پیوندها درباره سایت ارتباط با ما
   
دوشنبه 20 آذر 1396

           
نماینده ولی فقیه در سپاه تهران در یادواره شهدای ادیان توحیدی:
تاریخ : 07/بهمن/1394 - 16:46 کد خبر : 69031

رهبران جهان از رفتار رهبر انقلاب با پیروان ادیان توحیدی درس بگیرند

بسیج پرس - نماینده ولی فقیه در سپاه تهران در یادواره شهدای ادیان توحیدی عنوان کرد: رهبران جهان از رفتار رهبر انقلاب با پیروان ادیان توحیدی، درس بگیرند.


رهبران جهان از رفتار رهبر انقلاب با پیروان ادیان توحیدی درس بگیرند

به گزارش بسیج پرس؛ حجت الاسلام و المسلمین عبدالعلی گواهی نماینده ولی فقیه در سپاه حضرت محمد رسول الله (ص) تهران بزرگ در یادوراه شهدای ادیان توحیدی که عصر امروز با حضور مسئولین فرهنگی و سیاسی کشور و علما و پیروان ادیان توحیدی در فرهنگسرای بهمن برگزار شد، ضمن خیرمقدم به روحانیون و ادیان توحیدی و تبریک فرارسیدن ماه پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی ایران، عنوان داشت: انقلاب اسلامی ایران به رهبری حکیمانه امام و به همت والای مردم عزیز، وفادار و غیرتمند ایران اسلامی اعم از مسلمانان و دیگر ادیان توحیدی به پیروزی رسد و همه ملت برای رسیدن به جمهوری اسلامی تلاش کردند.

وی با اشاره به برگزاری یادواره شهدای ادیان توحیدی گفت: با توجه به عنایت خاص رهبر انقلاب به شهدای ادیان توحیدی این محفل با شکوه در روزهای بعد از فرارسیدن سال جدید میلادی و در آ‌ستانه سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی برگزار می شود.

گواهی با اشاره به هدف برگزاری یادواره شهدای ادیان توحیدی اظهار داشت: هدف برگزاری این یادواره در ابتدا تکریم و تجلیل از شهدای ادیان توحیدی است.

وی در همین زمینه افزود: ما برای اینکه یک بار دیگر به خود بیاییم و بدانیم که برای حفظ دین، گاهی لازم است انسان جانش را فدا کند تا آرمان، ایده و اعتقادش باقی بماند. جوانان ایران برای دفاع از ملت، سرزمین، ‌آب و خاک و ارزش های انسانی، ‌اسلامی و توحیدی به مرزهای کشور رفتند و به شهادت رسیدند.

گواهی در ادامه اظهار داشت: گاهی لازم است انسان همه هستی اش را فدا کند تا آرمان و اعتقادش باقی بماند و جوانان شهید کشور از این قبیل افراد بودند.

نماینده ولی فقیه درسپاه تهران با بیان حدیثی از پیامبر اکرم(ص) عنوان داشت: پیامبر اکرم (ص) فرمودند اگر کسی برای دفاع از کشوری به سرزمین دیگر مهاجرت کند؛ در روز قیامت با ابراهیم،‌ عیسی، موسی و آخرین رسول خدا؛ محشور می شود.

وی در ادامه به ذکر روایت دیگری از پیامبر اکرم پرداخت و گفت: حضرت محمد(ص) می فرمایند هیچ خوبی نیست که روی آن خوب تری نباشد ولی وقتی کسی در راه خدا و اعتقاد و آرمان های الهی خود شهید شد، بالاتر از آن خوبی نیست.

وی با بیان اینکه خانواده شهدا بدانند فرزندان آن ها ابتدا روزی می خورند و شفیع ما هستند،‌ عنوان داشت: در روایات آمده است که خداوند می فرماید من در قیامت چند گروه را شفیع قرار داده ام که پیامبران، علمای دین و شهیدان جزء آن ها هستند.

گواهی با اشاره به تحولات منطقه و جهان تصریح کرد: امروز این مراسم در حالی برگزار می شود که بسیاری از افراد نابخرد دنیا کشورگشایی می کنند و می خواهند که بر یک عده از انسان های مظلوم و بی دفاع دنیا مسلط شوند.

وی با تاکید بر اینکه امروز می خواهیم اعلام کنیم که ایران اسلامی برای هیچ کشوری تهدید نبوده و نیست، تصریح کرد:‌ ایران اسلامی هرگز در جایی نمی نشیند که کسی به او سیلی بزند و اگر کسی اراده سیلی به ایران را داشته باشد،‌ سیلی خواهد خورد.

نماینده ولی فقیه در سپاه تهران در ادامه افزود: پیام این یادواره این است که تمام ادیان الهی در ایران اسلامی مسالمت آمیز در کنار برادران و خواهران زندگی می کنند و کسی نمی تواند حق تعدی به احدی داشته باشد. همه آزاد هستند و عبادت های مستقل دارند و زندگی مشترک بین ادیان کاملا مشهود است.

گواهی با اشاره به حضور پیروان ادیان مختلف در یادواره شهدای ادیان توحیدی تصریح کرد: کسانی که امروز در دنیا دم از حقوق بشر می زنند و می گویند که حقوق اقلیت ها در ایران رعایت نمی شود؛ این جلسه را ببینند. باید از آن ها بپرسیم که چرا گزافه گویی می کنند.

وی با بیان اینکه در فرانسه ۲۵ میلیون مسلمان حق رای، انتخاب مسیر زندگی و حضور باحجاب در مدرسه و دانشگاه را ندارند،‌ اظهار داشت: ‌به یاری خدا افتخار جمهوری اسلامی ایران این است که نماینده اول مردم تهران در مجلس شورای اسلامی با ۱.۵ میلیون رای،‌ یک رای دارد و نماینده ادیان توحیدی با ۴ هزار رای هم یک رای دارد. باید به خاطر این موضوع خدا را سپاسگزار باشیم.

نماینده ولی فقیه در سپاه تهران با اشاره به دیدارهای رهبر معظم انقلاب با خانواده های شهدای ادیان توحیدی عنوان کرد: افتخار ملت ایران و پیروان همه ادیان اعم از مسلمان،‌ کلیمی، مسیحی و زرتشتی این است که اگر رهبر معظم انقلاب در ایام عید نوروز به دیدار خانواده شهدای مسلمان می روند، ‌در ایام عید مسیحیان نیز به دیدار خانواده شهدای ادیان توحیدی می روند؛ می گویند که این دیدار، ‌بهترین لحظات زندگی من بوده است. ایشان با این رفتارشان به ما درس می دهند و باید رهبران و روسای کشورهای جهان از این رفتار، ‌درس بگیرند.

وی با اشاره به آمار ایثارگران و شهدای ادیان توحیدی تصریح کرد: ادیان توحیدی به تناسب جمعیت؛ بیشترین شهید، جانباز و آزاده را دادند و این از افتخارات کشور عزیز ما ایران است.

حجت الاسلام گواهی با بیان اینکه امیدوارم خداوند به ما توفیق بدهد که همه بتوانیم در کنار هم زندگی کنیم، عنوان داشت: امروز وضعیت امنیت دنیا را شاهد هستیم و می بینیم که در اطراف ایران ناامنی هایی وجود دارد ولی در جمهوری اسلامی امنیت حاکم است و این امنیت را به واسطه ایثارگری شهدا در هشت سال دفاع مقدس به دست آورده ایم.

نماینده ولی فقیه در سپاه تهران با اشاره به ماجرای دستگیری تفنگداران دریایی آمریکا توسط پاسداران انقلاب اسلامی عنوان کرد: آمریکایی ها گفته بودند اگر در کشور ما پشه ای وارد شود، نر و مادگی او را می گوییم ولی شاهد هستیم که حادثه ای تلخ در آ‌نجا اتفاق افتاد ولی آن ها هنوز نفهمیدند که چه اتفاقی افتاد و چه کسی عامل این حادثه بود. این در شرایطی است که وقتی آن ها آگاهانه یا ناآگاهانه به حریم آبی جمهوری اسلامی تعدی کردند؛ بعد از چند لحظه دستگیر شدند که این نشان دهنده اقتدار جمهوری اسلامی است. ما پیرو یک مکتب خدا پرستی هستیم که می گوید اگر کسی عذرخواهی کرد از او بپذیرید و هنگامی که آمریکایی ها گفتند، ‌ما اشتباهی به آب شما وارد شده بودیم؛ آن ها را ‌آزاد کردیم و این اقتدار نیروهای مسلح و مردم ایران است.

وی در همین زمینه افزود: این افتخار را مدیون شهدا،‌ جانبازان و ایثارگران و از همه مهم‌تر مدیون مردم قدرشناس ایران در ادیان مختلف هستیم.

گواهی تاکید کرد: ‌امروز علمای ادیان توحیدی در زیر چتر رهبر معظم انقلاب،‌ وفاداری خودشان را به انقلاب اسلامی اعلام می کنند.

نماینده ولی فقیه در سپاه تهران در پایان سخنان خود ضمن تقدیر از سپاه تهران بزرگ برای برگزاری یادواره شهدای ادیان توحیدی گفت: امیدوارم برگزاری این برنامه استمرار داشته باشد و هرساله پیروان ادیان توحیدی دور هم جمع شویم و به جهانیان اعلام کنیم که کشورمان را دوست داریم و هرکسی ایجاد ناامنی کند در برابر او ایستادگی خواهیم کرد.


انتهای پیام//
کد خبرنگار : 1921

           


دیدگاه
لطفا دیدگاه خود را با حروف فارسی بنویسید
"بسیج پرس" مجاز به ویرایش ادبی نظرات مخاطبین است.
"بسیج پرس" از انتشار دیدگاه هایی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی احترامی به اشخاص قومیت ها عقاید دیگران موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه های دین مبین اسلام باشد معذور است.
دیدگاه ها پس از تائید مدیر بخش مربوطه منتشر می شود.اخبار مرتبطچند رسانه ای

آخرین اخبار
پربازدیدترین
اخبار رده ها

خبرگزاری سپاه محمد رسول الله (ص) تهران بزرگ - بسیج پرس