست و گفت: آرمان و اهداف یک شهر، بارها در اشعار بیان می شود. تجربه انقلاب اسلامی نیز تجربه ای است که قابل توسعه بوده و می توان آن را به سایر کشورها انتقال داد. همچنین آرمان های مشترک انقلابی کشور ایران باید به آرمان های شاعران کشورهای دیگر منتقل شود. بین المللی شدن این جشنواره نیز یک ضرورت جدی است.

نظری با تاکید براینکه افرادی که براساس بی عدالتی و شرایط نابسامان جهان شعر می گویند، می توانند در این جشنواره شرکت کنند، عنوان کرد: حوزه هنری خواستگاه شاعران و هنرمندان است.

وی وضعیت شعر را در کشور رو به بهبود و توسعه دانست و افزود: ما باید ویژگی های شعر انقلاب را بیشتر در دانشگاه ها پیگیر باشیم و آن را به عنوان یک پدیده اجتماعی مورد بررسی قرار دهیم که متاسفانه کمتر به این سرمایه توجه شده است.

معاون هنری حوزه هنری با اشاره به اینکه حجم شعر بعد از انقلاب بسیار افزایش یافته است واین بی نظیر است، تصریح کرد: فضای مجازی و شبکه های اجتماعی باعث انتشار بیشتر اشعار شده است و امیدواریم متولیان فرهنگی وظیفه هدایت و مسیردهی بهتر اشعار انقلابی را به درستی انجام دهند.


انتهای پیام//
کد خبرنگار : 1900

           


دیدگاه
لطفا دیدگاه خود را با حروف فارسی بنویسید
"بسیج پرس" مجاز به ویرایش ادبی نظرات مخاطبین است.
"بسیج پرس" از انتشار دیدگاه هایی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی احترامی به اشخاص قومیت ها عقاید دیگران موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه های دین مبین اسلام باشد معذور است.
دیدگاه ها پس از تائید مدیر بخش مربوطه منتشر می شود.


چند رسانه ای

آخرین اخبار
پربازدیدترین
اخبار رده ها

خبرگزاری سپاه محمد رسول الله (ص) تهران بزرگ - بسیج پرس