پیوندها درباره سایت ارتباط با ما
   
چهارشنبه 22 آذر 1396

           
مقدم فر:
تاریخ : 21/بهمن/1394 - 10:47 کد خبر : 69925

انقلاب اسلامی نه ظلم می‌کند و نه ظلم می‌پذیرد و از مظلوم در هر نقطه عالم که باشد دفاع می‌کند

بسیج پرس - رئیس ستاد نشر و تبلیغ نامه مقام معظم رهبری به جوانان غرب در کنگره بین‌المللی هم اندیشی مهمانان خارجی سی و هفتمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی ایران تاکید کرد انقلاب اسلامی نه ظلم می‌کند و نه ظلم می‌پذیرد و از مظلوم در هر نقطه عالم که باشد دفاع می‌کند.


انقلاب اسلامی نه ظلم می‌کند و نه ظلم می‌پذیرد و از مظلوم در هر نقطه عالم که باشد دفاع می‌کند

به گزارش بسیج پرس؛ حمیدرضا مقدم فر رئیس ستاد نشر و تبلیغ نامه مقام معظم رهبری به جوانان غرب در کنگره بین‌المللی هم اندیشی مهمانان خارجی سی و هفتمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی ایران به ایراد سخنرانی پرداخت.

بسمه‌تعالی

سیر حوادث و تحولات جهانی نوید بخش آشتی مجدد «انسان» با خداست.

بشریت که در سایه قهر تحمیلی با خدا و حاکمیت ماده‌گرایی شاهد جنگهای خونین بوده است، امیدوارانه رو به آینده روشن دارد که در آن « صلح»، «امنیت»، « عدالت»، در سایه عشق و معنویت بر پایه تعالیم پیامبران، سرنوشت دیگری را برای انسان رقم خواهدزد.

ما این حقیقت را در انقلاب اسلامی خود تجربه کردیم.

انقلابی را به نام خدا آغاز کردیم و با هدایت‌های رهبری از جنس پیامبران الهی به پیروزی رسیدیم و هر چه بیشتر از عمر انقلاب اسلامی گذشت حضور خدا را بیشتر و بیشتر احساس کردیم.

این تجربه اکنون پیش پای ملتهاست و آنها را به بیداری فرا می‌خواند. هنوز از فوران آتشفشان بیداری اسلامی در کشورهای تحت سلطه آمریکا در منطقه فاصله نگرفته‌ایم. آتشفشانی که به اذعان تحلیل‌گران غربی متأثر از زلزله انقلاب اسلامی در ایران است و شعارهای آن از زبان انقلابیون مسلمان در این کشورها فریاد شنیده می‌شود. البته این موج  فرو نخواهد نشست و در آینده ارمغان‌های بهتری بیش از سرنگونی دیکتاتورهای دست نشانده غرب، به همراه خواهد آورد.

ریشه‌های این بیداری را باید در فطرت حقیقت طلب انسانها جستجو کرد. برای همین است که انقلاب اسلامی الهام بخش انقلابیون و آزادگان عالم است.
انقلاب اسلامی بر اساس تعالیم قرآن با نظام سلسله جهانی در ستیز است. نه ظلم می‌کند و نه ظلم می‌پذیرد و از مظلوم در هر نقطه عالم که باشد دفاع می‌کند.

فطرتهای حقیقت طلب شهادت می‌دهند که انقلاب اسلامی لحظه‌ای در حمایت از ملت مظلوم فلسطین تردید نکرده است و در سخت‌ترین شرایط برای دفاع از آنان و احقاق حقشان تلاش کرده است. فلسفه حمایت انقلاب اسلامی از استقلال وتمامیت ارضی عراق، مبارزات انقلابیون یمن، دولت قانونی و مستقل و برآمده از آرای مردم در سوریه و... همه و همه ریشه در این حقیقت دارد. اکنون قریب به چهار دهه از عمر پر برکت این شجره طیبه می‌گذرد و انقلاب اسلامی توانسته است علی‌رغم توطئه‌ها و فشارهای گوناگون از جمله جنگ تحمیلی و تحریم‌های ظالمانه اقتصادی به عنوان یک موجود زنده و پویا در قبال حوادث مختلف حساسیت نشان داده و هوشیارانه موضع گیری نماید.

واکنش به‌‌هنگام رهبر معظم انقلاب اسلامی امام خامنه‌ای مدظله‌العالی نسبت به حوادث تروریستی در پاریس حاکی از نشاط و پویایی انقلاب اسلامی است.

ایشان در واکنش به این نوع حوادث، نامه‌هایی به جوانان در کشورهای غربی نوشتند و در این نامه‌ها تلاش کردند تا از حقایق پنهان نگاه داشته شده از آنان پرده بردارند.

ایشان جوانان را مورد خطاب قرار دادند چرا که فردای روشن تاریخ را آنان خواهند ساخت و دلهایشان زودتر به  نور حقیقت، روشن و گرم خواهد شد.

ایشان در این نامه‌ها به عنوان یک رهبر دینی از جنس پیامبران الهی برای دردهایی که از ناحیه سیاست مداران غربی بر جان‌ و تن خستة انسانها وارد می‌آید و بشریت را در زیر سایه خشونت هر روز بیش از قبل رنجور می‌سازد، غمگساری نمودند.

از تروریسم که زخم آن دیر زمانی است پیکر مسلمانان را آزرده است و اکنون چهره زشت خود را در جوامع اروپایی با کشتار بی‌رحمانه بی‌گناهان، زنان و کودکان نشان می‌دهد به عنوان «درد مشترک» نام بردند و به یاد آوردند که حجم و عمق این زخم در میان مسلمانان بیشتر و آزار دهنده‌تر است.

پرده از توطئه اسلام هراسی و اسلام ستیزی سیاستمداران غربی بالازدند و از حمایت آنان و کشورهای تحت نفوذشان از تروریستهایی که با اعمال غیر انسانی چهره اسلام را مشوش می‌کنند خبردادند و حساب اسلام واقعی را از اسلام آمریکایی که مروج خشونت و تروریست است، جدا کردند.

جوانان را به حقیقت جویی دعوت کردند و از آنان خواستند با رهاندن خود از سلطه رسانه‌های غربی، اسلام را بی‌واسطه از منابع اصیل بشناسند و تعامل شرافتمندانه با مسلمانان داشته باشند و ریشه‌های خشونت را در فرهنگی جستجو کنند که سیاستمداران غربی قصد تحمیل آن بر سایر فرهنگ‌ها را دارند. فرهنگی که علی‌رغم تعالیم پیامبران الهی مروج خشونت و ابتذال است.

اکنون در جمع گرامی شما میهمانان عزیر که پیامبران انقلاب اسلامی در سرزمینهای دیگر هستید مواردی را متذکر می‌شویم:

1. ظرفیتهای تحول آفرین در نامه‌های امام خامنه‌ای را باید به خوبی درک و مورد ملاحظه قرار داد.
در این نامه‌ها گفتمان انقلاب اسلامی به عنوان گفتمان رقیب لیبرال دموکراسی را به چالش می‌کشاند که علی‌رغم شعارهای فریبنده،‌ شرمساری تاریخی سیاستمداران غربی از ظلم و جنایت علیه بشریت را پنهان و انسان‌ها را در حصار تنگ رسانه‌های نظام سلطه گرفتار و از درک حقایق مسلم محروم ساخته است.

در این نامه‌ها نظام لیبرال دموکراسی به تحمیل فرهنگ غربی در سایر جوامع متهم می‌شود. فرهنگی که با دو شاخصه خشونت و ابتذال نه تنها شایستگی جایگزینی سایر فرهنگ را ندارد بلکه خود زایشگر خطراتی است که صلح و امنیت جهانی را تهدید می‌کند. این نامه دعوتی برای ایجاد نهضت پرسشگری از سیاستمداران غربی است و از روشنفکرانی که اعمال خشونت آمیز آنان را علیه انسان تئوریزه می‌کنند. رهبران این نهضت، نخبگان و اندیشمندان وصاحبان نظران هستند که با آزاد اندیشی و جهاد زبانی و قلمی باید چالشهای گفتمان لیبرال دموکراسی را مطرح و سردمداران خشونت خاموش را در نزد افکار عمومی جهان به محاکمه بکشانند.

2. نباید چنین پنداشت که نامه‌نگاری رهبر انقلاب اسلامی به جوانان غربی صرفاً یک اقدام مقطعی و واکنشی در پاسخ به حوادث تروریستی فرانسه بوده است. بلکه این اقدام را می‌توان به منزلة گشایش منظر و دریچه‌ای نوین به سوی فهم تحولات جهانی قلمداد کرد. آن هم در شرایطی که فرهنگ و اندیشة غربی در سراشیب افول تدریجی قرار گرفته و مکاتب الحادیِ اومانیستی علی‌رغم تمامی شعارها و ادعاهایشان، به وضوح در تدبیر کار بشر و گره‌گشایی از مشکلات و تسکین آلام او وامانده‌اند و دیگر هیچ نسخة شفابخش و هیچ افق روشنی برای عرضه به پیروان سرگشتة خود ندارند. به عبارت دیگر در دورانی که اکثریت ساکنان جامعة جهانی از مدیریت ظالمانه و ناعادلانة حاکم ناراضی هستند و تغییر و رهایی‌بخشی را مطالبه می‌کنند، نامة رهبر انقلاب اسلامی به مثابه یک دعوت است. دعوت به مسیری نو که سازگار با فطرت حقیقت‌جوی تمامی ابناء بشر باشد. کارکرد این نامه از حیث مقطع زمانی مشابه نامة مشهور امام خمینی به گورباچف در روزگار افول اتحاد شوروی و مکتب کمونیسم است. با این تفاوت که امروز شاهد نشانه‌های افول لیبرال‌دموکراسیِ غربی هستیم و نیز مخاطبان دعوت انقلاب اسلامی نیز نه فقط یک سیاست‌مدار یا حزب سیاسی بلکه عموم جوانان آینده‌ساز جوامع غربی هستند.  

3.سیاستمداران غربی پیشبرد پروژه اسلام هراسی و اسلام ستیزی و سوق دادن آن به پروژه مسلمان هراسی و مسلمان ستیزی را در دستور کار قرار داده‌اند.
آنچه به آنان در این پروژه بیشترین کمک را می‌کند اقدامات گروه‌های تروریستی هم چون داعش است که به دروغ می‌خواهند خود را نماینده اسلام معرفی کنند. در این شرایط آزاد یخواهان عالم فارغ از هر دین و گرایش مذهبی باید برای ناکام گذاشتن دولتمردان غربی در این پروژه تلاش کنند.

هرگونه تلاشی که امروز در راستای تبیین مرزهای اسلام واقعی از اسلام دروغین داعشی و اسلام آمریکایی و تحت حمایت ارتجاع عرب انجام شود خدمت به بشریت محسوب می‌شود و سایه جنگ و ترور را از جوامع انسانی دور خواهد ساخت. اسلام واقعی در انقلاب اسلامی تجلی دارد.
اسلامی که با ظالمان درستیز و در کنار مظلومان است. اسلامی که «تروریسم» را «دردمشترک» انسانها در همة جوامع اعم از مسلمان و یا غیر مسلمان می‌داند و در مقابل آن صف آرایی کرده است.

اسلامی که همزیستی مسالمت آمیز پیروان ادیان در کنار یکدیگر را توصیه و در عمل آن را نشان داده و نوید بخش صلح و عدالت در جهان است.
امروز همة آزادگان عالم باید از این حقیقت به دفاع برخیزند.
حقیقتی که فطرت حق جوی انسانها به آن آشناست.

4. در طول یک سال گذشته پس از صدور اولین نامه رهبر معظم انقلاب اسلامی شاهد تلاش‌های خود جوش و سازمان یافته برخی اندیشمندان در تبیین ابعاد و پیام‌های نامه‌ها بوده‌ایم.

برگزاری نشست‌ها، گفتگو‌ها و مناظره‌های علمی در محافل و مجامع عمومی و آکادمیک، نوشتن یادداشت و مقاله، مصاحبه با رسانه‌های مختلف، فعالیت در شبکه‌های اجتماعی، تولید محصولات هنری خصوصاً در فضای مجازی و حتی توزیع نامه به صورت چهره به چهره در زمره این تلاش‌های ارزشمند بوده است که در راستای ابلاغ و تبیین نامه انجام شده است و انتظار می‌رود این حرکت روشنگرانه با سعی وتلاش شما شایستگان استمرار و عمق بیشتری یابد.

5. اگر چه خطاب نامه‌های رهبر معظم انقلاب اسلامی امام خامه‌ای مدظه‌التعالی به عموم جوانان در کشورهای غربی است اما در عین حال فراخوانی به همة فطرتهای حق جو به ویژه جوانان در اقصا نقاط جهان است تا با درک هوشمندانه از سیاست ورزی حاکمان غربی نگذارند چهرة تابناک حقیقت از دید آنها پنهان بماند و امپریالیسم رسانه‌ای، دشمن را در لباس دوست و دوست را در لباس دشمن به آنها معرفی کند.

6. بایکوت رسانه‌ای نامه‌ها توسط رسانه‌های غربی و انتشار گزینشی بخش‌هایی از نامه و سانسور پیام‌های تاثیر گذار از جمله اقدامات زشت دستگاه‌ رسانه‌ای نظام سلطه بوده است که همچنان استمرار دارد.

اما در عین حال علاقمندان به انقلاب اسلامی و جوانان جویای حقیقت توانستند در اقصا نقاط عالم با استفاده از فرصت فضای مجازی پیام‌های نامه‌ها را به گوش مشتاقان حقیقت برسانند اگر چه وقتی نظام سلطه هژمونی رسانه‌ای با موج رو به گسترش اقبال جوانان به پیام‌های نامه‌ها مواجه شد با زیر پاگذاشتن تمام ادعاهای خود در زمینه آزادی بیان با نشر نامه و مطالب مرتبط با آن در فضای مجازی نیز مقابله کرد.

7. یکی از رسالتهای نخبگان در تمامی جوامع دفاع از استقلال فرهنگی خود است.
بن‌بستی که امروز سیاستمداران غربی در آن گرفتار شده‌اند که باعث شده است اندیشمندان افول امپراطوری غرب را با جدیت بیشتری مورد توجه و بحث قرار دهند تنها با بسط فرهنگی غرب در جوامع دیگر خواهد شکست.مقاومت در برابر تحمیل فرهنگ وسبک زندگی غربی و هویت بخشی به فرهنگهای بومی و دفاع از استقلال فرهنگی جوامع مختلف، گام به گام امپراطوری ظالمانه غرب را به سرنوشت محتوم فروپاشی نزدیک خواهد ساخت.


انتهای پیام//
منبع : تسنیم

           


دیدگاه
لطفا دیدگاه خود را با حروف فارسی بنویسید
"بسیج پرس" مجاز به ویرایش ادبی نظرات مخاطبین است.
"بسیج پرس" از انتشار دیدگاه هایی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی احترامی به اشخاص قومیت ها عقاید دیگران موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه های دین مبین اسلام باشد معذور است.
دیدگاه ها پس از تائید مدیر بخش مربوطه منتشر می شود.اخبار مرتبطچند رسانه ای

آخرین اخبار
پربازدیدترین
اخبار رده ها

خبرگزاری سپاه محمد رسول الله (ص) تهران بزرگ - بسیج پرس