پیوندها درباره سایت ارتباط با ما
   
چهارشنبه 22 آذر 1396

           
تاریخ : 14/بهمن/1394 - 14:05 کد خبر : 69403

معرفی نخست وزیران پهلوی در «یک گام تا انقلاب » رادیو ایران

بسیج پرس - به همت گروه گفتگو محور رادیویی معاونت خبر؛ برای اولین بار در ویژه برنامه «یک گام تا انقلاب »شخصیت نخست وزیران پهلوی دوم از کودتای 28 مرداد سال 1332 تا پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی مورد بررسی قرار می گیرد.


معرفی نخست وزیران پهلوی در «یک گام تا انقلاب » رادیو ایران

به گزارش بسیج پرس؛ به همت گروه گفتگو محور رادیویی معاونت خبر، برای اولین بار در ویژه برنامه «یک گام تا انقلاب»، شخصیت نخست وزیران پهلوی دوم از کودتای 28 مرداد سال 1332 تا پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی مورد بررسی قرار می گیرد.

علی ظریف، تهیه کننده ویژه برنامه «یک گام تا انقلاب»، این برنامه را برنامه ای گفتگو محور دانست وگفت: در این برنامه تلاش شده با استفاده از پژوهش های موجود، کتاب های تاریخی و کارشناسانی که در این حوزه فعالیت داشتند؛ ویژگی های شخصیتی رجال عصر پهلوی مورد برررسی قرار بگیرد. در این ویژه برنامه ها با محوریت نخست وزیران دوره پهلوی دوم به تحلیل حکومت پهلوی از جهت وابستگی به نظام غرب و نظام سلطه و عدم مشروعیت در سطح جامعه پرداخته می شود.

ظریف ادامه داد: نخست وزیران به عنوان کارگزاران حکومت پهلوی انعکاس و بازتابی از ساختار حکومتی رژیم پهلوی هستند که برای مخاطبین بر اساس مستندات تاریخی وخاطرات رجال پهلوی به تبیین حکومت پهلوی از ابعاد سیاسی، اجتماعی واقتصادی می پردازیم.

تهیه کننده ویژه برنامه «یک گام تا انقلاب»، تصریح کرد: این برنامه تحلیلی از حکومت پهلوی برگرفته از مستندات ساواک و اعضای وابسته به دربار پهلوی است ودر کلیت قضیه این برنامه مستند روایتی از رژیم پهلوی یا به تعبیر درست تر«پهلوی از زبان پهلوی» است و در آن نگاه نقادانه وبی طرفانه نسبت به ساخت حکومت پهلوی صورت می گیرد. در این ویژه برنامه ها شخصیت های نظیر ارتشبد زاهدی، حسنعلی منصور، اسدالله علم، امیر عباس هویدا، شریف امامی، شاهپور بختیار، جمشید آموزگار و علی امینی برای شنوندگان بیشتر معرفی می شوند.

گروه گفتگو محور رادیویی معاونت خبر برنامه هایی برای شبکه های رادیویی ایران، تهران، گفتگو، فرهنگ و جوان تولید می کند.

برنامه «یک گام تا انقلاب» از 12 بهمن تا 22 بهمن به جای برنامه «بحث روز» در هشت برنامه از ساعت 15 و 30 دقیقه  تا 16 و 10 دقیقه  از رادیو ایران  ودر ساعت های دیگری از رادیو گفتگو و رادیو انقلاب پخش می شود.

علی ظریف، تهیه کننده، علی پیری طهرانبند، کارشناس مجری برنامه و رضا مختاری اصفهانی، دکتر جواد سخا ، دکتر جواد منصوری، دکتر علی رجب لو از پژوهشگران حوزه تاریخ معاصر؛ کارشناسان میهمان برنامه هستند.


انتهای پیام//

           


دیدگاه
لطفا دیدگاه خود را با حروف فارسی بنویسید
"بسیج پرس" مجاز به ویرایش ادبی نظرات مخاطبین است.
"بسیج پرس" از انتشار دیدگاه هایی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی احترامی به اشخاص قومیت ها عقاید دیگران موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه های دین مبین اسلام باشد معذور است.
دیدگاه ها پس از تائید مدیر بخش مربوطه منتشر می شود.اخبار مرتبطچند رسانه ای

آخرین اخبار
پربازدیدترین
اخبار رده ها

خبرگزاری سپاه محمد رسول الله (ص) تهران بزرگ - بسیج پرس